Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alcatel Pixi 4 7" (9003x)
#26

(2017-05-18, 20:52:13)Miro2210 написа:  Здравейте.Има вече руут за този таблет.Ето линк за теемата в xda 
https://forum.xda-developers.com/android...4-t3376597
Човека който е  подържа темата е портнал рекавъри но беше дал Supersu за руут но се оказа,че supersu не може да го рутне.Аз пък днес бях свободен и си поиграх.И намерих как да го рутна,след това постнах това което направих там в темата и той е поправил всичко.Даже ме е отбелязал.
Спазвате всичко както е описано и ще имате руут.

Доп:Бутлоудъра въобще не заключен,има опция ОЕМ unlock в опцийте за разработчици но е фалшива.Тъй че няма нужда да се отключва нищ
Колега,ако не те затруднява,може ли по подробно да опишеш как става номера,че с преводача нищо не схванах.Може и на ЛС.
Поздрави.
Цитирай
Аксесоари
#27


Рут за Alcatel Pixi4(7)

Като за начало трябва да вие ясно,че аз не нося отговорност за повредени устройства ако нещо се обърка по време на процеса .Всичко което правите го
правите на ваш риск


Сваляте си необходимите неща:
SP Flash Tool:http://www.gizbeat.com/7102/newest-sp-flash-tool-for-mtk6752-mtk6732-sp-flash-tool-v5-1452/
Драйвъри:https://thebroodle.com/microsoft/windows/how-to-install-mtk65xx-preloader-usb-vcom-drivers-in-windows/
Рекавъри:https://drive.google.com/open?id=0B9D4kli7hK4nUXhGaFkzNHlXNDA
Scatter файл:https://drive.google.com/open?id=0B9D4kli7hK4nbkstaFZKZlpUZHc
Superuser:https://drive.google.com/open?id=0B9D4kli7hK4ndFlNUjZtWnV5QmM

Така,инсталирайте драйвърите.След това в папката на флаштул си правите друга папка и в нея слагате рекавърито и scatter файла.Като рекавърито трябва да го прейменувате в recovery.Стартирате флаштула и избирате scatter loading
   
след това избирате файла и го зареждате
.png Screenshot_2.png Размер: 61.43 KB  Сваляния: 75
трябва да се получи така,да има само отметка на recovery
   
опцията която съм посочил на следващият скрийншот не я пипате,трябва да си остане Download only:
   
Следващата стъпка,кликвате на Download
   
Изключвате таблета,изчаквате малко и го свързвате с USB кабела към компютъра.Чакате процеса да завърши,отнема само няколко секунди и вече имате инсталирано къстъм TWRP 3.1.1 рекавъри.Рекавърито е изпробвано,портнал съм го аз.Всички функций работят идеално.
И след това трябва влезете в рекавъри режим,натискате едновременно и задържате бутона за включване и изключване и бутона за увеличаване на звука(Power + VolumeUp).След като светне дисплея задържате за още около 2,3 секунди и пускате бутоните.Готово вече сте в рекавърито.Свързвате кабела пак към таблета и на монитора на компютъра ще видите картата памет и вътрешната памет.Копирате архива superuser на картата памет.Тъй като не мога да кача повече скрийншоти ще обясня в писмен вид нататък.След това натискате Install,след това external_sd и избирате архива supersu.На следващият екран ще видите лента в която пише Swipe to confirm Flash,натискате на стрелките и плъзгате на дясно.Чакате процеса да завърши и рестартирате таблета.И накрая инсталирате приложението от линка
Готово таблета Ви вече е рутнат Big Grin Big Grin
Цитирай
#28

„„„„„С програмата от сайта на Alcatel - Mobile Upgrade може да се възстанови за минунти заводското състояние на таблета дори и да е в брикнато състоание.„„„„
ЕЕЕЕ аз успях да го брикна и сега е умрял.преди това успях да го руутна по горе описания начин и стана всичко.Включех програмата Alcatel - Mobile Upgrade за да видя какво ще даде,избрах Alcatel One Toch Pixy7 и до там беше.Помагайте моля Какво трябва да избера от падащото меню на програмата ,какъв модел телефон щото нашия таблет го няма????
Сложих по нова програма там вече го има ноооо нищо не става,даже и не се зарежда

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#29

@chokoooo пробвай с mobile upgrade 4.6.0 и избери 9003х,нататък ще се справиш.Аз имам бекъп абсолютно оригинален за инсталиране с флаш тул но кога ще имам възможност да го кача ,не знам.
Цитирай
#30

(2017-06-08, 17:11:13)Miro2210 написа:  @chokoooo пробвай с mobile upgrade 4.6.0 и избери 9003х,нататък ще се справиш.Аз имам бекъп абсолютно оригинален за инсталиране с флаш тул но кога ще имам възможност да го кача ,не знам.
Да... пробвах но стига до едно положение и до там-по точно остава на стъпта 2 иии нищо държах го 1 час     .Мисля че има нещо със свързването но не мога да разбера.Не се разпознава таблета.Флаш туулса също не го разпознава.

Оправих се,дадох го на приятел и той го съживи.Имало някакви приложения който работят когато е спрян и точат батериятаи тя стой под 15процента и той не може да захапе.Абе важното е че тръгна.Върнах го към първоначални настройки.Но не ще да се актуализира Андроида от менюто, казва че „устройството е разкодирано или модифицирано„ ...явно Руута стои.Как да го унруутна,или през програмата дали може да се актуализира Андроида след като е руутнат.

