Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ Как да си повишим живота на батерията[root, Xposed, PowerNap, App Ops, Amplify]
#1

 [Изображение: image.png]
     
     
   
 Здравейте,

Темата е само за рутнати андроид устройства с инсталиран Xposed  Smile

Специални благодарности на cecobbb  и ganchev 


Не знам дали сте забелязали, но който ползва мобилен интернет батерията му се стопява за отрицателно време. В тази тема ще си обсъждаме и опитваме да намалим разхода. Последно време Google направиха доста промени и те естествено се отразиха на батерията.

Източник >> http://forum.xda-developers.com/android/...e-t3095884


Аз от темата източник извлякох само описаните по-долу неща и ефект има до момента. След всеки нов инсталиран модул на Xposed задължително се рестартира устройството. Темата за Xposed е тук >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=55450

Какво направих >>

Инсталирах модула PowerNap (прикачен долу) включих Endurance Mode и цъкнах върху надписа му за да добавя приложенията които искам да получавам от тях съобщения или просто искам да работят на заден фон.

[Изображение: image.png]    [Изображение: image.png]


После инсталирах модула App Ops влезнах в Настройки >> Hacks и включих Fix OP_WAKE_LOCK


[Изображение: image.png]


Влезнах в Google Play services и махнах чека на Дръж буден


[Изображение: image.png]

Влезнах в Рамки на услугите на Google и също махнах чека на Дръж буден


[Изображение: image.png]   [Изображение: image.png]

После инсталирах модула Amplify като за да имате достъп да променяте стойностите на събуждане се иска да почерпим разработчика.

Отворих Amplify цъкнах горе в ляво трите лентички и влязох в раздел Wakelocks и ако си намерите от описаните събуждачи ги правите със следните секунди


[Изображение: image.png]


Wakelocks(Allow every 800 seconds)
WakefulIntentService[GCoreUlr-LocationReportingService]
RILJ
NetworkStats


Wakelocks(Allow every 3600 seconds)
WeatherUpdateService


Wakelocks(Allow every 10800 seconds)
SyncLoopWakeLock(delays sync)
*net_scheduler*
GCoreFlp
Icing
Wakeful StateMachine: GeofencerStateMachine
NfcService:mRoutingWakeLock
wake:com.pushbullet.android/.gcm.GcmService
SyncService(Package: Push Bullet)
ai(Package: Push Bullet)
ae(Package: Push Bullet)
AsyncService


Wakelocks(Allow every 41400 seconds)
NlpWakeLock
NlpCollectorWakeLock
LocationManagerService
Config Service Fetch


Wakelocks(Allow every 9999999 seconds)
*job*/com.facebook.katana/com.facebook.analytics2.logger.LollipopUploadServi ce
JobSchedulerHack-com.facebook.analytics2.logger.LollipopUploadServi ce
UploadServiceLogic-com.facebook.analytics2.logger.LollipopUploadServi ce
*job*/com.facebook.orca/com.facebook.bugreporter.scheduler.LollipopService (com.facebook.orca.Messenger)
*job*/com.facebook.katana/com.facebook.bugreporter.scheduler.LollipopService (com.facebook.katana.Facebook)



После влязох в Alarms


[Изображение: image.png]   [Изображение: image.png]



 Alarms(Allow every 600 seconds)
com.android.internal.telephony.data-stall


Alarms(Allow every 1800 seconds)
com.oasisfeng.greenify.CLEAN_NOW



Alarms(Allow every 3600 seconds)
android.appwidget.action.APPWIDGET_UPDATE



Alarms(Allow every 7200 seconds)
android.content.syncmanager.SYNC_ALARM(delays sync)


Alarms(Allow every 10800 seconds)
android.net.ConnectivityService.action.PKT_CNT_SAM PLE_INTERVAL_ELAPSED
com.facebook.common.executors.WakingExecutorServic e.ACTION.ALARM.com.facebook.katana
com.google.android.apps.hangouts.CLEANUP_DB
com.pushbullet.android/.gcm.GcmFixReceiver
com.android.server.action.NETWORK_STATS_POLL
com.diune.pictures.intent.action.MEDIA_CHECK
LocationManagerService


