Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nexus X5 - System UI Tuner
#1

Здравейте, колеги.

От един-два дни съм притежател на Nexus 5X и по принцип още е рано да изказвам мнение, но въпреки това ще си позволя да отправя някоя друга критика към устройството.
С ъпдейт Nougat 7.0 се мъчих 30-40 минути да октрия начин как да ми се показва процента на мощността на батерията за постоянно. Решението е да плъзнете Notification bar надолу (едно плъзгане с два пръста или с един пръст, но две плъзгания) и ще видите горе в десния ъгъл зъбно колелце, което трябва да задържите няколко секунди и да го пуснете. След това ще ви изпише,че  System UI Tuner е бил активиран и вече в Меню  - Настройки – в най-долната част ще виждате System UI Tuner и вече като влезете в тази секция ще можете да пуснете опцията да се вижда процента на батерията за постоянно.
При мен обаче това не беше достатъчно. За да може въпросното зъбно колелце да се завърти и да се активира System UI е нужно анимациите в Developer Options да са със зададени стойности х1. Developer Options се активират като натискате няколко пъти бутона „Build number“, който се намира в Settings-About phone (най-отдолу по принцип) и оттам можете да прaвите промени. Също, много важно, заради което аз се мотах толкова време е, че System UI няма как да бъде отключено ако телефонът е в режим на пестене на енергия (Battery Saver) докато тапвате по зъбното колелце.

Нещо, много досадно, което май няма начин да се премахне е Google bar-а на началния, Home screen. Пробвах какво ли не, други лънчъри не искам да слагам, но нямаше успех.
Скоро ще ъпдейтвам отново темата.
Цитирай
Аксесоари
#2

това не е критика към устройството, а към самата операционна система. всеизвестно е, че чистия андроид (google now launcher) има тоя search бар и не може да се премахне. също на много места е обяснявано за това как се показват процентите батерия в чистия андроид. не искам да те упреквам нещо, но всичкото това горе е резултат на това, че не си напълно запознат с изчистения андроид, който идва с нексус устройствата. аз лично съм си свикнал със стоковите настройки и за секунди се оправям със system ui tuner-а и останалите неща. не ми е нужно да ровя половин час. преминаването от някой много натрупан андроид като тоя на samsung или lg към изистения андроид е трудно и е все едно преминаване към друга OS. нормално е да се луташ, но това не са кусури, а са си твои лични наблюдения. критиката в случея е по скоро към начина на използване, а не към самия телефон.

п.п. не искам да звуча грубо, просто изказвам мнение Smile
Цитирай
#3

А целта на моето мнение е да помогна на онези, които се лутат като мен (незапознатите,). Тези като теб, който вече са наясно могат да подминават темата...
Цитирай
#4

Човек, с едно плъзване на заключено и ти показва процентите на батерията. Дано съм помогнал.
Цитирай
#5

(2016-10-15, 21:18:45)sawmv написа:  Човек, с едно плъзване на заключено и ти показва процентите на батерията. Дано съм помогнал.

Той е разбрал как стават нещата. Просто е обяснил нещата от гледна точка на човек, който не е имал чист андроид до сега. Това му е коствало излишно време за да разбере как се случва, но сега според мен вече е ок.

Nexus 5x 16GB Carbon / Android Nougat
Цитирай
#6

Ще помоля администраторите да изтрият темата!
Като причина - съжалявам, че се опитвах да помогна на някого. Вече няма да го правя, обещавам.
Цитирай
#7

(2016-10-16, 23:46:00)donscot написа:  Ще помоля администраторите да изтрият темата!
Като причина - съжалявам, че се опитвах да помогна на някого. Вече няма да го правя, обещавам.

Човек, не се оставяй да те дразнят. Живеем в свободна държава и всеки казва каквото му е на сърцето, а форумът е именно затова - да се видят недостатъците и да помогнат на други хора, които не знаят какво е чист андроид. И аз от самото начало исках да премахна Google-a от екрана и тук веднага ми казаха да слагам някакви launcher-и и т.н. Сложих един, но то всичко се промени и се върнах към стария. Сега дори вече Google лентата ми е удобна и не бих я махнал, свикнах и ми върши перфектна работа.
Има обаче друго, което е много дразнещо - не можеш да останеш с един екран - като изтриеш последната икона и веднага ти слага другия. Това ме ядосваше много, но сложих само една икона, набутах я долу вляво и се свиква. Апаратът е номер едно за парите си и не бих го заменил за друг, поне засега.
Пак ти казвам, не се оставяй, а се бори, защото не си сам в борбата, има и други като теб.

УСПЕХ  Cool

Поздрави:
Ивайло
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)