Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alcatel Pixi 4 7" (9003x)
#1

Сдобих се скоро с този таблет но информацията за него е пълна мъгла. Освен техническите му параметри, всичко друго написано за него е пълна измислица. Дори и при руснаците в сайта 4pda.ru, който ми е основен източник на информация няма дори едно изречение.
Единственото, което ме вълнува е как може да се рутне. За pixi 3, чета че става единствено с KingRoot. При този обаче с нито една рутваща програма няма успех.
Чета разни ръководства, как да си изтегля и инсталирам TWRP за този таблет - даже се посочва и номер на TWRP, но custom recovery, каквото и да било то (TWRP, CWM) липсва.
Има нещо гнило и с bootloader-a на този таблет. Има описания как да влезеш в boot menu или с adb команда да го стартираш във fastboot mode, но просто не се получава - таблета вмeсто да влезе във fastboot... си се рестартира. Чрез посоченат бутонна комбинация за влизане в boot менюто(Vol+ и Power).... се влеза директно в recovery mode. Изпробвал съм всички клавишни комбинации но без успех...
Имам предположения, че bootloader-a му е заключен и за това KingRoot изписва - "липсваща стратегия"
От това което чета начинът да отключа bootloader-a (ако изобщо е заключен) e да го вкарам във fastboot mode и от там с команда да го отключа. Developer option e активирано - USB поправки и OEM отключване също... но като се опитам чрез adb команда да го вкарам във Fastboot... таблета просто се рестартира... Всички драйвери са инсталирани коректно, таблета се разпознава нормално от Windows...
   Някой да има по сериозна информация за този таблет и за стартиращото му състояние...?
Ето тук описание как се влиза в Boot Mode при този таблет... само, че при мене ... директно се влиза в recovery mode. Boot mode e недостъпна със всяка клавишна комбинация. Също така има описание за влизане във factory mode (Vol- и Power) - при опитване на тази комбинация таблета също... си се рестартира.

http://www.hardreset.info/devices/alcate...boot-mode/

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз се сдобих с това нещо. Не мога да подкарам външна клавиатура. На телефона клавиатурата тръгва веднага след плъгване на мини усб-то, на това животно въобще не желае да познае че има нещо плъгнато.

Samsung Galaxy S II; Samsung Galaxy Mega 6.3;  Xiaomi Mi Max Prime 4/128GB, Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

Цитирай
#3

Колега пробвай с някоя друга версия на кингруут.После ,ако успееш да го рутнеш и  искаш може да го махнеш със Supersume.И да го заместиш със supersu.Предполагам си запознат с това Big Grin .И така ако успееш да го рутнеш,след това можеш да пишеш в 4pda,там има тема за портване на TWRP.А мога и да ти дам линк към профила на краля на TWRP-то в 4pda Big Grin и да му пишеш лично.При мен на една абсолютна тояга(таблет Теленор смарт таб)той ми портна рекавъри и то заспа от първия път.Успех
Цитирай
#4

Изпробвал съм абсолютно всички възможни root програми - знайни и незнайни. Последните версии както на андроид, така и на PC разработките. Ти хубаво ще ми дадеш линк на разработчика на TWRP, но проблемът е там, както съм писал в първия си пост, че не мога да го докарам до състояние в което е възможно каквото и да било флашване...
Нито в XDA, нито във 4pda.ru, където има всякакво инфо има и най-малката информация за този таблет... Изобщо около него мъглата е пълна.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#5

Здравейте и аз се сдобих наскоро с таблета.Работи доста прилично и съм доволен.Дали ще получи таблета ъпдеит до андроид 7 nougat? Предварително ви благодаря за отговора

Изпратено от моят 9003X с помощта на Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#6

Хайде бе хора. Никой ли още не се е домгнал до инфо как може да се root-не този таблет. Изнервих се вече.... Big Grin

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#7

Колега щом като при руснаците няма нищо за него,не се надявай.Единствено ако успееш със кингрут,скоро излезе нова версия,пробвай с нея.В 4pda я има.
Цитирай
#8

Всеки ден следя какво излиза. Тоя KingRoot който споменаваш вече го пробвах, не успява и той да се справи. При руснаците има леко раздвижване, но до root още за съжаление не се е стигнало... Много трудно понасям не root-нати устройства и с този ми се взема здравето.... Мъча се дори и из китайските сайтове, които имат английски версии, но до сега все на камък удрям...
Ще взема да го пусна за замяна с такъв, който може да се root-не... хахаха...