Alarms[LOCATION](Allow every 41400 seconds)
ALARM_WAKEUP_LOCATOR(com.google.android.gms.nlp.AL ARM_WAKEUP_LOCATOR)
ALARM_WAKEUP_CACHE_UPDATER
ALARM_WAKEUP_BURST_COLLECTOR(com.google.android.gm s.nlp.ALARM_WAKEUP_BURST_COLLECTOR)
com.google.android.gms.location.fused.GPS_ALARM_BA LANCED_ACCURACY
ALARM_WAKEUP_ACTIVE_COLLECTOR
ALARM_WAKEUP_PASSIVE_COLLECTOR
ALARM_WAKEUP_BURST_COLLECTION_TRIGGER
com.google.android.intent.action.SEND_IDLE
ALARM_WAKEUP_ACTIVITY_DETECTION
com.google.android.location.reporting.ACTION_UPDAT E_WORLD


Alarms(Allow every 93600 seconds)
android.app.backup.intent.RUN
com.google.android.gms/.checkin.EventLogService$Receiver
com.google.android.gms/.checkinCheckinService%Receiver






Направих видео, ако някой се затруднява  Smile




 
Темата е отворена за всякакви експирименти  Big Grin


Прикачени файлове
.apk net.jzhang.powernap_v7_15415d.apk Размер: 1.55 MB  Сваляния: 52

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
Аксесоари
#2

Радо , можеш ли да качиш pro версията на Amplify ?
Цитирай
#3

Забранено е качването на кракнати приложения и линкове към такива във форума от нас модераторите.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#4

А аз мога ли , понеже намерих?
Цитирай
#5

Преместих темата в раздел програми тук вече може.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#6

Ок.Прикачих го.


Прикачени файлове
.apk AmplifyBatteryExtenderRootPro30959_crc.apk Размер: 2.47 MB  Сваляния: 90
Цитирай
#7

Цяла нощ на мобилен Big Grin


[Изображение: photo_2016_10_13_09_24_15.jpg]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#8

[Изображение: Screenshot_2016_10_15_10_10_34.png]
При мен има следния проблем. Инсталирането и настройването на PowerNap минаха успешно. При настройката на Amplify стигам до проверката за инсталиран xposed installer, показва че нямам и го качвам. След това проверява и ми казва че не е пуснат xposed installer и ме подканва да го оправя като ме прехвърля в този прозорец и ми казва да натисна инсталирай, но бутона е сив и нефункционира. Телефона ми е Samsung SM-G900F с качен Alexdr 3.6 с xposed и odex(не съм сигурен, може и deodex)
Цитирай
#9

Ти как инсталира Xposed само с едно апк ли? С коя версия си на андроид с този ром на Alexndr той има за 5.0 и 6.0? За да работи Xposed трябва фраймуорка да си инсталираш от рековъри това направи ли го? За 5.0 за твоя ром е тук >> http://forum.xda-developers.com/showpost...count=3960 , а ако си с 6.0 тук >> http://forum.xda-developers.com/xposed/u...p-t3180960 има го описано в темата на Alexndr >> http://forum.xda-developers.com/galaxy-s...c-t2813628


[Изображение: image.png]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#10

(2016-10-15, 16:41:55)rado__8 написа:  Ти как инсталира Xposed само с едно апк ли? С коя версия си на андроид с този ром на Alexndr той има за 5.0 и 6.0? За да работи Xposed трябва фраймуорка да си инсталираш от рековъри това направи ли го? 
Инсталирането на Xposed първоначално стана с инсталирането на Alexndr 3.6 Android 5.0 през FlashFire. След пробата от първия път да подкарам Amplify пробвах да сменя сменя xposed installer с различна версия от тази която ми предлагаше Amplify. Първоначално бях с 2.6.1 изтрих я (показва ми съобщението от предишния ми пост) и намерих подходяща спрямо темата на колегите от xda, това е 3.0 alfa. С нея отново не ми позволява да инсталирам (бутона отново е сив, но няма червени съобщения за грешка). През FlashFire премахвам xposed с uninstall-ера и го качвам отново от същия линк който си показал. Отново двете версии на xposed installer и никаква разлика. Да пробвам с друг Amplify...
ПП: При мен няма рековъри и ползва се FlashFire, така е описано в инсталирането. Ако се качи ROM-а на Alexndr с ODIN, създава проблеми.
Цитирай
#11

