Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Индикация и състояние на батерията- Samsung Grand 2
#1

Апаратът Samsung Grand 2 - G7102, Андроид- 4.4.2
От известно време показанията за състоянието на батерията- горе вдясно до часовника се държат странно. 
-Без да е включен към зарядно ми показва че в момента се зарежда. Оправя се след рестарт.
-Включвам го към зарядно, не ми отчита зареждане. Оправя се след рестарт.
-Цял ден говоря и ползвам интернет а показва 100%. След рестарт показва реалните проценти.
  Върнах му веднъж заводските настройки, около седмица беше добре, след това пак полудя. Откъм приложения го държа на 
санитарния минимум, само такива които ползвам от години, нищо непознато. Иначе батерията си държи както когато беше нова преди година и пет месеца. Някакви идеи?
Цитирай
Аксесоари
#2

Нямаш много останали ходове,основното си направил-ресет.Системата се презаписва на чисто.Най-вероятно е нещо хардуерно-електрониката започва да натрупва грешки от нещо дефектирало.Остава ти сервиз,ако там го усетят.
Цитирай
#3

Извади батерията и почисти контактните пластини,понякога там се образуват налепи, вследствие на което няма добър контакт и телефона се лъже че батерията е с нисък заряд.
Цитирай
#4

Моят телефон ми правеше подобни проблеми преди няколко месеца. Беше много тъпо, защото никога не знаех кога точно ще ми падне батерията. Всеки път държеше различно време, в зависимост колко ръчкам. Както показваще 100 процента и изведнъж е на 5 процента. При мен не се оправяше и с рестарт, накрая си викам, нося го на сервиз, ако не се оправи, ще го сменям. Занесох го в http://apple-service.biz/kontakti/ , честно да ти кажа, не знам какво точно са правили, но откакто го взех, нямам проблем, показва ми % и батерията ми сякаш държи повече време.
Цитирай
#5

(2016-11-02, 22:18:28)tonislav написа:  Моят телефон ми правеше подобни проблеми преди няколко месеца. Беше много тъпо, защото никога не знаех кога точно ще ми падне батерията. Всеки път държеше различно време, в зависимост колко ръчкам. Както показваще 100 процента и изведнъж е на 5 процента. При мен не се оправяше и с рестарт, накрая си викам, нося го на сервиз, ако не се оправи, ще го сменям. Занесох го в http://apple-service.biz/kontakti/ , честно да ти кажа, не знам какво точно са правили, но откакто го взех, нямам проблем, показва ми % и батерията ми сякаш държи повече време.

 За втори път се оказва SD картата. На предния ми самсунг s4 mini батерията грееше като котлон. В сервиза казаха че е от sd картата, да я сменя. Карах 2 седмици без sd и нямах проблеми. С новия телефон - Samsung 7102-Grand 2 си взех SD Samsung, надявайки се че името и високата цена ще ме избавят от проблеми, но май пак ме сполетя същото. От 2-3 седмици съм без карта памет и проблем няма.
Цитирай
#6

Явно нямаш късмет с тези sd карти. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)