P.S. При руснаците намерих оригиналния му Scatter файл. С SP Flash Tool успява да се получи фокуса да му се изтегли ROM-a, но до тук.. MTK Droid tool за да му свали recovery файла и да направи custom recovery (CWM) иска таблета да е root-нат.... Затворен кръг от който няма излизане....
Така, че ако някой срещне някъде Custom recovery за този таблет (било то CWM или TWRP) да пусне един линк...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#9

http://kidapso.com/how-to-root-alcatel-pixi-4-7/ това пробва ли го?

П.С. с коя н версия на андроид си?
Цитирай
#10

Big Grin Този сайт е от тези... "Я да сложим едни пари ей така.... а след това Bu " Това отдавна съм го отхвърлил... Не върши никаква работа... Който успее да изтегли файла да пише Wink .
Андроида е 6.0

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#11

(2016-12-01, 12:00:04)plmng написа:  Андроида е 6.0

Няма повече какво да се говори. От 6.0 нагоре методите за руут не работят. Аз съм с Idol 4 и единствения начин за руут е програмата написана от DeckerSU, която става и за Idol 3 (4.7) и Idol 3 (5.5), добави и поддръжка на 4, но спря работата по програмата. Ако някой не напише рекавъри за таблета нищо няма да можеш да направиш. Или го продай и си вземи някой за който вече има такива програми.
Цитирай
#12

Не съм спец по продукцията на Alcatel но гледам, че при доста смартфони от серията pixi 4 root-ването не е проблем дори и да са с Андроид 6... Дори се опитах да се направя на тарикат и направих няколко опита - в xda има TWRP за всички модели от серията Pixi 4 с изключение на таблета Pixi 4 (7).
Pixi 4(4) e базиран  на същата платформа на която е и Pixi 4(7). Таях надежда, че TWPR писано за Pixi 4(4) може и да проработи на Pixi 4(7).... Но уви... В руския сайт има Scatter файл за този таблет... Така че през SP Flash Tool флашнах TWRP за Pixi  4(4).... а и всички версии на TWRP налични за тази серия (при все че повечето са на други платформи). По всички правила (със задържане на съответните бутони веднага след флашване) се опитвах да вляза в TWRP но всички опити се оказаха неуспешни...
Не се стартира никакво recovery и след малко телефона си се рестартира и зарежда Андроида нормално.
Версиите са ми няколко... и изобщо нямам представа коя е вярната..
1. Нито едно от инсталираните TWRP не е подходящо за този таблет... Което означава, че някой трябва да напише custom recovery точно за този таблет.
2. Имам подозрения че bootloadera му може и да е заключен, но нито зная дали е така, нито знам как да разбера дали е така....
Със стоковия ROM мога да вляза в стоковото recovery, но по никакъв начин не може да се стартира fastboot режим. Изобщо все едно, че при този таблет boot режим няма или е недостъпен - нито с бутонна комбинация нито с adb команда - и в двата случая таблета просто се рестартира... Дали причината не е заключен bootloader и дали пак поради такава причина таблета не може да стартира друго recovery, което е различно от стоковото... Ако пък е със заключен bootloader дали изабщо през SP Flash Tool ще мога да флашвам резличните custom recovery, които съм изтеглил... което успях да направя... И най важното ако е заключен, как да се отключи...
 Добре е поне това, че таблета е "практически неубиваем". С програмата от сайта на Alcatel - Mobile Upgrade може да се възстанови за минунти заводското състояние на таблета дори и да е в брикнато състоание... Big Grin 
Така, че ако има информирани по темата за този таблет нека да напишат това което им е известно за неговото състояние

P.S. Колега @Miro2210 една молба:
Дай линка към профила на спеца по TWRP в 4pda, когото беше споменал. Да му пусна едно лично писание - може пък да успее да сътвори работещо TWRP за този таблет

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#13

Здравейте има ли напредък по темата... Поразрових се тази вечер исках да си руутна таблета. . знанията ми са малко под нулата Big Grin и аз пробвах там секвите работи ама не се получи Big Grin

Изпратено от моят 9003X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

В един от най-богатите(според мене) в информационно отношение сайтове 4pda.ru се питат същото. А щом там само се питат, а нямат решение едва ли скоро за този таблет ще има руут...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#15

Хаха чувствам се прецакан от една страна :д от друга е окей щото шанса да го прецакам таблета е голям...

