Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Много голям трафик на Android OS
#1

Сложих един TV Box с Android 4.4.4 на телевизора. Гледах телевизия през TV GO и Bulsat Fusion, ръчках малко с FireFox, инсталирах разни приложения (не повече от 100 MB) и след два дни проверих как се движи трафика. Бях меко казано изненадан - Android OS беше втори консуматор на интернет с 3.92 GB, след TV GO с 4.15 GB. Някой има ли идея защо операционната система точи толкова интернет и как да го отрежа? Самия TV Box ползва WiFi от един 4G рутер на Vivacom, т.е. интернета е мобилен, но TV Box-a не го знае това и си мисли, че е на WiFi, ако това изобщо има някакво значение.
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега андроид е вече много лакум откъм трафик на данни,моя смартфон си харчи на ден по 300-400 мб през 4g мрежата с нормално ползване,не гледам видео и не играя игри,браузване,чатове в месенджерите,facebook и instagram ползвам.Вече мобилната мрежа е 4 г и мисля че от там идва по високия трафик на мобилни данни.Хубавото е на днешно време че плановете за мобилен нет са с неограничен нет,та колкото и да ни се събира мобилен нет не плащаме после допълнителни пари както беше преди години.И ако са ти включени автоматични ъпдеити на приложенията които си свалил е възможно и от там да ти харчи доста моб.нет.Напоследък почти всяка седмица има ъпдеити например за феисбук,месенджер,инстаграм и какво ли не още.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#3

(2016-11-11, 21:11:20)BBM написа:  Вече мобилната мрежа е 4 г и мисля че от там идва по високия трафик на мобилни данни

Стига с тези глупости "4Г-то гълта повече трафик"- една тиква от 10кг. винаги си тежи еднакво и на какъв кантар ще я теглиш е все тая. Да ви се повиши потреблението е нормално, но това е заради вас или заради някоя настройка- няма значение дали ще е 3 или 4г нета. 


В случая гарантирано бесният трафик е заради някакви ъпдейти или някоя бъгава програма която точи/праща данни. Решението е да забраниш автоматичните ъпдейти на приложенията, да разкараш абсолютно всичко ненужно което си инсталирал (вкл. браузер), спираш системните приложения които не ти трябват и не ползваш и след няколко дни проверяваш трафика. Ако е наред почваш да инсталираш по едно приложение, засичаш трафика след 1-2 дни и ако е наред слагаш следващото- гадна схема, но друг начин май няма.
Цитирай
#4

То много хубаво,че сме с неограничен трафик,но тъпите и безмислени ежедневни ъпдейти на тъпите и безмислени фейс,инста,туит и т.н. шитни,като ти свършат лимита на мах.скорост(а лимит за мах.скорост имат почи всички) и като ти падне на 150 kb/s,ще те питам за какво ще ползваш "неограничения" си нет.За чат в фейса сигурно!
Цитирай
#5

Примера с тиквата е много неуместен,щото като знаеш,че имаш 10 кг тиква изяждаш днес 9кг,1 да ти остане...а като имаш 4 кг тиква,изяждаш 3,пак 1 да ти остане...така е и с 4г то,зарежда по-бързо и повече неща и така "харчи повече".
От както съм на 3г правя трафик 3-4-5 гб на месец...за сравнения на 4г правя 20гб...

Относно твоя проблем,предполагам,че е имало какво да се актуализира,минало е,и сега ще се нормализира трафика на ОС.

HTC Wildfire,Desire X,626G,U Play
Цитирай
#6

(2016-11-12, 16:30:05)todorki написа:  Примера с тиквата е много неуместен

Баш си е уместен, само трябва да се обмисли преди да се коментира. 

Запиши си и си го прочитай периодично за да не се излагаш- единственото което реално получаваш от 4Г технологията е по-високата скорост, нищо повече. Един файл (тиква) от 10гб (10кг.) си остава в същият размер и ще бъде отчетен като 10гб без оглед дали ще го сваляш през 3г или през 4г. 

За телефона, компютъра и т.н. е без значение технологията през която ще свали 10гб файл- толкова е просто.
Цитирай
#7

todorki много правилно според мен обясни за тиквата и реално точно така се получава. Иначе всички знаем колко тежат 10 кг, ама теорията и практиката са различни неща.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)