Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi5s/plus/

И другото е-Оптимизация-Батерия-Икономия по приложения-Разрешено. Сега вече ще имаш уведомления

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
Аксесоари

(2017-01-04, 16:33:56)Be6i4 написа:  Offtopic  Започвам да следя темата с интерес. Поръчах си е един Mi5S от Goldway ...

Получи ли си телефона? С какъв ROM е? Избягна ли митница, ако е пристигнал? С какъв shipping метод го поръча?
Цитирай

Като дойде ще кажа, все още не е...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Телефона дойде точно за 13 дни със Speedy до вкъщи. Така, че това е варианта засега - Seller's shipment method от Goldway, минава през Франция, Унгария и после до дома ви.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Честито!! С какъв ROM е? ...сега чакам и моя да дойде със същия shipment method като при теб.
Цитирай

(2017-01-18, 18:50:20)mmm66 написа:  Честито!! С какъв ROM е? ...сега чакам и моя да дойде със същия shipment method като при теб.

Сложих global Stable (има само една версия). Но май прекалено много съм свикнал с ROM-овете на MS и скоро ще сложа него. Има много приятни благинки. ROM-a е базиран на MultiROM с някой допълнения.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Колеги с глобал съм но искам да си инсталирам този пак --> http://xiaomininja.com/2016/04/14/how-to...i-devices/ трябва да мина на developer после руут после twrp. Някой има ли идея как се слага twrp и дали този начин, който е във видеото става за Mi5s
Цитирай

Има ли български в Xiaomi Mi5S с global Stable
Цитирай

(2017-01-21, 16:35:21)esm написа:  Има ли  български в Xiaomi Mi5S с global Stable

Все още няма. Вариант ти е Xiaomi.eu или multirom.

Sent from my MI5S

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

http://en.miui.com/thread-486531-1-1.html - Mi 5s Full Screen Protector Film Unboxing and Actual Photos!


Мисля че няма нужда от превод.
Цитирай

Някой да е слагал Lineage OS от вас? Гледам, че е 7.1.1 и е извлечен от CyanogenMod. Някакви наблюдения?
Някой може ли да ми обясни процедурата на инсталиране на TWRP, като минавам през Глобална версия? Ако успея да го сложа, ще направя преведена тема с рома и начин на инсталиране
Цитирай

Такаа, и моят 5s+ пристигна. И понеже ми е първият Mi-телефон, доста неща още не са ми ясни...
Дойде с MIUI 8 Global 6.12.8 Beta (според About Phone) и се обнови през OTA до 7.1.19. В ъпдейтъра пише че е с MIUI 8 7.1.19 Weekly
Предполагам, това означава, че съм с Developer версията на en.miui.com ? Би трябвало да не е някой  "гаражен РОМ"?
За сега (няколко дни вече го ползвам) не съм се натъкнал на бъгове, но какви са ми вариантите за минаване към Global Stable (липсата на български език не ми е проблем) ? В en.miui.com download секцията има Global Stable ROM (8.0.4.0 MBGMIDI) и три начина за инсталиране: през ъпдейтъра, през Recovery и през Fastboot.
За Fastboot метода още "не съм пораснал" Smile. През Recovery метода може ли да се мие от Dev към Stable? През ъпдейтъра (доколкото прочетох тук-там) може да се флашне само различна версия на същия РОМ?
Плюсове и минуси на Global Stable и Global Dev?
Цитирай

Здравей, вариант за минаване към Stable по принцип е по-добре да мине през Fastboot/EDL режим, за да си се инстлаира всичко на чисто.
Teлефоните на XIaomi, от около година насам, са със заключен буутлоудър, така че в това състояние флашването е възможно или през Mi PC suite, или през ъпдейтъра (като е възможно да не ти даде да минеш на Stable, защото е като Downgrade) и режим EDL, който трябва да провериш дали имаш - с командата adb reboot edl. Изгледай няколко инструкции за флашване да се ориентираш
Цитирай

