Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#51

(2016-11-12, 22:39:49)emzo написа:  Той да прави , каквото иска, негов телефон, негова воля.

Само да не твърди, че това е задължително, че току виж, някой му повярва !

Не ми слагай думи в поста. Къде видя, че съм написал, че е задъ;жително? Казах, какво правя АЗ. Пък ти ако искаш и в нафта го топи твоя за да е по-бърз. Все ми е тая. 
Свободен си.
Цитирай
Аксесоари
#52

Свободен да се изказвам, да, така е .
Цитирай
#53

(2016-11-12, 22:56:34)lost in написа:  Чудя се,Honor 8 излезе след P9 ,а са му набутали стария Kirin 950,поне 955 да му бяха сложили

А дали това, че Honor се води за "евтината марка" на китайците случайно има нещо общо? Или не си забелязал, че всички Honor модели са технически почти същите като тези с надпис Huawei, но все някоя екстра им липсва или чарковете са по-стари?
Цитирай
#54

Не съм забелязъл,нямам опит с Honor,просто ми направи впечатление на фона на премиум излъчването му и хардуерните характеристики
Цитирай
#55

Някой ще може ли да направи един тест с 3д марк или някоя тежка игра за да каже дали загрява повечко от необходимото,  и като цяло дали телефона е хладен.
Цитирай
#56

Някъде из тубата със сигурност засичах такъв тест с 3д марк и мерене на температурата, но щом не съм го запомнил като нещо интересно значи е показал нормални температури- за такива считам 37-38, максимум 40 градуса...
Цитирай
#57

(2016-11-14, 16:56:59)kolio876 написа:  Някъде из тубата със сигурност засичах такъв тест с 3д марк и мерене на температурата, но щом не съм го запомнил като нещо интересно значи е показал нормални температури- за такива считам 37-38, максимум 40 градуса...


Преките впечатления винаги са по добри от това да гледам някой китаец/американец да се правят на разбирачи. Различни нации/хора/манталитети. 
Така, че смятам за по логично и вярно твърдението на някой сънародник.
Единствената причина да не съм още с телефона е че чакам синия модел в някой маркет, понеже ще го вземам на изплащане.
До тогава смятам за логично да задавам въпроси от различни нюанси, за да си спестя главоболията после с писането и чакането на отговор.
Естествено след като го купя и аз ще дам оценка на телефона.
Също така смятам, че е време вече за тема свързана с възможностите на телефона като П9, и това е логично защото използват един и същи хардуер и разликата в снимките се дължи единствено на софтуера, който вероятно ще се подобрява с времето при положение, че са обещали 2години софтуерна поддръжка.
Цитирай
#58

Днес дойде нова актуализация. Оправен е бъг с автоматичното осветление. 
Тия от Huawei ме кефят все повече.
Цитирай
#59

[quote pid='1343776' dateline='1479141854']
Също така смятам, че е време вече за тема свързана с възможностите на телефона като П9, и това е логично защото използват един и същи хардуер и разликата в снимките се дължи единствено на софтуера, който вероятно ще се подобрява с времето при положение, че са обещали 2години софтуерна поддръжка.
[/quote]

Има голяма разлика между Kirin950 и Kirin955
Има разлика и в камерите и то хардуерна разлика,а не софтуерна
Цитирай
#60

Сега виждам тая тема..вече няма Honor 8, но са ми останали малко снимки от сравнения с него и S7edge, дето се брои че има най-добрата камера

Снимани са сравнително от близо от ръка, след което ги зумвам на 100% и режа в центъра, където е фокуса

Tъмно без светкавица
[Изображение: 037642649-big.jpg?r=0]

На стайна светлина


[Изображение: 037642651-big.jpg?r=0]
И  на светкавица. 

[Изображение: 037642650-big.jpg?r=0]


Нещо на SGS-то белият цвят не му е хич любим Smile
Цитирай
#61

(2016-11-27, 14:12:17)lost in написа:  [quote pid='1343776' dateline='1479141854']
Също така смятам, че е време вече за тема свързана с възможностите на телефона като П9, и това е логично защото използват един и същи хардуер и разликата в снимките се дължи единствено на софтуера, който вероятно ще се подобрява с времето при положение, че са обещали 2години софтуерна поддръжка.

Има голяма разлика между Kirin950 и Kirin955
Има разлика и в камерите и то хардуерна разлика,а не софтуерна
[/quote]

И би ли потвърдил това с факти или пишеш за да си правиш вятър на пръстите. 
Единствената разлика между процесорите е херците. И двата използват едни и същи ядра и производствен процес. 
Телефоните използват един и същи Sony IMX286 сензор за камерите и това означава, че всичко се свежда до софтуера.

Също така и да се похваля. Вече съм собственик на синия модел хонор 8 от няма и седмица. 
Но кракто ревю ще мога да направя когато имам повечко време. 
Цитирай
#62

Ясно е защо така "подскачаш",телефона не е лош за парите си и нямам намерение да влизам в подробности и безмислени спорове,има бол информация,каква е разликата между двата модела!
Цитирай
#63

(2016-12-05, 01:16:29)lost in написа:  Ясно е защо така "подскачаш",телефона не е лош за парите си и нямам намерение да влизам в подробности и безмислени спорове,има бол информация,каква е разликата между двата модела!

