Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефона ми падна във вода и се прецака доста.
#1

Здравейте! Днеска изтървах моя Huawei Ascend G7 в ..тоалетната ,изкарах го,изсъхна и забелязах ,че показва включени слушалки,въпреки че не са.Рестартирах го-не се управи.Сега мога да говоря и слушам музика само и единствено през слушалки..ако някой знае как се поправя това ?
След не повече от 20-30 мин изскочи и ново 20-камерите са ми влажни отвътре,както и че има ..вода.Моля някой да помогне,защото нито мога да разбера ако някой ми звъни,нито мога да правя снимки..
Цитирай
Аксесоари
#2

Измии го под вода УБИЛНО НА ЧЕШМАТА! По този начин да се махне всякакъв вид пикня и течности от тоалетната.

Също така гледай да се измие пак казвам ХУБАВО под чешмата.
Също така не го духай със сешоар защото буташ водата по - навътре, също така не духай в дупките.


След това напълни един съд с ориз с големината на телефона, и сложи телефона. Преди това извади всякакъв вид карти и внимавай при слагането да е покрит и отгоре и отдолу с ориз

Въпроси който можеш да ми зададеш:

1. Защо да го измивам УБИЛНО - В тоалетната не се знае какво е имало преди това, тези киселини разяждат платката и други компоненти на телефона (Корозия)

2. Защо да го слагам в ориз вместо със сошоар - Защото оризва изсмуква водата и влажността.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#3

Благодаря за отговора,само да спомена че телефона падна след като пуснах водата,ще опитам това което предложи.
Цитирай
#4

По принцип най- добре е ако можеш да го разглобиш /идеята е да отстраниш батерията/ и да го почистиш с метанол или в краен случай с концентриран спирт, те дърпат влагата. Лошото е, че си го включил и окислението е започнало/по него в сервизите разпознават намокрянето/, но пак има шанс.
Цитирай
#5

Този Хуауеи просто си нямам и идея как се отваря,а ако не се управи както BGDropche каза,го нося на сервиз
Цитирай
#6

Според мен с вода не е препоръчително! Водата съдържа соли, които са проводник на тока, освен това може да реагират с метала. Почиства се със чист спорт. Преди това по-най бързия начин се изважда батерията.
Между другото, малката ми дъщеря изпя сестра си, че си е изтървала стария Huawei Р1 два пъти в тоалетната. Това стана преди година, след като бутона му за включване спря да работи, може би месец след второто гмуркане. Само са го измили и подсушили. По отношение на бутона - отворих телефона и само прекуплирах лентовия кабел за бутона. Телефона още се ползва пълноценно. Оттогава Huawei ми се издигнаха в очите!

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)