Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Note 4 - не зарежда
#1

Здравейте колеги,имам проблем с телефона,миналата вечер всичко си беше наред,докато не изкарах телефона от зарядното и като се прибрах вкъщи пак го включих и не зареждаше,без нищо да съм пипал по него.Странното което е,че като на телефона му падна батерията до нулата го включих на контакт отново за да пробвам,и взе че започна да зарежда,след като стигна до 24% го извадих и го включих и пак го пробвах но без късмет - пак не зарежда.Мисля си да поръчам една батерия и да го пробвам в Еконта да не би батерията да е заминала,или пък да е от буксата за зареждане не знам,но телефона е гаранционен към Технополис и ако не стане с друга батерия,най - вероятно отива в сервиз.
П.С - Пробвах с 3 различни кабели и адаптери,с бързо зареждащите и с нормалните - пак не зарежда,но странно това как зарежда при изключен телефон..Някои запознати или със същия проблем?
Цитирай
Аксесоари
#2

След като е в гаранция, не виждам проблем да се види в сервиза.

Sent from my MI5

 
Цитирай
#3

Едит към телефона : Стига до Samsung Galaxy Note 4 логото,и всякаш внезапно пак се изключва.Четох нещо за "sudden death",трябвало нова батерия,ще го закарам в Технополис и ще го видят.
Цитирай
#4

И при мен се появи проблем със зареждането. Като го сложа на зарядното се зарежда нормално, но когато стигне около 90% спира да зарежда. Когато изключа и включа зарядното от порта започва отново да си зарежда. Напоследък все по често започна да ми се случва този проблем, та се чудя от кое точно се получава така. Според мен вариантите са три. Зарядното, usb порта или батерията. Някой ако се е сблъсквал с подобен проблем или е запознат ще съм благодарен да сподели повече инфо.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#5

Здравейте. Проблемите в зареждането имат няколко разновидности. Първия е да погледнете зарядното устройство (Адаптер и USB кабел). Най-често USB кабела се прецаква и започва да зарежда бавно или спира. Втория вариант е батерията. Този модел има доста проблема свързани с нея. Надува се, рестартира се и не зарежда до край устройството. Трети вероятен проблем е USB захранващ модул (комплект с USB конектора, двата микрофона, сензорните бутони). При него устройството отново се рестартира, не зарежда, или спира през определен период от време. Добър съвет да поддържате чист USB конектора, за да не причините увреждане на пиновете му и в последствие да се наблйдават редицата от проблеми, които съм описали по горе. При подобни проблеми можем да ви помогне. Пишете ни на лично за допълнителни въпроси. Поздрави МЛР Сервиз. Хубав ден!
Цитирай
#6

Благодаря за съветите ще пробвам с друго зарядно. Ако пак се прояви проблема ще сменя и батерията да видим как ще е тогава. Иначе батерията не е надута и телефона не се рестартира.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#7

Проблема със зареждането при мен се задълбочава. Пробвах да заредя телефона с друго оригинално зарядно на Самсунг и пак същата работа от начало си зарежда нормално и когато стигна 87% изведнъж спря след изключване и включване на зарядното от USB конектора на телефона качва по 1 % и пак спира, това се повтаря няколко пъти. Реших да изключа телефона и да продължа да го зареждам, но когато включих отново зарядното на изключен телефон ми показваше, че е зареден на 100%. На мен ми се струва, че проблема идва от батерията, но ще видим какво ще се окаже утре продължавам с пробите като сменя батерията.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#8

Проблема със зареждането при мен от известно време изчезна от само себе си. Въпреки това си купих нова батерия от K&K.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#9

Буксата на телефона има склонноста да се пълни с боклуци. След почистване с клечка за зъби всичко се оправя. Поне при мен тва е лечението вече няколко пъти през 4-5 месеца.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#10

И при мен го има от скоро проблема. Зарежда до 92% и стои на толкова доста време... индикатора за зареждане си свети, но не зарежда повече... когато изкарам зарядното и пак го вкарам продължава зареждането до край... от както го прави това, започна да държи по-малко батерията. Някой замислял ли се е за проблем със софтуера... от последния ъпдейт май започна да го прави...
Цитирай
#11

Просто батерията ти се е скапала. После ще започне да гасне на 10%, после на 20, .... после и на 80 няма да можеш да се обадиш или да направиш нещо, изискващо повече енергия.
Цитирай
#12

... А е само на година... и доста пазен... не ме притеснява ако е батерията... ще си купя нова оригинална...
Цитирай
#13

Почисти първо порта и кабела. Със спирт.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#14

Колега аз установих, че това е от батерията. Погледни също да не е започнала да се подува, защото моята се беше подула леко в горния край.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)