Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel и Pixel XL официално представени

Брос винаги са били скъпи. Но пък издават данъчни фактури от известно време (каквото и да пише в тях), за разлика от повечето куфарни търговци.

Sent from my Moto X Force using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie
Аксесоари

Операторите няма ли да го пускат? 
Помня, че Нексусите не бяха масови при тях. Или ги нямаше въобще, или със супер голямо закъснение или с някви мизерно малко бройки.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T

Някои колеги се бяха загрижили за популярността на Pixel и ввещаеха апокалипсис за Google с този модел....Оказва се,че в Сащ има продадени повече Pixel-и отколкото HTC 10 и Motorola Moto Z взети заедно и в момента се нарежда на трето място след Самсунг и Apple...Това обаче само за Америка...Smile
Тук има една интересна разбивка за iOS vs Аndroid в световен мащаб:

http://www.phonearena.com/news/Here-is-w...ow_id88753

Цифрите за продажбите на Pixel може и да не са впечатляващи,но като отчетем факта,че Google тепърва ще трябва да убеждава хората,че Android не е толкова лоша операционна система колкото Самсунг с идиотски си "тъчуиз" им втълпиха....Изглежда,че ма светлина в тунела и то не от идващия влак.....Smile

При самсунг е така - сменят името (от TouchWiz на Samsung Experience) и всичко се оправя от само себе си. Smile

POCO F5 12/256 GB





Първо не видях кой чертае апокалипсис за Гугъл, второ съм сигурен, че те искат да се сравняват точно с Хуавей и Майкрософт...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Нека видим какво ще е положението след 2-3 години. Сега, два месеца след пускането на пикселите, само си чешем клавиатурите.

Pixel XL / Android 9 Pie

http://www.phonearena.com/news/These-are...16_id88905

Интересно.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

(2016-12-04, 20:41:02)centur написа:  Винаги се чудя защо се съпоставят батерии с различен капацитет за сравнение?
Разбирам апарат "X" с 5000 mAh да се сравнява с апарат "Y" също с 5000 mAh, а не апарат "X" с 3000 mAh и апарат "Y" с 4500 mAh. Като съвсем логично е с по-голям капацитет да издържа повече спрямо другата с по-малко mAh.

Колега няма какво да се чудиш, важното е кой флагман издържа повече, не само капацитета на батерията е важен , резолюцията на дисплея, чипсета, тип дисплей, модем, оптимизация на софтуера... тези фактори могат да доведат до това, телефон с 2500 батерия да издържа повече от такъв с 3000.... затова и разлики от 200-300мха не са от такова значение, естествено разликите стават фрапантни когато когато телефон с по-малка батерия , зле оптимизиран софтуер и дисплей който консумира повече се сравни с друг телефон който пък е с една идея по-голяма батерия да речем същия дисплей и малко по-добре оптимизирана операционна система ... мисълта ми е че малките разлики в капацитета на батериите не е единствената причина за разликите в издръжливостта , дори смятам че по-голяма роля играят факторите който изброих по-горе..

И тъй като правилно размишляваш.. и като гледам последните ти 2 телефона, този дето е с 1000ма/ч по-голяма батерия, колко по-малко изкарва от другият с по-малката?
Като се има предвид, че и дисплеите им са еднакви по големина

За кои телефони питаш. Ако става въпрос за iPhone 6s plus и s7 edge, издръжливостта им е на кантар... и това че и двата телефона са 5,5 инча нищо не означава, единия е амолед технология с 2к резолюция,  друя е ips на 1080p...  друг е и въпроса че ios е да кажем една идея по-добре оптимизирана от към консумация на ток...

https://youtu.be/QvFHfVPI2nA

Без да го гледам, предполагам щом Тонката го качваSmile

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra

Гледай го...Има какво да видиш...Smile

Няма с какво да ме изненадаш.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra

(2016-12-15, 17:51:01)tonkata07 написа:  https://youtu.be/QvFHfVPI2nA

Хмм, пиксела най-добър за point and shoot снимки (99.9% от снимките, които се правят с телефон). Не е вярно това! Щом не е айфона или галаксито, значи е нагласено!  Big Grin

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Това ли съм написал...аз съм се примирил че пиксела е най-добрия телефон правен някога.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra

(2016-12-15, 20:06:40)vovalinder написа:  Няма с какво да ме изненадаш.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

И как да си изненадан ? То всичко беше ясно още на 04/10...Smile 
Всичко останало е "мение по въпроса" !