С galaxy s3 neo i9301i, cyanogen mod (5.1.1). Свалих си хпосед, флашнах го...всичко успешно, но в приложенията липсваше като програма. Инстралирах го като .апк
Та почнах да следвам стъпките, докато не стигнах до Amplify....Но от менюто имам само wakeclock, alarmr, etc... Но другите плочи със секундите ги нямам, както са от снимките на rado__8
Цитирай
#12

@hristokz нещо не е в ред при теб фраймуорка и рома с който си. Виж попитай в темата на Alexndr дали някой има съшия проблем с Anplify и Xposed.


@RedAlert когато си примерно в Wakelocks и цъкнеш върху което и да е там ще ти се отвори прозорче на което трябва да натиснеш върху Изключи за да се промени на Включено и ще ти даде да променяш секундите. Това ще се случи само, ако си платил в самото приложение или си инсталирал апк-то от пост #6

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#13

Здравейте. Да попитам след като имам greenify, трябва ли да инсталирам power nap?

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#14

Ами аз лично съм го сложил, но пък не ползвам Greenify. Ако ще ползваш и двете в настройките на Power Nap сложи Greenify, Amplify и App Ops в белия списък, за да работя коректно.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#15

Прикачих видео.



rosko73  PowerNap като имаш Greenify не ти трябва. Ето описанието с гугъл преводача >>

Мощност Nap за Xposed е най-доброто приложение за пестене на батерията. Когато екранът е изключен, Мощност Nap максимизира дълбок сън на вашето устройство чрез спиране услуги, аларми и wakelocks от събуждането на устройството, когато екранът е изключен. Това означава, че може да напусне Wi-Fi / данни за и все още се уведомленията от приложения, които са в белия списък, докато всички останали са в състояние да събуди вашето устройство, което води до увеличаване на живота на батерията.

Източник >> http://forum.xda-developers.com/xposed/m...a-t3077520

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#16

Здравейте,аз стигнах до Amplify и сега трябва да намеря тези приложения които аз съм оставил да работят на заден план,така ли?И да коригирам секунди?
Цитирай
#17

Ами не! От PowerNap оставяш тези които ще работят на заден фон, а от Amplify задаваш на процесите кога да събуждат. Гледай видеото.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#18

Всичко хубаво, но имам проблем. Телефона ми е Xiaomi Redmi Note 4. Инсталирах PowerNap, Greenify, Amplify. Инсталирах и App Ops, но ми дава грешка при стартирането на програмата и я деинсталирах. Ta в Amplify направих настройките както в клипчето по горе. Някой ''събуждачи'' от клипчето не успях да ги намеря явно при мен ги няма. Та сега батерията наистина държи повече, но се появи проблем с часовника на телефона ми. Щом телефона заспи часовника не иска да се обновява и при включване на дисплея примерно след час сън на телефона ми показва неточно време. От къде може да е този проблем.
Цитирай
#19

За пестене на енергията от батерията, аз съм си инсталирал следните приложения:

1.AnTuTu CPU Master Pro
2.Autorun Manager + PRO
3.Greenify + Greenify (Donation Package), както нужния му Xposed
4.com.nema.batterycalibration_v1.3.apk - това е версия, която вече я няма в Google Play, там е версия v2.2.1, за която не е упоменато, че е платено приложение и нагло ви карат да купувате още такива "артикули" от 2.29лв. до 43,99 лв. без право на отказ ...
От линка по-долу може да си изтеглите версията v1.3, както и .zip файла на същото приложение, чрез който от recowery режим на телефона може да инсталирате приложението, като системно(във вътрешната памет)...
https://www.mediafire.com/folder/wdw2m7k...ation_v1.3
Правите си безплатна регистрация или се логвате, чрез акаунта си във Фейсбук...
Сваляйте файловете по един, иначе ще ви искат платена регистрация...


