Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel и Pixel XL официално представени
#1

[Изображение: Google-teaser-04-october.png]



Google потвърдиха, че ще проведат събитие на 4-ти Октомври в Сан Франциско в 19 часа българско време. Тийзър видеото пуснато от компанията не разкрива друго, освен датата и силует на телефон, който се очаква да бъде новата Pixel серия...


Към цялата статия -->
Аксесоари
#2

Да видим дали Google ще представят нещо, което ще ме накара да сменя ъгъла. Ако цената от 650$ обаче се окаже вярна и то за по-малкия модел.... мерси, да си ги задържат.

Trust nobody who smiles before 10am...

#3

Защо, ъгъла по-малко ли ти излезе?! Или има нещо в повече?

Pixel XL / Android 9 Pie
#4

Просто хората свикнаха от Гугъл ли е да е "без пари"
#5

(2016-09-20, 15:15:36)GH0STFACE написа:  Просто хората свикнаха от Гугъл ли е да е "без пари"

И кое е "без пари"- може би 5Х? Или 6р който стартира мисля на $499 преди данъците? Една идея по-евтини- ДА, но само толкова.
Да слагат $649 цена, пък било то и за големият модел е лудост- телефонът е със стандартен хардуер, дизайна е жалка имитация + е грозен в гръб + е с огромни рамки отдолу и отгоре... Само идиот би дал толкова пари при наличието на колкото щеш по-добри варианти- V20 ще е под $700, S7edge отдавна е под $550, дори НТС 10 е по-добър избор днес...
#6

(2016-09-20, 14:58:40)bobyn написа:  Защо, ъгъла по-малко ли ти излезе?! Или има нещо в повече?

650 долара е малкия модел с минимално количество памет (което се надявам да е 32 гиги, не 16!).
Големия се очертава да е 750, отново за базовия модел, което е към 1300 лева. Демек в България ще излезе на цена минимум 1600. Ако изобщо вкарат някаква версия с повече гиги, като да речем 64, само мога да си представя нея на каква цена ще я вкарат. 
Да... ъгъла ми излезе по-малко (: Това разбира се, ако слуховете излязат верни де. До последно нищо не се знае.

А дали има нещо повече.... тепърва предстои да разберем.

Trust nobody who smiles before 10am...

#7

(2016-09-20, 14:58:40)bobyn написа:  Защо, ъгъла по-малко ли ти излезе?! Или има нещо в повече?
А кога излезе ъгъла помниш ли? Да ти припомням ли колко струва ДНЕС ъгълчето или сам ще провериш? Хардуера вече е стар и не заслужава $649 стартова цена, още повече ПРЕДИ данъците- това само с ДДС-то тук прави $780, значи цената става €750... $499 стартово за малкия модел който да стъпи в Европа на €550 е максимума който е поносим за това което предлагат телефоните...


(2016-09-20, 17:24:36)smiley написа:  ... Демек в България ще излезе ...

А кой ти каза, че изобщо ще излезе официално в БГ? Тук едва се появиха със закъснение 5х и 6р и то се случи заради Хуауей- ако чакаме на Гугъл изобщо няма да видим Пиксел-ите тук. Не и официално, не и при операторите...
#8

Да, аз говоря че около месец след излизането на ъгъла ми излезе по-евтин.

И да... ше се появат в България. Нямам официална информация, но ребрандирането на нексус линята и сериозно затегнатия контрол от страна на гугъл определено ми подсказва, че с новите пиксели ще искат да пробият на възможно повече места.

Trust nobody who smiles before 10am...

#9

Все още не са излезли телефоните, че да давате крайни оценки. Нито се знае какви ще са, как ще изглеждат, с какъв хардуер, или колко ще струват. Нека да излязат първо. За сега всичко са само слухове.
А и да не забравяме, че софтуерът е доста по-важен вече. За това винаги Nexus телефоните са вървели супер. iPhone 6s и той е с доста стар хардуер и само с 2гб рам, но засрамва разни флагмани с 4 и нагоре рам.
Това че един телефон е с оптимизиран софтуер не означава, че трябва да е по-евтин. Напротив.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#10

(2016-09-20, 18:37:47)e34v8 написа:  ... За сега всичко са само слухове...