Прав си,че има достатъчно информация, но аз все още виждам, че те сърбят пръстите и не подкрепяш своето твърдение и продължаваш да спамиш.
Факта, че съм взел телефона, не значи че се заяждам само защото си мислиш, че съм му заклет фен.
Цитирай
#64

Няма как да промениш това,по- стария Kirin950 е точно неоптимизирания Kirin955,просто трябвало да го набутат някъде,за да си изчистят бройките!За да си измият ръцете, му дали една гига рам отгоре!
Ето, това е факт,то и затова цената му е толкова ниска за това премиум излъчване!
Цитирай
#65

@lost in, какво точно по оптимизацията на Kirin 950 е по-зле от 955, за информация питам. Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#66

Основната разлика е в тактова честота между двата окта-ядрени чипсети. При Kirin 955 ,четири работещи на 2.5GHz в новата SoC, това е със 200 мегацикли по-добре от 950
От там и консумацията на ресурси е по- малка
Цитирай
#67

(2016-12-05, 14:27:52)lost in написа:  Основната разлика е в тактова честота между двата окта-ядрени чипсети. При Kirin 955 ,четири работещи на 2.5GHz в новата SoC, това е със 200 мегацикли по-добре от 950
От там и консумацията на ресурси е по- малка

Ти разбираш ли, че ставаш за смях пред целия форум? 

Kirin 950 vs 955



Как по точно повечето херци водят до по-малка консумация?
Как би обяснил, че хонор 8 бие в почти всеки параграф П9 във спийд тест - вероятно (неоптимизирания "стар" и недодялан) кирин 950 има пръст в това?
В какво се изразява разликата в камерите? При положение, че използват ФИЗИЧЕСКИ един и същи сензор за снимане освен лещите, които се водят "лейка" и би трябвало да правят образа по изчистен, но в реални условия разликата е едва доловима.

Ако успееш да ме обориш заявявам, че ще ти подаря телефона си!
Цитирай
#68

http://pocketnow.com/2016/04/07/kirin-95...-huawei-p9
Цитирай
#69

Аз понеже ги имах и двата и мога да направя леко лаишко сравнение. Да наистина Хонор 8 е с една идея по-пъргав. Определено се справя чудесно. 
Отделно да не забравяме, че е с 4 ГБ Рам, което също е от значение за бързодействието. 
За камерите не мога да преценя. И двата снимат превъзходно. Все пак не съм кой знае какъв фотограф, но и Хонора ме удволетворява напълно. 
На дизайн ми харесва повече(като изключим хлъзгавият гръб). Отделно сензора за пръстов отпечатък е с една идея по-безпроблемен. До сега при Хонора не съм имал пропуск при отключването, докато при Р9 на 5 опита 1 е неуспешен.
За това и продадох Р9-ката де.  Big Grin
А и Хонора е с по-малки рамки. Определено.
Цитирай
#70

(2016-12-05, 16:10:21)lost in написа:  http://pocketnow.com/2016/04/07/kirin-95...-huawei-p9


Ти вдяваш ли, че физически двата процесора са еднакви и единствено софтуерната оптимизация играе роля? Както двете ти топки, които явно използваш повече от главата си.

Или твърдиш, че уйкипедия лъже?

Клипа, който показах по рано беше въз основа на линка от уйкипедия, което показва, че процесорите са еднакви, а клипа, че софтуера играе не по малко важна роля за работата на телефоните.
Цитирай
#71

За хлъзгавият гръб си бях взел едни полупрозрачни и релефни карбонови лепенки от алито
Стояха добре, захвата вече е друг, а и не промеха много хубавият гръб
За стъкло, намерих едно което обхващаше целият диеплей и по  височина и по широчина.

При мен стоя около седмица без да мръдне, но по принцип такива стъкла тръгват да се отлепят, особено ако тела се поставя постоянно в кожен калъф

Това беше
http://www.ebay.co.uk/itm/282127343826?_...EBIDX%3AIT

Eто така стои на тела


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#72

То и аз съм с прозрачен силиконов гръб, ама с него, а уж е слим, телефона изглежда коренно различно. Просто без калъф е произведение на изкуството, а с калъфа изглежда...семпло и обикновенно. Ама не се разхожда.
Цитирай
#73

Не говоря за гръб, а за тънки лепенки от карбоново фолио, не по-различни като дебелина от протекторите дето се лепят по дисплея.
Така, че не променят размера, като който и да е кейс за гърба
Даже и май имам 1-2 останали излишни вкъщи от тях
Цитирай
#74

Много ми харесва honor 8 ,дайте мнение за него.Много ми се иска следващия телефон да ми е с добра камера ,не мога да прецена нали е такава.

SONY XPERIA Z1,HONOR 8
Цитирай
#75

Най-хубавия е. 
А защо не вземеш да прочетеш темата от началото? Само 3 странички е. Аз поне съм писал 2 пъти мнение за него. Нали не вярваш, че сега точно за теб ще пиша отново?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)