(2016-12-15, 20:49:04)tonkata07 написа:  И как да си изненадан ? То всичко беше ясно още на 04/10...Smile 
Всичко останало е "мение по въпроса" !
Е ти знаеш и разбираш, ние простосмъртните само ще се съобразяваме с теб и мнението ти.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra

Ейй изядохте се с този спор коя камера снима по-добре ... в момента най-добрия сензор на сони е imx378 това е именно сензора на пиксела... сони не ги ползват в техните флагмани защото са малумни и си държат тъпата маркетингова стратегия да вадят камери с много пиксели 20 и нагоре... друг е въпроса че хората искат камери който се справят добре не само в слънчеви дни... ако ще и 200 пикселова камера да извадят като не снима добре в облачно време или при здрач БХ , самсунга е с две вариации - на сони imx260 и техните исоцел, като сензорите на сони са малко по-добри...

Най-обективно погледнато нещата са следните, при автоматични настройки пиксела се справя по-добре, но ако се пуснат ръчните настройки самсунга е способен да прави по-добри снимки заради високата апретура на блендата... Тонката твърди че самсунга снимал много зле и ви надъхва всичките, но не е прав, с7 снима адски добре , фокусира в пъти по-бързо всеки един смартфон и дори при автоматични настройки при дадени ситуации може да прави по-добри снимки от пиксела именно клипа на тонката малко по горе го доказва Smile

това е моето мнение придружено с малко факти, останалото е мое виждане за нещата Smile

(2016-12-15, 18:40:54)tonkata07 написа:  Гледай го...Има какво да видиш...Smile

Дам има какво ... гледам едно чувам друго ...
Нещо много ми се разминаваше чутото от видяното ... Нямало детайл и фокус и так дале ... пък аз разчитам надпис на снимка от Г5 а на останалите не я чета ... Виждам детайли на снимка с айсиктир 7 пък на други не ги виждам ... пък ми казват че пиксела това и еди си кое разочароващо ....
ами хубави снимки ... ама от клипа съдя и ми се разминава ... Оригинала на снимките ако имаше ...

Едни от най-обективните сравнения на камери на сматрфони ги прави тоя пич, може да видите за какво става въпрос...
https://www.youtube.com/watch?v=vG711jCHDOA

Хайде малко по-сериозно ,а ?Smile
Чуваме едно,а виждаме друго и так дале....@g1kata е прав за едно:
Твърдя,че при автоматичен режим,камерата на S7 Edge се справя много зле,ако обекта,който снимате е ярко осветен...Само това ! И не ме интересува защо е така....Smile Никога не съм твърдял,че снима зле в другите режими....Дори мисля,че вероятно ще прави страхотни снимки....Всички обаче решиха,че Тонката казва,че камерата на Edge изобщо не може да снима и се започна...Smile


Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

Хах сериозен съм. Даже не гласувал за теста по ред причини ... Мисля си писахме за това. Гледам клипа и не ми се вързва и пак казвам по клипа. Ето например 4:31 6 телефона 6 снимки е еднакъв корп фактор ... Спри на пауза и разчети табелата ...
Нещо най лесно се чете на този който не може да фокусира и няма детайл ... Е разчитането на надписа ако не е детайл то кое? ... Има и още примерчета ...
Е какво да си мисля за клипа от тук нататък?

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk

Явно не можете без да спорите!
Тоя път, може и да не я отключим, за да си спестите наказания....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]

Пускам темата и се надявам да се спазва добрия тон!

[Изображение: 21693249.jpg]
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)