Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Връщане от Къстом на Стоков РОМ
#26

Колеги, не сте ли си направили NVRAM бекъп преди да префлашвате телефона?

И да попитам хората с официалния S146, дали е оправен проблема с влошаване на чуваемостта от отсрещния, след снимане на видео. Този проблем се получаваше при S139 и се оправяше с рестарт на телефона.

Huawei P30, Huawei Watch GT2Pro

Цитирай
Аксесоари
#27

Прав си колега не съм направил, а мислех че съм и сега всеки път трябва да ги набивам..
Цитирай
#28

Сега сложих и аз 146,няма загуба на IMEI,всичко е ок.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#29

kostadinv, ти сега със 146 ли си? Някакви успехи с IMEI-те?

gipso, може ли да съм се прецакал защото си играх с регионите?
Цитирай
#30

В момента съм с 4.4.4 При него нямам проблем с инженерното меню. Сложих си IMEI-те и сега правя архив на NVRAM както посъветва dtk. След 20-ина минути ще напиша каква съм я свършил.
Цитирай
#31

(2016-09-22, 22:51:07)Joro_09 написа:  kostadinv, ти сега със 146 ли си? Някакви успехи с IMEI-те?

gipso, може ли да съм се прецакал защото си играх с регионите?
Незнам,кажи как точно го направи с Флаштула?!

Sent from my Lenovo P70

Как се руутваше сега с 146,че съм забравил?!

Sent from my Lenovo P70

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#32

@gipso, рутва се както при всеки друг ром, базиран на андроид 5. Слагаш първо TWRP, за 32бита обаче и после през него -руут-а. 
Жокер
Цитирай
#33

Даааа,така беше.Май ме хванаха напитките

Sent from my Lenovo P70

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#34

(2016-09-22, 22:56:31)gipso написа:  Незнам,кажи как точно го направи с Флаштула?!

Sent from my Lenovo P70

Значи няма как да ти обясня точно понеже работя с непозната материя, но по спомени стана така:
1. Все пак се ъпгрейднах до 5.1 по ОТА - нашият си; пробвах тела и работеше
2. После смених региона на RU - естествено нищо
3. После отворих 1-2 видеа да си гледкам
4. Качих руската прошивка във Флеш тула; на едно от видеата показваха, че трябва да се направи първо Format и аз нали съм изпълнителен ... "аз изпих бирата"
5. После беше казано да зададем "Firmware upgrade" и да натиснем Download - така и направих
6. Ето тук ми изписа някаква грешка програмата и ми предложи друго (може би Format All + Download) и аз се съгласих ... Всичко си мина ОК. После не помня кога върнах региона на RO - преди или след като направих Фактори ресет (доста хора съветват след прошиване да се прави). И си легнах щастлив, оставяйки настройките за после - беше 07:00 сутринта   ;-)

Събудих се и разбрах, че имам "таблет", а не телефон ... :-(
Цитирай
#35

Момчета, прецаквате си телефоните и в частност NVRAM записите не от смяна на региони или защото даден, особено официален ром прецаква IMEI стойностите, мак адресите на wifi или bluetooth. Проблемите идват само и единствено от неправилна работа с flashtool, непълна инсталация на всички необходими за целта драйвъри. При работа с такива мощни инструменти като флаштуул, всяко недоглеждане и пропускане на някоя от съответните настройки, в завосимост от това какво се цели като краен резултат, обикновено води до гореописаните явления.

P.S.
Ето, за да не бъда голословен, горното мнение, потвърждава казаното от мен...
Цитирай
#36

В този ред на мисли, имаше едно питане в друга тема кои кутийки се чекват и кои не. Никой не отговори на момчето, а това и мен ме е обърквало:

И още нещо - един руснак беше написал нещо такова, че всяка прошивка си върви с инструментите в пакета. Значи ли това, че след като веднъж съм свалил драйвъри за SP Flash Tool както и самата програма, после трябва всеки път да разопаковам и ползвам това, което е в пакета? Направи ми впечатление сега (след горния пост), че прошивката 146 върви с по-стара версия на Флаш тула.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#37