Има две неизвестни към момента- едното е цената, а другото е с колко памет ще са базовите версии. А тези $649 гарантирано ще са стартовата цена, но не е ясно на кой модел- ако е за простият Пиксел с 32гб памет са безбожно много, но ако големият се появи базово със 128гб памет цената става добра.
#11

http://www.phonearena.com/news/Hidden-in...es_id85603
#12

Двата телефона може да имат IP53 сертификат за водо- и прахоустойчивост.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
#13

т.е. от прах - но не напълно плътно
и от пръски вода , падащи под ъгъл до 60 о спрямо вертикалата
#14

Въпроса е един, а именно:
Защо ще ги обявят чак толкова късно?
Не си дават много време, а и Куалком сигурно скоро ще представят новия чип...
#15

Да не би това да е Pixel-a ?!?!?!?!
Ако е....Отиде още една година с Nexus 6...Smile


[Изображение: 46955e48a7c15942a8b23a606d8721e3.jpg]


Sent from my x600 using Tapatalk
#16

Точно това се очаква да е Wink

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
#17

[Изображение: gsmarena_002.jpg]

Huawei Mate 10 Pro
#18

Тва стъкло отзад ако е украса без никаква функционалност ще е голяма простотия. 
По-рано се спекулираше, че може да е соларен панел, но едно е че за такъв панел площта е много малко и друго, че слуховете за това не продължиха.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
#19

Дизайна е прекрасен. Не мога да споделя горното мнение. А и за сега никъде няма спекулации за материалите, от които ще се прави пиксела. Надявам се да бъде метал.

Huawei Mate 10 Pro
#20

Стъклото може да има връзка с wireless charging. Или просто за да различава телефона от масата еднакви смартфони. С нетърпение очаквам 4 октомври и дано телефона няма сериозни фабрични проблеми след премиерата, за да мога най-после да си взема телефон с чист андроид.
#21

Ще се аргументирам - красиво е, но не е ефективно. Пикселите почти сигурно са метални - има доста спекулации за това. 
Аргумента ми е свързан с това, че заради 1/3 от гърба може да се наложи на по-несръчните да си слагат кейс. Аз съм от тези и имам само един стъклен протектор отпред. 
Смених няколко такива, телефона е напълно здрав, но гърба има леки драскотини - но на Нексус 5-цата ми гърба му е пластмасов. Това стъкло ще се счупи при първото падане на някоя неравна повърхност.
Помните стъклените айфони и xperia-и как стават на сол отзад при изтърване.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
#22

Nexus 4 беше целия стъклен отзад и беше прекрасен телефон. Не виждам проблем.

Sent from my Moto X Force using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie
#23

Май само на мен не ми харесва дизайна. Прилича ми на айфон 6, на който са забравили да отлепят фолиото отзад. Ама хич не ми харесва, а много ми се ще да са добри. Искам и аз да пробвам малко стоков андроид и къстъм съпорт. Като го ребрандират като Гугъл телефон, дали ще се появят при всички оператори? Много ми се искаше 6Р, но няма в България 64ГБ със сериозна гаранция.

Samsung Galaxy S4
#24

(2016-09-26, 17:41:12)bobyn написа:  Nexus 4 беше целия стъклен отзад и беше прекрасен телефон. Не виждам проблем.

Sent from my Moto X Force using Tapatalk

Наистина Nexus 4 е един от най-добрите телефони които съм ползвал, но дизайна на този не може да се сравни с красотата на N4. Прилича все едно производителя е забравил да махне защитното фолио от гърба на телефона. Като параметри ще е добре, но от към дизайн ме губят. А повярвайте ми няма нищо по-приятно за ползване от чистия стоков Андроид Wink

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
#25

Това е Google Pixel....Smile


[Изображение: f82673ed3626268080674955bfeda5a9.jpg]



Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)