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#31

@chokoooo как ще го актуализираш?Нова версия няма..Като е рутнат няма да стане.Дори и да махнеш рута,ако си махал от алкателските приложения май пак няма да стане.
Ето за махане на рута
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...p=60775238
инсталорай го през рекавъри.
Ако все пак има актуализация,най-сигурно е с mobile upgrade.
Цитирай
#32

Някой да е виждал някъде къстъм ромове за този таблет?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#33

@Ивайло69 от два месеца се опитвам да портна но останах без нерви вече.Какви ли не ромове пробвах,CM,Aosp,стокови от други телефони.Но не мога да разбера от какво се рестартират сами.Иначе всички стартират и работят нормално,обаче с това рестартиране не мога да се оправя.
Цитирай
#34

Лошото в случая е, че може да е от много неща, аз отдавна спрях вече да се занимавам с това, както казваш трябва много нерви и време.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#35

някой имали представа как се местят прилжения на СД картата, при тоя Андроид нещо ги няма тия функции, рекох да освободя малко място тооо....

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#36

Може, например, ако има root телефона.

 
Цитирай
#37

(2017-06-14, 15:26:53)chokoooo написа:  някой имали представа как се местят прилжения на СД картата, при тоя Андроид нещо ги няма тия функции, рекох да освободя малко място тооо....

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#38

(2017-06-14, 19:34:38)NoMaD написа:  Може, например, ако има root телефона.

ми имам root ама нищо не става с местенето няма просто такава опция в тоя 6.0.1 и с приложения не става

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#39

Пробвай с това https://play.google.com/store/apps/detai...ak.Link2SD
но пише,че трябва да ти е разделена картата с памет
Цитирай
#40

Ето ромче (версия 6.0 от 05.10.2016) за флашване с SP Flash Tool, метода за флашване е същия като на колегата описан по-горе за рикавърито. За две три минути може да възстановите с него брикнат таблет и т.н.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#41

Разбрах как да използваме SD картата(външна памет) като вътрешна и да освободим място във вътрешната памет.Оказа се че при Андроид 6.0 няма такива местения на приложения на Външна SD карта.Никое приложение за местене не действа на този Андроид-поради причина че просто няма такава опция в настройките.Просто трябва при поставяне на външна карта,самата тя да се направи да се ползва като вътрешна.Ето и темата по която аз направих таблета и сега си местя каквото си поискам и освободих памет.
http://www.tunesgo.biz/bg/android-6-0/ti...orage.html
Ноооо винаги има едно НО!!!! Като вкл USB кабела на компа се вижда само вътрешно съхранение.Не може да се ползва тази добавена карта да се поставят в нея примерно музика и други неща.ММММм или аз нещо бъркам-не зная......

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#42

Здравейте, получих днес оферта от мтел за теблет-alcatel pixi 4 7" с 7000 MB за 9,99.Офертата дали е добра?
Цитирай
#43

Здравейте, занимавам се с едно PIXI 4 (7) 9003x. Опитвам се да го рутна и стигнах до последната стъпка, в която трябва да инсталирам супер юзер приложението от плейстор-а, но линка е невалиден. Някой може ло да даде работещ линк?
И още нещо, след като евентуално го рутна, ще мога ли да изтрия някои от апповете, които са качени по подразбирне от фабричния РОМ. Постоянно пищи че няма място а има аппове, които не ползвам(някои са на гугъл а някои може би на алкател).
Цитирай
#44

Някой пробвал ли е да смени 16 GB microSD карта на такъв таблет с 32 GB? Аз от два дни се мъча... Картата се копира без проблеми с какви ли не програми - Acronis True Image, TeraByte Unlimited Image... Но след това 32 GB карта е с два дяла - един малък и един около 16 GB + 16 GB свободно пространство. И с нищо не успях да променя размера на 16 GB дял до 32 GB. От друга страна - ако поставя неформатираната 32 GB карта, таблетът я вижда, форматира я, но губя всички инсталирани на старата карта приложения, дори и да ги копирам като файлове на новата карта.
Цитирай
#45

Здравейте! Може ли да се инсталира Уиндоус на този таблет? Пробвах с Change my software, но въобще не може програмата да се свърже с таблета. Прочетох, че трябва да се руутне, обаче не успях да инсталирам mtk65xx preload driver. Изкарва code 10, device cannot start. Може ли да помогнете? Благодаря?
Цитирай
#46

(2017-05-18, 20:52:13)Miro2210 написа:  Здравейте.Има вече руут за този таблет.Ето линк за теемата в xda 
https://forum.xda-developers.com/android...4-t3376597
Човека който е  подържа темата е портнал рекавъри но беше дал Supersu за руут но се оказа,че supersu не може да го рутне.Аз пък днес бях свободен и си поиграх.И намерих как да го рутна,след това постнах това което направих там в темата и той е поправил всичко.Даже ме е отбелязал.
Спазвате всичко както е описано и ще имате руут.

Доп:Бутлоудъра въобще не заключен,има опция ОЕМ unlock в опцийте за разработчици но е фалшива.Тъй че няма нужда да се отключва нищо.
Спазих абсолютно всичко от темата и не се руутна. Когато проверя в root check ми казва, че не е руутнат.

EDIT: Пробвах пак и стана. Благодаря.

Sony Xperia L
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)