Не, не трябва. Аз ползвам по-нов флаштуул и го ползвам от както съм купил телефона, т.е. от както го руутнах и започнах да сменям ромове. Колкото до това кое трябва да е чекнато, всичко се свежда до :
В падащото меню, където на шота е Download Only, се променя на Firmware Upgrade , а в меню Options, горе в ляво, има от своя страна General, където има секция Download. Там гледаш да има, ако няма слагаш, отметката на  DA DL All with Checksum. Това е цялата философия при смяна на ром. Наблягам, при флашване на ром, защото при флашване на recovery се гледат други неща. За отметките, там където са зелено-белите редове...там нищо не пипаш. Флаштулут си зарежда сам настройките, които пък се определят и са изписани в т.нар. scatter файл. Него, надявам се знаеш, че си го импортваш от разархивирания ром и там са 2 варианта - дали надграждаш от 4.4 или ще флашваш от андроид 5. Тук има значение и дали си с андроид 5, но през ОТА ъпдейт или сам си го флашвал. Така или иначе няма как да се объркаш, защото флаштуул си гърми с грешка ако се опиташ да лоуднеш неправилния скатер и съответно трябва да избереш другия. Нататък е ясно, даваш Download, за да започне самото флашване, разкачаш телефона, гасиш го, изчакваш поне 20 сек, след окончателното загасяне на апарата, закачаш го и чакаш голеемия зелен тик да ти укаже, че вс е приключило успешно.
Една вметка от мен само да направя. Винаги преди да флашна ром, аз първо минавам през рекавъри и правя wipe, но разширен. Изтривам през рекавъри всичко което е на телефона като директории и дялове, без сд картата, разбира се. Нищо, че самия флаштуул също прави първо формат и след това флашва. Повярвайте ми, има значение и ефект.
Цитирай
#38

И аз инсталирах без проблем S146.
Слагам TWRP и после руутвам телефона със SuperSU, както е описано в руските форуми. Но след това как се премахват системни приложения??? В самата програма ми изписва "Няма конфигурирани приложения".

Huawei P30, Huawei Watch GT2Pro

Цитирай
#39

Аз още се боря с 4.4.4 като направя пълен Wipe да не ми трие IMEI-те до сега винаги ми ги е помнело, съответно като сложа 146 имам достъп до инженерното меню, но не мога да изпратя EGMR командата Sad съответно и не мога да рутна телефона. Нещо някъде се заключва.. Sad Иначе 129, 134, 139(до тук изброените са OTA), CM13(той няма инженерно меню и ги набивам с chamelephon) се слагат без проблем и остава само да се поставят IMEI на SIM слотовете. Въпроса е как съхраня настройките в устройството, а не при всеки wipe да набивам IMEI Undecided
Цитирай
#40

@dtk,ползвай SD Maid Pro от руснаците,много добра!

Send from my Lenovo P70

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#41

(2016-09-23, 11:14:44)dtk написа:  И аз инсталирах без проблем S146.
Слагам TWRP и после руутвам телефона със SuperSU, както е описано в руските форуми. Но след това как се премахват системни приложения??? В самата програма ми изписва "Няма конфигурирани приложения".

" Няма конфигурирани приложения", означава, че до сега никое от приложенията не е искало руут права за достъп. Системни приложения се махат или с руут експлорър, или с ес експлорър, с руут права, или както gipso казва, с sd maid pro.
Цитирай
#42

(2016-09-23, 02:20:39)srhristoff написа:  .............
Една вметка от мен само да направя. Винаги преди да флашна ром, аз първо минавам през рекавъри и правя wipe, но разширен. Изтривам през рекавъри всичко което е на телефона като директории и дялове, без сд картата, разбира се. Нищо, че самия флаштуул също прави първо формат и след това флашва. Повярвайте ми, има значение и ефект.

Аз като се опитах да вляза в Recovery след инсталацията на 146 ми изписа някаква грешка. Сега като се пробвам - излиза зелено човече с разпорен корем и червена удивителна. Какво значи това?
Цитирай
#43

Че нямаш рековъри!

Send from my Lenovo P70

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#44

И сега какво да правя???   :-(
Цитирай
#45

https://mega.nz/#fm/oRQQ3ZqT
Флашни това с Флаша,има си и руут в него Wink

Send from my Lenovo P70

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#46

Отваря някакво MEGA и после нищо. И регистрация си направих - пак нищо ...
Цитирай
#47

https://mega.nz/#F!kVY1xYKB

Send from my Lenovo P70

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#48

Сега иска Decryption key - нищо не мога да сваля
Цитирай
#49

някой може ли да каже какви са предимествата на с146 от с139
Цитирай
#50

@Joro_09,я виж сега:
https://uloz.to/!E25WLoUrC/lenovo-p70-tw...enmaxs-zip
Натискаш под дебелото,това което е с часовничето,пишеш кода от картинката и си ти.

Send from my Lenovo P70

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)