Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Always on Display: лилаво сияние
#1

Здравейте, колеги,

Забелязах странно поведение на Always on Display и ми е нужна помощта ви, за да установя дали е софтуерен или хардуерен проблемът. Изразява се в следното:

[Изображение: Y7gyMp0l.jpg] 
* Искам да отбележа, че в реалност е едва забележимо, просто съм пипнал снимката, за да се види по-добре, докато лампата е изгасена.
 
Както се вижда от снимката, дясната половина от текста е леко зелена, а по десния край на екрана има лилаво сияние. Проблемът се проявява само и единствено, когато са изпълнени всички следни условия:
1. Активиран е Always on display
2. Избран е първият часовник
3. Изключени са фоновите изображения
4. Телефонът се намира под силна светлина (в моя случай нощната лампа), която кара AOD автоматично да засили яркостта

Докато е силна яркостта на AOD и внеса телефона на много тъмно място, се забелязва лилавото сияние. След минута AOD намалява яркостта си и лилавото сияние изчезва напълно.

Любопитното е че при другите часовници или когато е активиран първият часовник + фонова картинка, нито текстът е зелен, нито го има лилавото сияние по ръба.

Версията ми на Always on display e 1.3.14

При вас забелязват ли се тези артефакти, когато са изпълнени всички от горепосочените условия? Дали е необходимо да го пращам на сервиз, тъй като при никакви други обстоятелства нямам проблеми с дисплея?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
Аксесоари
#2

Нямам този проблем, вечер често пъти го зареждам точно като теб с безжичното и е с включен AOD и съм си избрал точно същия часовник. Не се забелязва нито лилавеене, нито самия часовник зеленее ... почти 2 месеца имам телефона, нямам такива наблюдения. Моята версия на функцията е 1.3.13.

Siemens M55 > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K800i > Sony Ericsson C905 > Sony Ericsson Xperia X10i > Samsung Galaxy SIII Sapphire black > Samsung Galaxy SIII Neo Metalic Blue > Samsung Galaxy SVII Edge Black Onyx > Samsung Galaxy S9+ Midnight black > Samsung Galaxy Note 20 Ultra Mystic Black with android 12 and ONE UI 4.1 > Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black with android 12 and ONE UI 4.1
Цитирай
#3

И аз тествах по описания начин, не забелязвам нищо необичайно. Версията ми е 1.3.18.
Цитирай
#4

Коя е последната версия на тази функция и как се ъпдейтва? Защото при мен пише, че тази е най-новата налична, а колегите са с .14 и .18...странна работа...

Siemens M55 > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K800i > Sony Ericsson C905 > Sony Ericsson Xperia X10i > Samsung Galaxy SIII Sapphire black > Samsung Galaxy SIII Neo Metalic Blue > Samsung Galaxy SVII Edge Black Onyx > Samsung Galaxy S9+ Midnight black > Samsung Galaxy Note 20 Ultra Mystic Black with android 12 and ONE UI 4.1 > Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black with android 12 and ONE UI 4.1
Цитирай
#5

Странно на какъв принцип пускат актуализациите. Виждам, че Note7 са били с къде-къде по-функционален AoD от нашия, който е поддържал известия от всички приложения (версия 1.7.34). Дано ни огрее скоро.
Цитирай
#6

(2016-10-12, 22:46:52)Iordan2000 написа:  Странно на какъв принцип пускат актуализациите. Виждам, че Note7 са били с къде-къде по-функционален AoD от нашия, който е поддържал известия от всички приложения (версия 1.7.34). Дано ни огрее скоро.

Освен по-богатия AoD в ноут 7 аз лично искам чрез ъпдейт при нас да дойде и намаляването на резолюцията на дисплея с оглед пестене на енергия, добавянето на филтъра, чрез който вечер няма да ти боде очите супер амоледа, опциите на щората си имат стрелки за директна настройка ... все хубави допълнения според мен. Наскоро гледах ревю на новото Сони XZ. Японците освен налични доста режими за енергопестене са внедрили нещо друго, което мен ме грабна много - телефона го слагам най-често вечер да се зарежда и предпочитам стандартното безжичното зареждане (уж да щади най-много батерията). Сони имат следната опция - телефонът се зарежда на 90% и спира да вдига нивото на заряда. Задал си, че ставаш от сън да речем в 6 сутринта, апаратът в 5ч. продължава да се зарежда (дотогава е задържал тези постигнати 90%). Събуждаш се и имаш напълно зарежена батерия без опасност от презареждане и по този начин щадиш живота на батерията. Допадна ми много тази глезотия в новото Сони, но при нас едва ли ще се въведе...но опция за намаляване на резолюцията на екрана (както беше при Ноут 7) е добра алтернатива.... надявам се част от новите въведения в Ноута да дойдат при нашите апарати, но все си мисля, че това ще са козовете на бъдещия S8/8 Edge/Note 8.

