Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Постоянно влизане в буутлоудър
#1

Здравейте,
Вчера един приятел ми даде стария си телефон да го погледна, защото имал проблем и не може да работи. Реално му е изтекла гаранцията, даже влиза и в категория "прежален", така че няма да го е яд ако случайно се умре завинаги.

Та проблемът е следния - при включване вибрира 7 пъти, а като го свържа със зарядното влиза в буутлоудър, но нито една от опциите не прави нещо смислено (фактори ресет и рековъри ме връщат на предишен екран). Изобщо нищо не захапва. Прилагам и снимки, за да видите за какво иде реч и приемам всякакви идеи, с надеждата телефона да заработи, а не да е отписан.

P.S. Забравих да кажа че телефона никога не е бил руутван, не е сменян РОМ, не е отключван буутлоудър-а... Общо-взето е бил ползван за ало-ало и 1-2 игри. До това състояние се е докарал като една седмица не е бил ползван и после е бил включен и....проблемът е изникнал.

Благодаря предварително за всяка една идея!

Снимка 1
Снимка 2
Цитирай
Аксесоари
#2

Разгледай хубаво тази тема, намери подходящо ruu и го флашни, не виждам причина, телефона да не тръгне след това.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=50188

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#3

Намерих уж RUU, но при опит само да го отворя да видя кво има вътре и архива ми дава грешка. Обърнах чочко Гугъл с главата надолу, но друго не намерих. Въпреки всичко му дадох шанс, макар и да изглежда счупен архив и ми изкара грешка:

Код:
(bootloader) [SD/EMMC]Error status=0x400008
(bootloader) DATA_TIMEOUT
(bootloader) SD: write failed in CMD25.
OKAY

Не знам дали телефона е заминал или аз не правя нещо като хората, но общо взето нищо не направих май  Sad

За протокола - свалих 0P3ZIMG_Z4_DUG_JB412_SENSE50_HTC_Europe_1.26.401.2_Radio_14.15.50QD.26_14.14.50.1NU_release_362696_signed by jamesjerss
Цитирай
#4

Не можеш да го отвориш, защото е криптирано и така трябва да бъде.Но каква е тази грешка и защо ти я дава, нямам идея...Иначе ruu-то, като гледам е правилно.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#5

И при мен същият проблем
Цитирай
#6

И аз имам същия проблем.
Цитирай
#7

Наскоро и аз се помъчих с такъв телефон.Няма оправия,отпишете ги тези телефони.Проблема е в motherboard-да.Попитайте чичко гугъл и той ще ви каже има доста писано по-темата

Sent from my LG-H502 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)