Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Жълти петна на дисплея и връщане до stock на М8
#1

Здравейте, от известно време ми се появи едно леко жълто петно на дисплея. Отначало не ме дразнеше, но започна да се увеличава и да става по-оранжево, а на скоро се появи и второ. Телефона е още в гаранция, но е руутнат, без s-off. Дайте акъл какво да го правя. Знам, че за да го дам по гаранцията трябва да го върна в stock, трябва да е s-off обаче. Не, че е голям проблем да платя за sunshine, но незнам дали ми се занимава да го връщам и после пак да го отключвам, и т.н. Имам следните въпроси:
Въпрос 1. Колко ли може да струва извънгаранционно да се отстрани проблема ми и къде, ако знае някой?
Въпрос 2. Може ли да го пробвам с гаранцията без да го връщам stock, след като явно, че проблема няма връзка със софтуерна манипулация?
Въпрос 3. Някой може ли да даде добър guide за връщане към 100% stock.
Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Със сигурност ще ти струва повече ако ти откажат гаранцията и плащаш дисплея.Това е спасението от жълтите петна.
Ако не го върнеш в началното му състояние ще ти откажат гаранцията със сигурност.В такъв случай не ходи в гаражни сервизчета а го остави в Булграм за да си сигурен че ще ти сложат оригинален дисплей и ще го затворят както трябва без следи по дисплея.Преди бях оставил едно HTC на един многознайко от този форум и не само че не го оправи а имаше следи от отварянето му.Аз съм го отварял преди и то без следи.На всичко отгоре ми искаше 10лева за диагностика.Смешник.Така че върни го S-OF и си го дай гаранционно.Ще си спестиш поне 200лева.Ако предпочиташ да ги дадеш ме послушай и там го остави.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#3

Не, ще го върна. Някой може ли да даде линк към някоя читава тема как точно става.
Цитирай
#4

Връщане на сток, в момента е втората важна тема в раздела, в първи пост на същата.......
Само че, без s-off няма как на bootloader-а да пише locked.....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#5

Ами аз явно съм много кьорав, но не я виждам. Ако може линк, ще съм много благодарен.
Цитирай
#6

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=80802

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#7

Ох, колко съм зле. Това ми е ясно, как да го върна. Вече го правих, за да ъпдейтна до Android 6.0. Въпроса ми е точно как да не пише relocked. Трябва да си купя програмата и след това?
Цитирай
#8

Задължително ти трябва s-off, А темата, която ти трябва, е тази
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2735235

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#9

Благодаря много. Проблема е, че моя беше с някакъв Водафон софтуер обаче или поне такъв спомен имам. Аз мисля, че си правих бекъп на най-стоковия ром. Ще стане ли ако го върна него през TWRP. Абе нещо в голям филм ще се вкарам май. Изобщо незнам как ще го направя Big Grin Всъщност има ли значение, че е бил с Водафонски стоков софтуер. Ако му сложа чист стоков софтуер и всичко друго си е наред, не би трябвало да ми откажат гаранция или бъркам? И последния тъп въпрос е, ако си купя Sunshine, после мога ли пак да си я ползвам за s-off, след като ми го ремонтират?

Значи направих го S-off и за съжаление CID ми е VODAP102. Не можеше ли след като е s-off да му се смени това CID, за да мога да ползвам метода от темата в XDA? Или какво по-точно трябва да направя, ако някой има идея Big Grin

Попрочетох повече и мисля, че разбрах, точно какво да направя. Моля само да потвърдите прав ли съм. Значи свалям си стоков бекъп и стоково recovery. Харесах си тази тема за водеща: http://forum.xda-developers.com/htc-one-...p-t3086860.
Изпълнявам всичко от нея и накрая имам стоков ром със стоково рекавъри, но все още unlocked bootloader и s-off. След което преминавам към нещата описани в тази тема: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2735235, без последната част, в която флашват стоковото RUU. Правилно ли го мисля?
Цитирай
#10

Следвай само темата, която съм ти дал горе, задължително си върни оригиналния Cid (предполагам е htc__032) и чети много внимателно.
Като го докараш до състояние locked, стоково рековъри и стоков ром без root, пиши, за да махнем s-off.
До стоково състояние, най-лесно ще го върнеш с първата тема тук във форума, която ти дадох, но после ще трябва да сложиш отново twrp, за да направиш bootloader locked.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#11

CID-то винаги си е било Vodap102. Телефона си беше с Водафон-ски ром, когато го купих. Намерил съм TWRP бекъп на такъв ром, намерил съм и стоково рекавъри. Идеята ми е да restore-на този бекъп и след това кое да направя първо - да флашна стоковото рекавъри или да следвам темата, която си ми дал и да го направя locked, и след това стоковото рекавъри? Идеята ми е ясна, просто стъпките да не объркам. Понеже, за да го направя locked ми трябва ТWRP, може ли да го lock-на и след това да се флашне стоковото рекавъри. Ей това не ми е ясно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)