Изпратено от моят 9003X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

Привет на всички, днес получих нов ъпдеит на таблета, първите ми впечатления са много добри, таблета стана много бърз. Всичко работи перфектно. [Изображение: 283121a5c91b6173d1950e80012802a1.jpg]

Изпратено от моят 9003X с помощта на Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#17

Здравейте! Като продължение по темата - от един оператор като лоялен техен клиент ми предлагат таблет Alcatel Pixi 4 (7-инчов) като безплатен подарък, с 2-годишен договор за 10 лв на месец за 7 гб мобилен неограничен интернет. Понеже проверих в сайта им - реално ми правят 50% отстъпка от тарифния план, който е 20 лв на месец за същата оферта с таблета.  Гледам този модел таблет се продава свободно за около 150-160 кинта. Моля за съвет и мнения, заслужава ли си таблета и изобщо офертата? Ще го ползвам основно за браузване в интернет, фейсбук, филми (и тук таме -за някоя по-лека игричка евентуално). Благодаря ви предварително!

Samsung Galaxy S4 Mini Duos GT-I9192 - -> Huawei P9 Lite VNS-L21 Dual
Цитирай
#18

gringo1912, имам го от 2-3 дни. С 6.0 е и е доста бърз, имаш 4гб свободни за приложения и т. н. Имаш слот за карта до 32ГБ, така че спокойно можеш да си сваляш филми и да си гледаш. Много е удобен като размер и браузването наистина е по - удобно, отколкото през телефона. За игри също е готин, понеже образите са по - големи. Smile За твоите нужди по- мощен таблет според мен не ти е нужен.

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
#19

LauraGt, конкретно с филмите и видеофайловете как се справя ме интересува основно?

Samsung Galaxy S4 Mini Duos GT-I9192 - -> Huawei P9 Lite VNS-L21 Dual
Цитирай
#20

На мен лично ми харесва, качеството на екрана не е някакво първо качество и кристална картина, през нощтс го гледам с приложение за нощен режим. Мори очите. Но е удобен, де.

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
#21

Здравейте,какво става с тоя таблет?Работи ли добре,някой изгърмя ли софтуерно?Днес се обадили от мтела на баща ми и са му го предложили и той взел,че го поръчал.Искам да знам от вас как е ,за да знам какво да правя в 14 дневния срок за връщане,да планувам ли връщане или да се напъна малко да измисля някакъв руут.Той таблета реално е с МТ6582 проесор но е маскиран под други цифри Smile ,но може и да бъркам.Ако е този чипсет за който си мисля,ще бъде рутнат Smile
Цитирай
#22

Привет,аз го ползвам може би 6 месеца вече и съм доволен.За цената си е добър,не лагва,сравнително бърз е и батерията е добра.Хубавото е че е с ос 6.Дисплея не е нещо особено.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#23

Като гледам Мтел са почнали кампания по набиране на потребители, защото се оказах тук търсейки някакви впечатления за таблета, точно защото от Мтел ми предложиха същата оферта както описаните по-горе. Иначе на хартия таблетът е типичният базов китаец, но като гледам никой не се оплаква от нищо фрапантно по него. Ще споделя мнение, ако реша да се сдобия с него
Цитирай
#24

Тоя таблет ми взе здравето със заключен буутлоудър е ,а няма отключване.Като въведа командата за рестартиране във фастбуут той просто се рестартира.Така като гледам няма фастбуут.В xda гледах има инструкций за всички от най малкия пикси до шестинчовия но за този все още няма нищо.Аз все пак питах но това което ми казаха и аз си го знам.Иначе добре работи,дисплея е трагедия,софтуера е яко орязан ама става.
Цитирай
#25

Здравейте.Има вече руут за този таблет.Ето линк за теемата в xda 
https://forum.xda-developers.com/android...4-t3376597
Човека който е  подържа темата е портнал рекавъри но беше дал Supersu за руут но се оказа,че supersu не може да го рутне.Аз пък днес бях свободен и си поиграх.И намерих как да го рутна,след това постнах това което направих там в темата и той е поправил всичко.Даже ме е отбелязал.
Спазвате всичко както е описано и ще имате руут.

Доп:Бутлоудъра въобще не заключен,има опция ОЕМ unlock в опцийте за разработчици но е фалшива.Тъй че няма нужда да се отключва нищо.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)