Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на нов Lenovo A6010
#1

Здравейте   [Изображение: smiley.gif]

Искам да попитам какъв може да бъде проблема на телефона ми Lenovo A6010. Батерията ми пада изключително бързо, а телефона ми е нов пт 3-4 дена го ползвам. Изключих 4G мрежата, намалям яркостта, но батерията продължава да си пада, на ден по 2 пъти трябва да го зареждам. Има ли нещо, което мога да направя или просто на телефона му има нещо?
Цитирай
Аксесоари
#2

Като за начало, погледни в Диспечера на захранването какво яде най-много батерия.

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай
#3

Най вече екран, но като гледам не са описани всички проценти. Последния път беше 18% екран, другите по 3, 2 или 1, и не се събират 100%
Цитирай
#4

Какви приложения имаш изтеглени?

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#5

Facebook, messenger, viber, zedge и това са. Не съм теглила много, още няма седмица от как го ползвам. Затова се чудя дали има какво да направя или просто е дефектен и да го връщам..
Цитирай
#6

Само фейса ти стига!Или разкарай боклука и ползвай браузера,или сложи лайт-версия.
Цитирай
#7

(2016-10-02, 20:29:29)kalimira написа:  Facebook, messenger, viber, zedge и това са...
Напълно са достатъчни за голям разход на батерията. Пробвай да си ползваш устройството без тях.

 
Цитирай
#8

Но пък не е нормално да пада толкова бързо, аз също имам facebook и messenger, но батерията си пада нормално, когато не играя игри. Ако искаш все пак може да пробваш без тях, но не ми се вярва в това да е проблема. Ако не си инсталирала последния ъпдейт, инсталирай го, ако не се оправи, не знам връщай им го, или ще го пратят към сервиза, или ще ти дадат нов в зависимост от проблема.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#9

За кой ъпдейт става въпрос?
Цитирай
#10

Извинявай, системен ъпдейт имах предвид.

Sent from my 9002X using Tapatalk
Цитирай
#11

Аз не съм много на ти с тея неща как да го направя може ли да ми обясниш Big Grin Smile
Цитирай
#12

Настройки>Относно телефона>Системни актуализации (май), ще провери за ъпдейти, ако си свързана към интернет и ако има нещо ще излезе. Ако обаче пише, че е до по-нова версия (знам ли скоро не съм следял ъпдейтите, може да са пуснали), не бързай да я инсталираш, че може да има бъгове.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#13

Изписва, че това е най новата версия след проверката. А това май няма как да е така, защото има и по-нови, но странното е, че не излизат.
Цитирай
#14

По-скоро си с последния ъпдейт за твоя телефон. Има и по-нови версии, но те не са пуснати и за него, защото няма как всички телефони да са с последната версия на андроид.Ами не знам, пробвай без фейсбук и месенджър, а ако още пада бързо им го връщай от където си го взела да ти го оправят.

Sent from my 9002X using Tapatalk
Цитирай
#15

Добре, ще пробвам. Благодаря за съветите Smile
Цитирай
#16

Аз съм със 6010+, но предполагам пак мога да изразя мнение.
Като цяло 2300 mah батерия ипет инча деисплей не бива да се комбинират според мен. Кажи-речи съм се примирил с покъртителния живот на батерията. Сутрин като го сваля от зарядното в 8 издържа до към 3 следобед, ако имам късмет въпросния ден. Не съм запознат доколко влияе това, че ползвам две сим карти на него. Върнах на заводски преди два месеца ей така, напук да видя дали пък животът на батерията няма да се подобри. Ми не. А и главният консуматор е винаги системата и всъщност няма как да разбера кой е. Разхождам се с пауърбанк и толкО :-)
Отворен съм към предложения, но съм спрял да храня излишни надежди.
[Изображение: Screenshot_2016_10_08_13_23_45.png]
Цитирай
#17

Ето моя леново A6010 на една година вече, купен от Теленор.
Само на Wi fi и яркост на минимум.
Мисля че ще докарам още толкова докато се изхаби,но винаги го зареждам падне ли под 40℅


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай
#18

Ай сектир бе.как така на 50 процента имаш 7 часа екран?????????Аз най-много съм стигал до 5,40 часа като основно съм бразувал.То ти излезе че правиш по 10 часа екран ?? на едно зареждане
Цитирай
#19

Даже и повече съм постигал
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)