Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Новак, как да руут?
#1

Здравейте.
Ползвам Sony Ericsson Xperia Ray (ST18i) със андроид 4.0.4. Изкам да мога да прехвърлям апликациите напълно в SD картата, също така и да трия вградените програмки. До колкото разбирам, това е възможно единстенно със руут или къстом ром. 

Желая да подчертая че съм напълно нов във тая работа със руут. Из нета намирам само не много ясни теми. Даже повечето със неработещи линкове.
Ако може некой да ми обясни спъпка по стъпка как става, или да ме насочи към гайд, ше съм много благодарен.

Мерси!
Цитирай
Аксесоари
#2

Тук важните теми има описано кое как се прави.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#3

@DragonRider, Линковете са невалидни поради причината,  че темите са сравнително стари и вероятно файловете са свалени от актуалното им тогава място.
Това са необходимите ти пакети за флашване чрез Флаштул програмата, ако си с компилация. 587 на Андроид 4 0.4:
https://www.dropbox.com/s/32vyy35ga05h1d...8.zip?dl=0
Определено обаче както те е насочил колегата над мен, трябва да прочетеш добре информацията около работа с програма Флаштул.
Основна тема:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=11937
За стъпките по руут,  е необходимо да си наясно с точки 1 и 2 от инструкцията на колегата GHOSTFACE.
След като си с Андроид 4.0.4, инсталираш си драйвери за модела устройство,  флашва се кернел . 562 с Флаштул при изключен телефон, след това се стартира телефона, за да зареди операционната система и се активират опциите в :
Settings > Security > ”Unknown sources”
Settings > Developer options > Mark USB debugging
Едва тогава стартираш руут тулкита от архива с линка,  който съм приложил в поста си.
След успешен руут,  се връща кернел . 587, който също е в зип архива.
С няколко думи:
Флашване на . 562 кернел.
Включване на телефона.
Активиране на опциите в Настройките на телефона (Settings > Security > ”Unknown sources”
Settings > Developer options > Mark USB debugging)
Руут тулкит програмата.
Флашване на  587 кернел.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#4

Ако искаш да прехвърлиш изцяло приложенията ще ти трябва Root + SD карта на 2 дяла + Link2sd

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)