Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Брикнах си телефона.
#1
Sad 

И така .... здравейте!

От няколко дена вече съм без телефон, една сутрин се събудих и рекох да видя нещо на телефона. Сблъсках се с грешката android.com (някакъв процес е спрял да работи) и натиснах ''ок'', но взе постоянно да го изкарва и се изнервих. Направих фабрични с volume down и ок при изключен телефон. Всичко нормално. Викам си дай да пробвам CM13 и така влязох в XDA, намерих раздела с темите и си изтеглих СМ13, gaps. Обаче не помня как ставаше преинсталацията (за последно сигурно през 2014 съм го правил). Имам мътни спомени, че май съм инсталирал къстъм ром на този телефон преди много време следователно си казах, че bootloader'a трябва да е отключен. Обаче след това с LG Mobile Support Tool помня, че го направих с близалката. И без да увъртам оня ден с Rashr уж флашнах рекъвъри и ме попита дали искам да рестартирам в новото рек., натиснах да телефона се изключи появи се логото и отгоре на логото с бял надпис нещо такова: boot sertification verify, secure booting error, cause: boot sertification verify. Support Tool'a го засича като го включа, но като кликна Upgrade Recovery и въведа серийния номер и модела, започва процеса и след като стигне към 30-35 процента ми изписва слаба батерия не може да се продължи, а пък тя е пълна. Отстраняване на грешки не е маркирано в менюто (понеже заради фабричните).
Помогнете ми  Sad Sad

Life is good
Цитирай
Аксесоари
#2

http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader...10j_00.kdz

Ето линк за си изтеглиш Poland за D620r и ако не тръгне да се сваля просто маркирай линка и натисни Enter на клавиатурата


[Изображение: image.png]


После следваш тази тема втория метод >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=62713

ganchev написа:
Здравейте ,колеги. В XDA вече има много лесен начин за връщане към стоков ром.Това става с помощта на програмата LG Flash Tool 2014.Ще се опитам накратко да ви обясня как става това.Първо искам да кажа ,че не съм пробвал метода ,но в оригиналната тема в XDA са потвърдили ,че работи без грешка .

Всичко,което ще правите по надолу го правите на собствена отговорност.

За сега програмата не работи под Windows XP

Инструкции:

1. Изтегляме драйверите на LG и ги инсталираме на компютъра -

LGMobileDriver_WHQL_Ver_4.1.1.exe >> http://www22.zippyshare.com/v/KioH7Xxv/file.html


2.Изтегляме LG Flash Tool 2014 и го разархивираме на компютъра -

https://yadi.sk/d/VVTqs9pkr4sVg

ВНИМАНИЕ: Сложете KDZ файла, който искате да флашвате  вътре в папката на LG Flash Tool 2014.

3.Вкарваме телефона в Download mode - вкарваме USB кабела в порта на компютъра, след това натискаме и задържаме бутона за увеличаване на звука (Vol +) и вкарваме USB кабела в телефона. Когато на екрана се появи надпис " Download Mode" пускаме бутона .

4.Стартираме  LG Flash Tool 2014.exe и правим това ,което е показано на снимката.

[Изображение: lgflashtool_step1.png]

 4.1. Select tipe - избираме CDMA
 4.2. Phone mode - избираме DIAG
 4.3. Select KDZ file - избираме мястото на съхранение на KDZ файла на компютъра
 4.4. Избираме една от следните две опции:
       -Normal Flash - Тази опция ще флашне рома без да се изтрива паметта .Подходяща е за поправка на системни грешки при положение ,че се слага същия ром,като старият ви ,а не друг.Ако се сложи друг това може да доведе до boot loop.
       -CSE Flash -Чиста инсталация на рома с формат на паметта .Подходяща и задължителна за хора,който искат да се върнат от custom rom на stock и също за слагане на по -ниска или висока версия на Андроид.

5.Натискаме Start.

6.След това ще излезе прозорче за смяна на езика.Няма нужда да избираме език.Той автоматично ще е на Английски език.

[Изображение: lgflashtool_step3.png]

7.След това започва самото флашване на рома. Изчакваме процентите да станат на 100% .

8. Линк към оригиналната тема в XDA - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2797190




Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Ей сега ще пробвам и ще пиша пак. Много благодаря отсега.

Life is good
Цитирай
#4

Ще запали спокойно...важното е само драйвърите и някоя антивирусна да не ти спират процесите на FlashTool.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Получи се без проблем много ти благодаря You're lifesaver! Grater Тъкмо е Китката, който исках -не отне и 10 минути префлашването. С дни чаках някой да отговори. Радвам се, че има такива хора. Много ама многооо мерси. Heart Mission Completed.

Life is good
Цитирай
#6

Радвам се Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#7

Здравейте. Днес се заиграх с един Lg g2 mini D620 R. Исках да сложа lineage-15.1, но след рестарта на TWRP, влезе в буут луп и не зарежда нищо. Опитвам се да стартирам download mode s volume + бутона но не реагира. Има ли начин за съживяване?
Цитирай
#8

А като задържиш бутона свръзваш ли и USB- то?
Трябва предварително да е свързан с компютъра, след което изключваш телефона, задържаш Volume Up и свръзваш другия край към телефона.
Рома преди да го инсталираш изтри ли system и data? Ако не си, влез в Recovery, дай Wipe на system и data и го инсталирай отново ако ти е бил на SD картата.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)