 При точни настройки на изредените, други приложения за пестене не са нужни, според мен..

(2017-06-25, 17:42:01)cuniculus написа:  Всичко хубаво, но имам проблем. Телефона ми е Xiaomi Redmi Note 4. Инсталирах PowerNap, Greenify, Amplify. Инсталирах и App Ops, но ми дава грешка при стартирането на програмата и я деинсталирах. Ta в Amplify направих настройките както в клипчето по горе. Някой ''събуждачи'' от клипчето не успях да ги намеря явно при мен ги няма. Та сега батерията наистина държи повече, но се появи проблем с часовника на телефона ми. Щом телефона заспи часовника не иска да се обновява и при включване на дисплея примерно след час сън на телефона ми показва неточно време. От къде може да е този проблем.

В някое от инсталираните ти приложения е попаднал и часовника, но часовник, който ти си инсталирал(виджет) - системния часовник не вярвам да го спреш... Добавяш го в "изключения" и това е спасението...
Цитирай
#20

(2017-06-25, 23:54:09)ros57 написа:  За пестене на енергията от батерията, аз съм си инсталирал следните приложения:

1.AnTuTu CPU Master Pro
2.Autorun Manager + PRO
3.Greenify + Greenify (Donation Package), както нужния му Xposed
4.com.nema.batterycalibration_v1.3.apk - това е версия, която вече я няма в Google Play, там е версия v2.2.1, за която не е упоменато, че е платено приложение и нагло ви карат да купувате още такива "артикули" от 2.29лв. до 43,99 лв. без право на отказ ...
От линка по-долу може да си изтеглите версията v1.3, както и .zip файла на същото приложение, чрез който от recowery режим на телефона може да инсталирате приложението, като системно(във вътрешната памет)...
https://www.mediafire.com/folder/wdw2m7k...ation_v1.3
Правите си безплатна регистрация или се логвате, чрез акаунта си във Фейсбук...
Сваляйте файловете по един, иначе ще ви искат платена регистрация...


 При точни настройки на изредените, други приложения за пестене не са нужни, според мен..


В някое от инсталираните ти приложения е попаднал и часовника, но часовник, който ти си инсталирал(виджет) - системния часовник не вярвам да го спреш... Добавяш го в "изключения" и това е спасението...
Никакъв часовник (widget) не съм инсталирал. Системния часовник в статус бара спира да работи. И проблема идва от Amplify. Но разбрах от ограничаването на кой процес идва проблема и го оправих.
Цитирай
#21

Колега мисля,че в alarms>Time_Tick бях му сложил лимит и се получи същото с часовника.Премахнах лимита и се оправи.
Цитирай
#22

(2017-06-25, 23:54:09)ros57 написа:  За пестене на енергията от батерията, аз съм си инсталирал следните приложения:

1.AnTuTu CPU Master Pro
2.Autorun Manager + PRO
3.Greenify + Greenify (Donation Package), както нужния му Xposed
4.com.nema.batterycalibration_v1.3.apk - това е версия, която вече я няма в Google Play, там е версия v2.2.1, за която не е упоменато, че е платено приложение и нагло ви карат да купувате още такива "артикули" от 2.29лв. до 43,99 лв. без право на отказ ...
От линка по-долу може да си изтеглите версията v1.3, както и .zip файла на същото приложение, чрез който от recowery режим на телефона може да инсталирате приложението, като системно, във вътрешната памет, за да може при евентуално обновяване от Гугъл да може да го деинсталирате и така отново да си останете с вашето системно приложение...
https://www.mediafire.com/folder/wdw2m7k...ation_v1.3
Правите си безплатна регистрация или се логвате, чрез акаунта си във Фейсбук...
Сваляйте файловете по един, иначе ще ви искат платена регистрация...




В някое от инсталираните ти приложения е попаднал и часовника, но часовник, който ти си инсталирал(виджет) - системния часовник не вярвам да го спреш... Добавяш го в "изключения" и това е спасението...



При точни настройки на изредените, други приложения за пестене не са нужни, според мен..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)