Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на батерия (къде?)
#1

Здравейте.

Моля някой да сподели къде човек може да си смени батерията на телефона. Почти всички телефони на Сони са с несменяема от потребителя батерия, а сякаш се иска доста зор човек да разбере къде може да му сменят батерията. Да, знам, че има видеа в ютуб как се загрява и т.н., и въобще си давам сметка, че във всеки гаражен сервиз могат да ги изгледат и да почнат да сменяват батерии. Но на мен мечтата ми е, ако може да ми сложат оригинална батерия и телефонът да си запази водонепропускливостта например и въобще да си е като нов, а не с нова батерия, но разбрицан.
От 6-7 седмици батерията започна да ми пада много, мноого бързо и по-странното е, че привидно почти не пада и после от 60% изведнъж се гаси и занимава на кино без никакво предупреждение. А като я зареждам при изключен телефон, сякаш започва да се зарежда от 50-60% и само за 10на минути е на 80% примерно. Искам да вярвам, че причината е в батерията и просто трябва да я сменя, затова моля препоръчайте къде може да стане това и горе долу колко ще струва.

HTC Desire C -> Z1 Compact Lime
Цитирай
Аксесоари
#2

Горното все едно аз съм го писал... Същите проблеми, горе-долу по същото време. Планирано остаряване, това си мисля. Смятам да си направя смяната сам. Батерия и нов капак с лепенката са ми нужни, всичко около 60. Водоустойчивост... не бих го пробвал, но както ми обясниха, от 1/2 час ще падне на 5 мин... При мен проблема се получи след зареждане в заведение, все пак си мисля, че може да е от скапаното им зарядно. Междувременно си взех Z5 Compact и не съжалявам.

Sent from my E5823 using Tapatalk

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай
#3

На Z1Compact-a на жена ми му смениха батерията в едно прилично сервизче на Княз Борис, близо до кръстовището със Стамболийски. Чакахме известно време за да дойде оригинална батерия, но самата смяна отне малко повече от половин час. За водоустойчивост не мога кажа нищо, щото старата батерия така беше надула, че задния капак си е направо спукан. Лошото е че капак не можаха да намерят, понеже е жълт и си остана така.
Все пак по-важното е, че от смяната през февруари досега телефона си работи перфектно и с начина на експлоатация от жена ми, батерията си изкарва по 3-4 дни безпроблемно, което иде да рече че си е качествена.

ей тва е мястото ако все още се интересувате: https://goo.gl/maps/bHZcSQmuUb92 , цена 60лв тотал = батерия+смяна

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай
#4

Ето ти жълт неоригинален капак: http://www.witrigs.com/custom-back-cover...mpact-lime
Ето ти жълт оригинален капак: http://www.witrigs.com/oem-back-cover-fo...o-02f-lime
Цитирай
#5

(2016-10-04, 08:30:46)apeneff написа:  На Z1Compact-a на жена ми му смениха батерията в едно прилично сервизче на Княз Борис, близо до кръстовището със Стамболийски. Чакахме известно време за да дойде оригинална батерия, но самата смяна отне малко повече от половин час. За водоустойчивост не мога кажа нищо, щото старата батерия така беше надула, че задния капак си е направо спукан. Лошото е че капак не можаха да намерят, понеже е жълт и си остана така.
Все пак по-важното е, че от смяната през февруари досега телефона си работи перфектно и с начина на експлоатация от жена ми, батерията си изкарва по 3-4 дни безпроблемно, което иде да рече че си е качествена.

ей тва е мястото ако все още се интересувате: https://goo.gl/maps/bHZcSQmuUb92 , цена 60лв тотал = батерия+смяна

30 лева ми струваше смяната от telefon4e ако не се лъжа, че им се казва сайта. Оригиналната батерия само, аз си махнах капака. Смяната става за 2 минути, абсолютно нищо сложно няма, има достатъчно видео в Youtube. Чакам си нова лепенка, само това е неприятния момент. Лепенка в ибей струва примерно 2-3 лири, по спомен. Никакъв сервиз не трябва за цялата операция, всеки би се справил, стига да не е болен от Паркинсон... Развиваха ми някакви теории. че се отварял в някаква камера и т.н., за да му се запазела водоустойчивостта - глупости на търкалета.

п.п. Ако не лепенка, нови, оригинални капаци с вече поставена лепенка струват 25 лева тук, 15 лева в ибей.
Цитирай
#6

Аз имам същият проблем, поръчахме 1 батерия в един сервиз я смениха и проблемна се оказа батерията.
Не искаше да се зарежда. Препоръчайте ми от къде да си взема друга батерия???

Аз ползвам Sony Xperia Z1 Compact
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)