Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт до Андроид 7.0

Не мисля, че трябва да се притесняваш за отпадане на гаранция, като разбира се може да опиташ като човек да им обясниш за различния софтуер (Не си казал коя версия на Андроид е в момента и номер на компилацията) и да ти инсталират друг, актуален за модела.
По принцип преинсталирането на софтуера е традиционно за сервизите и устройствата Сони.
Не е причина да се предявява претенция, освен в случая поради самата версия на компилацията.
Любопитно е да поискаш информация, защо е инсталиран подобен софтуер и какъв би бил техния отговор. Разбира се трябва да попаднеш на достатъчно отзивчив служител, за да получиш отговор.
П.п Смъкването на версията, по никакъв начин не е причина да не се актуализира в последствие софтуера, а специфичния номер на самата компилация.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари

Значи е СЕ1
Аз съм носил СЕ1 в сервиз, със софт NOBA сложен от мен
Нямаше проблем, върнаха ми го пак с СЕ1
Цитирай

Да разбирам ли че според вас, ако си флашна отново за CE1 няма да имам проблем със сервиза? Понеже предпочитам сам да го направя, вместо да чакам в сервиз седмици...

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай

Смятам, че няма причина да имаш проблем с това за в бъдеще, още повече, че едва ли водят отчет какъв софтуер са инсталирали на всяко устройство, което постъпи при тях за ремонт.
Нямат причина също и да преустановяват възможността на едно устройство да бъде официално актуализирано със официален софтуер, който се предлага и става реално достъпен за потребителите от производителя му.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Днес говорих с номера на клиенти на Sony. Обясних им сиуацията и притесненията ми, да не ми откажат гаранция, понеже са ми сменили firmware-а. Те ми обясниха че няма база за притеснения, понеже на тях им изпилсвало кога за последно бил актуализиран и къде, дали в сервиз или в домашна обстановка. Иначе ми казаха, да изчакам до края на Април, когато се очаквал ъпдейта да бъде отключен понеже със сегашния имало проблеми със звука.

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай

Ако в момента си със журналистически...нищо няма да отключат. Ъпдейти няма да имаш. За какъв проблем ти беше в серзиза?

За да ти сложат този софтуер...според мен са тествали и установили, че с друг андроид може би прави същите проблеми...и за това са те забили с този андроид.
Цитирай

Ами основно проблем със сензора за близост (като набера номер, екрана изгасваше и не светва докато не приключи разговора.) освен това компаса не беше точен, звука като звънят след ъпдейта се чуваше тихо, и батерията падаше много бързо.
Та само заради това беше в сервиз Big Grin
На мен ми е ясно, че няма да получа ъпдейт за този firmware. Но те ми казаха понеже бил проблемен последния ъпдейт. Да изчакам две-три седмици, понеже до тогава ще излезе ъпдейта за БГ и тогава да го занеса в сервиз с претенция че не ми се актуализира и че си искам моя firmware. Това ми казоха от Центъра за обслужване на Sony Xperia Bulgaria.

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай

Ахааа, ами тогава, докато излезе нов фърмуер си карай с тоя...и като излезе, направо си го флашни с Flashtool, а не се занимавай със сервизи.
Цитирай

Пуснаха го за СЕ1
Цитирай

Да. Някой ако го е пробвал, да сподели дали са оправени проблемите?

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай

звука е ок
но и преди при мен беше ок
Цитирай

Каква е тази актуализация?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

мойта беше по голяма,220мб,ама освен по силен звук друго видимо не забелязах

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Те баш тая актуализация ми скапа софтуера днеска. След приключване на ъпдейта, телефона се рестартира, показва се логото на сони, после показва "powered by android" и до там. 4 пъти премигва диодчето в черено и отново рестарт. Съответно и за лаптопа като го вържа, Windows-а постоянно показваше, че има добавено, а веднага след това, премахнато usb устройсто и не можах да си направя бекъп на снимките. Наложи се да изгася телефона с кламер, защото той не се гасеше при задържане на power бутона. Как съм го псувал тоя андоид нямате си идея. Направих му поправка с PC Companion.
Цитирай

здравейте.
Мога ли да разбера точно коя версия последно е имало на телефона ми преди "7" защото обмислям да си върна предходната версия.. Не ми харчи батерия на idle но определено харчи ток повече от преди.. и то най-вече готините гуугъл "услуги" телефона е Z5 Premium. Често го засичам както ми стой в джоба и се напича яко.

Sony Ericsson k850I --> Sony Xperia P ------> Sony Xperia Z1 ----> Sony Xperia Z5 Premium ----> Samsung S10 
Цитирай

Със сигурност ще пуснат фикс, та дори и 7.1.2 (за това съм почти сигурен, но не гарантирам).

Моя съвет е да не бързате да връщате актуализация.

Относно версиите на Андроид може да проследите тук:

https://xpericheck.com/cda/1299-1491

Мисля, че последния Маршмелоу е 32.2.A.5.11
Цитирай

аз не съм се отказал от него ,но за в момента не виждам големите + Единственно че докато сърфирам и ползвам БТ в колата батерията видимо пада по-бързо. Иначе определено пръстовият отпечатък работи по-добре на 7-цата. След някой фикс пак ще го пробвам.

Sony Ericsson k850I --> Sony Xperia P ------> Sony Xperia Z1 ----> Sony Xperia Z5 Premium ----> Samsung S10 
Цитирай

Ъпдейта за Compact отново е върнат назад (CE1)
т.е. до версия 32.2.A.5.11
това е версия от преди 5 месеца
Цитирай

Какъв фикс ще праят? И на какво?
Цитирай

Щом са се върнали на 6.0....
Май вече и те не знаят
Цитирай

ако принудително си върна андройда до 32.2.A.5.11 това означава ли че за напред ръчно ще трябва да го ъпдейтвам? например като ремонтират 7 и пуснат ъпдейт телефона няма да се ъпдейтне сам? и как да разбера точно коя версия на 32.2.A.5.11 да изтегля за моя телефон? и дали се намира оригиналната версия на 32.2.A.5.11 ,а не преработена? Извинявам се за тъпите въпроси просто не съм се занимавал още с това Smile

Sony Ericsson k850I --> Sony Xperia P ------> Sony Xperia Z1 ----> Sony Xperia Z5 Premium ----> Samsung S10 
Цитирай

@Globe, Независимо, че си върнал предходна версия на Андроид, актуализацията ще става автоматично по начина, по който е била и до момента. Разликата ще е само в това, че веднага след връщането на версията, ще те информира за наличието на по-нова, като това ще седи постоянно горе в известията, поне не и докато не спреш принудително приложението "Софтуерна актуализация", което ще се повтаря при всеки рестарт на телефона.
Как да разбереш коя точно версия да свалиш, стига да е за точния модел устройство като твоето, няма значение. Смисъл, ако например си с Е6853, сваляш софтуер точно за този номер, важно е това.
Иначе в Настройки / Всичко за телефона / Диагностика, намираш номера на персонализация, осем цифрен и търсиш софтуер 32.2.A.5.11 за същия номер за регион.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Пак си ъпдейтва до 32.3.A.2.33
Явно е било нещо временно
Цитирай

Пуснаха 7.1.1
32.4.A.0.160
Цитирай

(2017-06-28, 19:02:41)Sev написа:  Пуснаха 7.1.1
32.4.A.0.160

Верно? Супер! Дано има поправки.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)