Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia XZ
#76

XZ линията вече няма радио.
Цитирай
Аксесоари
#77

(2017-09-20, 20:53:39)Diido0 написа:  Премахнал съм сума ти приложения, къде кво що може.
Имам страница и половина с приложения, изключих и местоположението и друго не се сещам още какво мога да направя.
Осветеността на дисплея съм я оставил на 1/3.
И буквално този телефон почти не го пипам и през 1 ден е за зареждане.
Дано с андроид 8 се оправят нещата, защото иначе не ми се мисли. Фен съм на Sony, но с това ме разочароват много.

п.п. И да попитам, защо няма FM радио???

Доколкото разбирам очакваш 2+ дни работа с един заряд. Това е невъзможно със съвременен мощен смартфон. Единствено китаец с 4000 и нагоре батерия. Ползвал съм всякакви телефони, чета и отзиви от други потребители, и от години насам си е нормално всяка вечер тела да е на зарядно. Всичко останало е изключения, постигнати с мъка и лишения.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#78

(2017-09-23, 12:14:56)Bavarche написа:  Доколкото разбирам очакваш 2+ дни работа с един заряд. Това е невъзможно със съвременен мощен смартфон. Единствено китаец с 4000 и нагоре батерия. Ползвал съм всякакви телефони, чета и отзиви от други потребители,  и от години насам си е нормално всяка вечер тела да е на зарядно.  Всичко останало е изключения, постигнати с мъка и лишения.

Да, такива ми бяха очакванията, но съм се примирил вече. Единственото което наистина ме е дразни са трагичните високоговорители..
Просто е невъзможно за такъв телефон да са толкова зле.
Може би ще си търся бартер за XZ1, четох че уж са "оправили" този проблем.
Цитирай
#79

Да, силата на звъненето си е проблем. Но и там си има решения. Избираш мелодия с по високи честоти - по писклива. Има и разни програми за усилване на звука, но аз не съм ги пробвал.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#80

Има си вариант да стане силен, само си руутни телефона и почети в XDA.

Send from my Xperia XZ using Tapatalk
Цитирай
#81

Когато за постигане на руут на устройство е необходимо и отключване на буутлоудър и последващи частични ограничения, повечето от потребителите се въздържат обосновано от тази манипулация. Иначе да, с допълнителен мод след руута специално за звука, ефекта би бил осезаем.
Обаче определено както и по-горе потребител спомена в поста си, бих посъветвал да се повиши честотата на тоновете на съответната мелодия с приложение от типа Mp3 Cut за Андроид ако не бъркам или подобно, което има тази възможност, както и например програмата Sony Sound Forge за компютър, което би довело до желания резултат, а именно силно звънене и отчетлив звук при получаване на известие.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#82

Здравейте,извинете ако съм в грешната тема. Значи моето Сони е закупено от водафон но когато се помъчих да го отключа към мрежата,вкарах няколко пъти грешно и сега никакви кодове за отключване не работят. Някой ми каза,че съм го замръзил как мога да процедирам сега.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#83

@stoianeminem, Попитал ли си в сервиз, където имат услуга отключване на устройства?
Варианта иначе да се оправи, е да ти се даде код за отключване именно от оператора, от който си закупил телефона.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#84

Писах им казаха ,че трябва да го пратя на сервиз в София .но телефона е закупен от Англия от водавоф и за това което тука ще ми искат 100 лева,там ще е без пари. Но въпроса ми е трябва ли да имам код за размразяване и чак тогава кода който е за отключване?

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#85

Не бях попадал на състояние замръзнал, както и код за това.
Може да се обърнеш и към този техен (на оператора) сайт, където ще ти съдействат за код, смятам без да е необходимо изпращане на телефон:
http://www.vodafone.co.uk/vodafone-uk/fo...(uv(bx)tbu
Надявам се да помогнат.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#86

Искат да го пратя и около 100 лева. Дали няма възможност за смяна на софт или нещо такова,което и аз мога да направя на лаптопа. Предстои ми заминаване и искам да го оправя преди това,ако някой знае да помогне моля. Ако не здраве да е,ще го пращам.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#87

Със смяна на софтуер няма да се получи.
Попадах на коментари, в които имаше твърдения за това, че не било необходимо да им се изпраща, но явно сега при теб, уви.
Ако имаш възможност го пращай.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#88

Като дългогодишен ползвател на Xperia Z3 и отскоро ползвател на XZ ще кажа че съм по скоро разочарован от XZ  и смятам че се прецаках като го купих . Твърде много харесвам стария Z3 и смятам че това е най добрия телефон на Сони изобщо.

Снощи реших да измеря какъв е реалният капацитет на батерията Xperia XZ. Използвах "Digital USB tester DC voltmeter"   http://s.aliexpress.com/YFNfaQ7J - това е устройство което се включва между телефона и зарядното и измерва реално колко ток се използва при зареждането. Използвам устройството от доста време и мога да кажа че измерва много точно. Капацитета на батерията на моя XZ dual е 3296 mAch. Според официалната информация от Сони батерията е с капацитет 2900mAch.  Днес измерих още един път защото си помислих че не съм занулил брояча но се получи същия резултат. За да е коректно измерването, зареждането трябва да стане при напълно изключен телефон за да е сигурно че телефона не консумира ток. Зарядния ток не трябва да надвишава 0,8 А защото при по голям зареден ток има по големи загуби.
 Това е много странно, защото обикновено компаниите лъжат точно на обратно като обявяват по големи стойности на батериите, отколкото всъщност са.
Цитирай
#89

Сложили са 10% по-голяма батерия и си траят
Абсурд
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)