Анкета: Набират ли сила Китайските марки? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
62.18%
74
62.18%
Доверявам се само на доказали се имена
22.69%
27
22.69%
Бих им дал шанс
10.08%
12
10.08%
Твърдо не
5.04%
6
5.04%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Темата е заключена
Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Набират ли сила Китайските марки?
#1

   AndroidBG ви пита...


"Набират ли сила Китайските марки?"


[Изображение: Chinese-brand-Yes-or-No.png]



С участието си в Анкетата заявявате, че сте запознати с правилата за участие в Анкетите!
Аксесоари
#2

Разбира се, че набират и как няма при цените на ''доказалите се имена'' сега е момента да наберат. Лошото, че повечето от тях няма да стигнат до нашия оазар и трябва да се прежали гаранцията, но ако и цената е добра защо пък не.

[Изображение: 21693249.jpg]
#3

Набират сила и разбиват митовете за високи цени - това, при което "марков" производител е среден клас за 200 долара, при китайците е Full HD, висок клас хардуер, камери и т.н. За 300$ са цели флагмани, нещо, което при реномираните марки няма как да стане. От там се вижда кой с какви надценки е. Е, разбира се, големите рекламират повече, влага се в RND и т.н. , но пъм крайния потребител не го интересува - гледа хардуера, гледа дизайна, гледа цената и като е по-изгодно, защо да не вземе китаеца? (ако не е фен конкретно на някоя марка).

Така, че не само набират сила, ами и ще продължават. Нека, повече конкуренция, по-добре за нас...
#4

Каква сила да набират,като всичко е китайско бе хора,и от щатите съм си купувал стока и пак е китайска,всичко там се прави,просто за едни държави е читаво,за такива като нашата са боклуци по заръката за вносителите в бг

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

#5

Да, набират.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
#6

В България: ДА.
В световен мащаб: НЕ.
...привидно изглежда, че набират сила, но само в НЕплатежоспособните пазари. И причините са ясни - ниските цени. Друг е въпросът какво стои зад продукта и цената му - нямат гаранционно обслужване на съответния пазар, никаква сертификация, не са платени една камара патентни права и още куп производствени/логистични/маркeтингови и т.н. спестявания.
От долуизброения списък може би само Alcatel, Lenovo (и брандовете Motorola и ZUK), ZTE и Huawei работят по правилата в световен мащаб (в това число и България). Huawei и донякъде Lenovo (Motorola) са единствените, които възбуждат някакъв по-особен интерес и на нашия пазар... Не случайно са и единствените технологични марки в топ 100.
Интересът тук (най-вече ценовия) е от другата група - "неизвестните". Има и добри сглобки на хардуер от тях, но до там. Просто не могат да се сравняват при различни правила на играта.

Това е списък на китайските производители на смартфони (вероятно има и още):

    Alcatel (subsidiary of TCL Corporation)
    Amoi
    BBK
    Coolpad
    Cubot
    Gfive
    Gionee
    Haier
    Hisense
    Huawei
    Konka
    Lenovo (also its subsidiary Motorola Mobility)
    LeEco (Letv)
    Meizu
    OnePlus (subsidiary of BBK)
    Oppo (subsidiary of BBK)
    Qihoo 360
    QiKU (joint venture of Qihoo 360 and Coolpad)
    Ningbo Bird
    Smartisan
    Technology Happy Life
    Vivo (subsidiary of BBK)
    Vsun
    Wasam
    Xiaomi
    Zopo Mobile
    ZTE
    ZUK Mobile (subsidiary of Lenovo)
#7

За съжаление/мое/ няма отговор, който бих дал за анкетата. За мен китайските марки не набират сила дори и в България. Мисля така защото  единствено Lenovo, ZTE и Huawei се предлагат официално в България. Всички знаем какво е качеството на всякакви чужди марки/били те китайски или не/ за източноевропейския пазар. Освен всичко друго ние не сме пазар за какавото и да било, В световен мащаб не бих могъл да коментирам. Но в повечето европейски страни се котират утвърдени имена , тук таме се забелязва Huawei и  Lenovo

времето е като парите - никога не стига
#8

Анкетата е актуализирана с още една опция!
#9

(2016-10-18, 21:45:08)dp4u4umi6ev написа:  Разбира се, че набират и как няма при цените на ''доказалите се имена'' сега е момента да наберат. Лошото, че повечето от тях няма да стигнат до нашия оазар и трябва да се прежали гаранцията, но ако и цената е добра защо пък не.

+1

Lenovo P70 + MIUI 9
#10

Естествено,че набират !
Най-пресния пример е LeEco,компания,която до вчера беше световно неизвестна,а от 02/11 стъпва на американския пазар с няколко продукта,но основните са 2 модела телефони и то на доста атрактивни цени....Smile
Дали ще пробият не знам,но това си е чиста проба инвазия.....В добрия смисъл на думата.
#11

Разбира се!

От месец съм с 5.5 инчово 4G телефон(че) за 100 кинта.
#12

Набират. Ниска цена, актуален хардуер.
Но софтуера някак необяснимо за мен не ми допада. Струва ми се и калпав.
#13

Нищо не набират, евтини боклуци сбирщайн от този от онзи и пълни с дефекти. Просто отвреме навреме някой се подлъгва да мине тънко и от втората седмица почва да събира пари за нов марков смартфон, но пред другите не може да си признае че се е прекарал, също като бакшишите с разните там Дачии. Просто без пари не може да се направи качествена фина техника.
#14

4. Потребител НЯМА право да публикува мнения в отговор на други потребителски мнения.
#15

4. Потребител НЯМА право да публикува мнения в отговор на други потребителски мнения.
#16

Набират. И ще продължат да набират, стига китайските производители да осъзнаят един простичък факт - че не е достатъчно само да направиш хубав телефон и да го продадеш. Нужна е и поддръжка, софтуерни актуализации, адекватно отношение към рекламации и т.н. Все неща, които им куцат. Разбира се, нямам предвид компании като Хуауей , Леново и Шиоми, а останалите по-малки...

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
#17

Да, още повече, че и по-популярните марки също ги правят в Китай.
Аз от Huawei съм страшно доволна. Но бих се доверила само на тях и отчасти на Lenovo и Xiaomi. Ако телефон ти трябва за работа, т.е имаш високи изисквания за представянето му, почти никакви проблеми и бързо разрешаване на евентуалните такива, последните две отпадат. От личен опит
#18

4. Потребител НЯМА право да публикува мнения в отговор на други потребителски мнения.
#19

Да набират сила китайските марки.И най вече Huawei,последните им модели са страхотни.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
#20

Да!  Набират сила, но най вероятно Андроид ОС ще отпадне. Китайците в момента подготвят тяхна собствена ОС.
#21

Да, китайските марки набират сила и вече има доста на брой качестевени производители и модели. Даже с по-ниските си цени спрямо аналогични конкурентни модели биха пробили още повече Smile

Sent from my Power using Tapatalk

Android потребител от април 2013 Smile
#22

Набират и още как, още 2-3 години и ще са минали фирми като Самсунг, Сони, Лг и тн

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#23

Разбира се, че набират и то доста бързо аз съм с DOOGEE X6pro и съм много доволен цена само 163 лв зависимос от долара

                    Xiaomi redmi note 10 pro 128gb + 8gb ram



#24

Притежавам една от  супер неизвестните китайски марки Doogee valencia Y2 100pro. много съм доволен от него за една година нямаше нито едно увисване нито един скапан проблем който налага сервиз.Купих още 7 от същата марка и никой не се оплаква.
#25

Факта, че iPhone изостават с продажбите в Китай, мисля че е показателен.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)