Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony xperia X compact
#1

Здравейте,някой вече закупил ли е вече този модел и имали преки впечатления?

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Никой ли?

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
Цитирай
#3

Колегата amadeus3 си взе такъв, но явно не чете тази тема/раздел. Можеш да се свържеш с него на лична, защото е писал, че все още му е рано да дава оценка.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1329114

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#4

В android-hilfe.de има доста собственици на xperia x compact. Повечето са възхитени от бързината и камерата му и се оплакват от задния панел, който е магнит за драскотини. Синият цвят бил най-устойчив откъм драскотини. Батерията също доста му я хвалят. В Германия иначе в началото даваха гратис слушалки Sony MDR-100AAPB при покупката на x compact i и xz. Ако и в България ги дават, ще е далавера телефончето. Smile


Прикачени файлове
.jpg 1.jpg Размер: 12.53 KB  Сваляния: 44
Цитирай
#5

Поогледни и на 4PDA - има доста мнения за този модел.

 
Цитирай
#6

(2016-10-14, 12:17:47)makeno написа:  В Германия иначе в началото даваха гратис слушалки Sony MDR-100AAPB при покупката на x compact i и xz. Ако и в България ги дават, ще е далавера телефончето. Smile

Нищо не дават тук на аванта. Sad
Цитирай
#7

Телефона е страхотех.Мислех че губи обхват, но се оказа от Виваком(днес ще сменя картата и дано се промени положението).
Камера - Страхотна, бърза и прави уникално снимки
Батерия - Много много доволен, с ръчкане си издържа 10часа без проблем
Софтуер - За сега не мога да дам оценка
Греене - Има да , но си е нормално, не е като да ти изгори ръцете , като някой други марки и модели.
Крайна оценка - Перфектен Smile

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#8

Много се радвам, че си доволен... така горещо ти го препоръчвах...  Storstark

Как се справя гланцовото покритие на задния капак? Драска ли се или е здраво?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#9

Дам много ти благодаря много. За гланцовото покритие нищо не мога да кажа ползвам го с калъф тип джоб и ако трябва да го поставя някъде винаги е върху калъфа

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#10

И аз го заглеждам.
Мисля да взема един  Cool
Цитирай
#11

Здравейте , искам да попитам за въпросното телефонче как е положението при него . Батерия колко кара , екрана добър ли е , има ли забивания , камерата как е , за колко време се зарежда . Нека някой който го е ползвал да пише мнения .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#12

Здравейте,

Малко снимки при различна осветеност без никакво старание от моя страна, вадя и снимам - https://drive.google.com/drive/folders/1...sp=sharing

Екран и бързодействие - ненадминати!
Зареждане - 2 часа с 1,5mAh зарядно, като всеки нормален телефон.
Издръжливост на батерията - не мога да кажа адекватно, при мен отива една седмица, но не ползвам фейсбук и интернетите са ми спрени, отделно съм по 9 часа пред компютъра на работа и не прекарвам време пред телефона, само за минута да проверя нещо ако се наложи.
Цитирай
#13

здрасти колега. кажи нещо за камерата на автоматичен режим как се справя денем и нощем. дали се мъчи. Smile Питам защото ще минавам от иос към андроид.
Цитирай
#14

Добавих в папката още малко снимки от пещери и една нощна. По принцип му е зор, ако светне добре обекта със светкавица (както е прилепа, както са табелите за Куба и др.) резултата е страхотен. Но да се снима някаква улица със заведения - резултата ще е плачевен.

На новия компакт камерата ще прави по-добри снимки, но съвършени при нощно време мисля, че отново няма да се справя като конкуренцията.
Цитирай
#15

Някой има ли идея каква би била цената за подмяна на заден панел. Телефона се ползва с оригиналния флип кейс, но за беда се е срещнал с връзка ключове в чантата на жената, или моята..., и сега стъклото на камерата е яко напукано.
Ако има някой, който е преминал през подобна интервенция ще съм благодарен за мнение.
Иначе телефона работи страхотно, единствено според мен му липсва малко водоустойчивост, но за това пък е последният компактен от серията висок клас апарати на Sony.

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай
#16

Някой има ли ядове с устройството?

След почти две години служба, последните 2-3 месеца ми забива. Рестартира си се самичък. Рядко се случва, но го прави. Другата аномалия се получи днес на открито, нещо се ушашка сензора за осветеност. Падна на нула, дърпам го към средата или на макс - връща се пак на 0 веднага като вдигна пръста. Изгасих екрана за 2 минути, светнах го и се оправи.

Заcpaxa ли Сони софтуера, на който така много се радвах в Z линията насам? Или ми прави дефекти хардуера.
Цитирай
#17

някога връщал ли си фабрични настройки или да си правил поправка на софтуера?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • ddqnov
Цитирай
#18

Правих преди няколко месеца, защото батерията падаше супер бързо.

Но при Z-товете нямаше никакви проблеми след ъпдейтите. Объркаха нещо, не съм доволен. : ) Но явно ще се връщат пак фабрични някой ден.
Цитирай
#19

Още една негативна точка - жълто петно горе в левия ъгъл, от ръба до предната камера.

Ползване 2 години и половина.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)