Siemens M55 > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K800i > Sony Ericsson C905 > Sony Ericsson Xperia X10i > Samsung Galaxy SIII Sapphire black > Samsung Galaxy SIII Neo Metalic Blue > Samsung Galaxy SVII Edge Black Onyx > Samsung Galaxy S9+ Midnight black > Samsung Galaxy Note 20 Ultra Mystic Black with android 12 and ONE UI 4.1 > Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black with android 12 and ONE UI 4.1
Цитирай
#7

От днес има актуализация, махнали са първите часовници, може да тестваш отново
[Изображение: 2b0df45b4a512194fbf1ba0324c6a45f.jpg]

Samsung S7Edge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#8

След ъпдейта вече не зеленеят буквите и го няма лилавото сияние при първия часовник. Изглежда е било софтуерен проблем.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#9

Яко. Има добавени нови часовници Smile
Едит: Доста голям ъпдейт дори. Има опция за смяна на цвета на часовника, нови фонови изображения, опция на часовник със снимка и т.н.Smile

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#10

Наистина ъпдейта е страхотен. Има голям набор от персонализации на часовниците, добавени са известия от някой приложения и музикални плейъри.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#11

Нов проблем, господа. Известно време не бях ползвал AOD и реших преди малко да го включа. Взе че стана така, че когато влезе в AOD режим (т.е. заключен е), пикселите святкат в сравнително светъл нюанс на сивото, вместо да стоят чисто черни и изключени. Пробвах да рестартирам мобифона, пробвах различни часовници, но проблемът остава.

Намерих една тема тук, в която описват същия проблем:
http://forums.androidcentral.com/samsung...-edge.html

Някой от вас забелязал ли е нещо такова и има ли оправия? Ако не, как мислите, да го пращам ли на сервиз след празниците?

Версията ми на AOD e 1.4.02

edit: Току-що тествах и същият проблем присъства и при Night clock.
edit2: В нормален режим на работа, дисплеят си изключва пикселите, където е черно. Проблем с черното има само в AOD.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#12

Тук се вижда за какво говоря. (Диагоналните линии са артефакт от фотоапарата ми и не се виждат върху екрана.)
[Изображение: XgA27ALm.jpg]

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#13

до колкото разбрах от английския форум , няколко човека са си пратили телефоните в сервиз, от тях един са го били ремонтирали, един са сменили направо с нов телефон и на един са му казали че нямало проблем с телефона, като цяло доста се оплакват от инженерите на самсунг наричат ги идиоти и прочие, общо взето ако ресет или префлашване на друг официален ром не помогне си е за сервиза...
Цитирай
#14

ivkos, от чисто любопитство, какъв се оказа проблема, софтуерен или хардуерен?

Samsung Galaxy S7 | Black Onyx
Xiaomi Redmi 5 Plus | Black
Xiaomi Mi9T | Carbon Black
Цитирай
#15

Още не знам със сигурност. Понеже не ми се занимава да правя фактори ресет сега, а и през януари също ще ми е необходим смартфона, по-нататък ще ресетна и ако не се оправи, ще го пратя на сервиз. Наскоро открих в XDA един потребител, който има същия проблем, но не стигнахме до заключение на какво се дължи това, защото той също не иска да ресетва, а и изглежда е окей с това дисплея му да не работи както трябва. Big Grin

Като има някакво развитие, ще пиша тук.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#16

айде от днес и аз малко да се върна на Андро след дългогодишно отсъствие Smile
АОД има ли възможност да се регулира яркостта?

                                                                    
Цитирай
#17

Честито!
Няма. Яркостта се променя автоматично според околната осветеност.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#18

Проблемът действително беше хардуерен и се оправи след смяна на дисплея в оторизиран сервиз.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#19

(2017-02-24, 14:41:39)ivkos написа:  Проблемът действително беше хардуерен и се оправи след смяна на дисплея в оторизиран сервиз.

В кой сервиз ти смениха дисплеят?
Цитирай
#20

К&К (вече Сръчко).

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)