(2017-02-03, 17:59:20)hop написа:  Такаа, и моят 5s+ пристигна. И понеже ми е първият Mi-телефон, доста неща още не са ми ясни...
Дойде с MIUI 8 Global 6.12.8 Beta (според About Phone) и се обнови през OTA до 7.1.19. В ъпдейтъра пише че е с MIUI 8 7.1.19 Weekly
Предполагам, това означава, че съм с Developer версията на en.miui.com ? Би трябвало да не е някой  "гаражен РОМ"?
За сега (няколко дни вече го ползвам) не съм се натъкнал на бъгове, но какви са ми вариантите за минаване към Global Stable (липсата на български език не ми е проблем) ? В en.miui.com download секцията има Global Stable ROM (8.0.4.0 MBGMIDI) и три начина за инсталиране: през ъпдейтъра, през Recovery и през Fastboot.
За Fastboot метода още "не съм пораснал" Smile. През Recovery метода може ли да се мие от Dev към Stable? През ъпдейтъра (доколкото прочетох тук-там) може да се флашне само различна версия на същия РОМ?
Плюсове и минуси на Global Stable и Global Dev?
Здрасти,

Честито телефонче!!! Да с Dev rom си и е официално. Ако беше гаражен, нямаше да имаш изобщо ъпдейти.
Може да пробваш последният stable през updater, но най-вероятно няма да се инсталира. За Recovery може да забравиш като опция за ъпдейт. Ако си от София или Сандански ще ти го покажа как да сложиш stable с edl режим. Ако не, има ясни инструкции във форума. 
И ако случайно нямаш стъклен протектор за телефона, днес ми дойде такъв за 5S Plus. Китайчетата са ми изпратили за 5S plus вместо за 5S. Ще ти го дам на цената на която съм го платил.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Колеги, успешно сложих Lineage 14.1. Ромът е много много бърз и плавен. Все пак Гугълска му работа. После идва батерията - много по-добре от miui. 1 час и 43 минути екран, остана на 82%. Има един бъг - не работи multitouch-a, което ако не ви е жизнено важно, се понася. Хубавото е, че до няколко дена ще изкарат Stable( в момента не е такава) и всички големи бъгове ще бъдат отстранени. Инсталирах Google Experience Pack(всички приложения от Google Pixel, наред с Google Assistant) и до сега няма грешка. С нетърпение чакам стабилната версия.
Цитирай

Единственно от Resurection Remix може да си доволен ако говорим за подобни ромове!
Но пък точно този модел телфон да го загрозяваш с CM малко... Undecided Undecided Лично мнение!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Аз сложих от снощи на моя 5s Rom на malchik solnce. Никакви ядове дотук и е малко по-добре от към RAM свободна. А и това с import на темите е адски яко.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

(2017-02-04, 17:28:28)Be6i4 написа:  Аз сложих от снощи на моя 5s Rom на malchik solnce. Никакви ядове дотук и е малко по-добре от към RAM свободна. А и това с import на темите е адски яко.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Можеш ли да дадеш линк да видя рома ?
Ами винаги съм бил фен на СМ заради чистия ром, бързина и лекота с която работи телефона. А сега и с импорта от Пиксела просто телефона е завършен вече...
Цитирай

Ето ти:
http://miuims.ru/mi5s.html

Sent from my MI 5s using Tapatalk

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

+1
Оправил е сайта и вече ми приема данните за вход Smile
Май и аз ще се обзаведа с този ром
Цитирай

Благодарности на @suffer и @Be6i4 за разясненията. За сега ще си карам с Global Dev. Като събера повечко смелост (умения) ще пробвам с други ромове - като чета тук,  има доста варианти...

Цитат:Be6i4
...
И ако случайно нямаш стъклен протектор за телефона, днес ми дойде такъв за 5S Plus. Китайчетата са ми изпратили за 5S plus вместо за 5S. Ще ти го дам на цената на която съм го платил.

Четох, че стъклото на 5s+ не е Горила и лесно се драскало, така че предложението е примамливо. Дай малко инфо за протектора на ЛС и ще се разберем.
Цитирай

Колеги Lineage Ромът е супер. След един рестарт проблемите с Multitouch изчезнаха, батерията стана просто трепач - 6часа и 30 минтуи екран при оставащи 20% от батерията. Ако някой има интерес, мога да помогна за инсталирането му + Pixel Pack-a.
Цитирай
Tongue 

Miui 8.2.2.0 (China stable) is coming for Mi 5s really soon

...до седмица или две може да излезе и Global Stable. Tongue
Цитирай

Линка не работи, но може би ти си бета тестър там и го отваряш. Аз нямам права.
Мен повече ме интересува дали ще пуснат Global Dev, него бих пробвал.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Имате ли подобен проблем https://toponedigital.aliexpress.com/sto...hipCountry=

http://prntscr.com/eccj4c

В гиърбест ми5с е 292$ това много ли е ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)