Първо мнение - Проблеми и въпроси свързани с Xperia XZ (F83xx)
#1

Тук могат да се задават всякакви въпроси относно Sony Xperia XZ, както и да се споделят проблеми и мнения за тяхното разрешаване!

Всичко за Xperia XZ
Телефон за връзка със Sony Mobile и оторизирани сервизи
Работа с Flashtool
Колекция на български фърмуери за Flashtool
Отключване на Bootloader - тук или тук
Флашване на модифицирано Ядро (Kernel)
Разкодиране на Xperia телефони
Как се разглабя Xperia XZ / Disassembly guide
Проверка за последния наличен ъпдейт за вашия телефон (по регион/оператор)



FAQ

Аксесоари за Xperia XZ
Сервизни менюта и комбинации с бутоните
Относно камерата на Xperia XZ
Дискусия относно дефекти в Xperia XZ
Дискусия относно живота на батерията на Xperia XZ
Дискусия относно игри за Xperia XZ
Дискусия относно водоустойчивост Xperia XZ
Дискусия относно wi-fi на Xperia XZ
Дискусия относно актуализации / ъпдейти за Xperia XZ
Навигации за Xperia XZ
Екрана постоянно ми светва сам или тук
Как да направя снимка (screenshot) на екрана
Как да разберем какво точно ни точи батерията
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia XZ (F83xx)
#26

Спокойно, и аз го нямах. Купих телефона от Мтел. Още щом го включих и ми изписа да сваля и инсталирам TrackID.

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай
Аксесоари
#27

Моят проблем със самоволното спиране май се реши с този репиър
Тази сутрин алармата си звънна нормално, изчках я доволно дълго да се ракрещи, докато събуди и жената хх, няма да ставам само аз в 5.30 и да ходя на работа по празниците я.
Засега няма сривове...май минавам в лагера на щастливите собственици на XZ Smile

Свега като питате за липсващи приложения, то и на мен ми се губи нещо след преинсталацията
Преди това ползвах нова лънчер, който има опция за заключване на дисплея с 2 почукване. Мисля си, че такава си имаше и в самият тел, но нещо не мога да я намеря
Цитирай
#28

@rumo, Опитай със задържане върху екрана на празно място, докато ти се появи долу в дясно меню Настройки, в което и ще намериш необходимата настройка.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#29

Брей, вярно, къде ли не рових вече. А предният път от там махах и г. лънчера..
Мерси, жив и здрав Smile
Цитирай
#30

ОК.Мерси за отговорите колеги,както написах в предишният ми пост ще си го сваля,а като му сложа сим картата сигурно веднага ще ми даде да го инсталирам..........

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай
#31

Раничко го похвалих..тази сутрин пак го намерих изключен!
Диода мигаше в нещо светло-бяло и след като го включих в приложението за диагностка имаше пак грешка в системата
Цитирай
#32

Тази сутрин за 1-ви янури реши да се изключи 2 пъти за една вечер.
Събудих се в малките часове и го нмерих излючен. Активирах го легнах , към 8ч сутринта пак беше умрял. този път диода мигаше в зелено, което си е нотификация от точно едно приложение
След първото стартиране нямше срив с системата, според диагностиката. Но след 2-рото ги извади и 2-те накуп през по-малко от релното време.
Ще го пращам за ремонт. Въпроса е през виваком ли, от където е взиман или първо да пиша до сони в първите работни дни и да им пратя скрийншоти с репорта на тия крашове. Хем да са запознати преварително с проблема, хем да кажат през кой и до къде да го пратя, че аз съм в Ст. Загора
Цитирай
#33

Сони няма как да ти помогнат по телефон или мейл
Виваком ще го пратят в Булграм, но щом не си в София ще ти е по-удобно да го дадеш на търговеца
Това ще забави нещата с няколко дни и ако не ти се чака...
Цитирай
#34

През приложението за диагностика има контакт чрез имейл.
Ще им пратя скрийншот с крашовете на системата, като ще ги уведомя, че софтуера е съвсем наскоро преинсталиран и пр. няма какво друго да се направи софтуерно
Ще ги питам какво предлагат, ако искат да го пратя директно до адрес, то нищо не ми пречи да го пратя по куриер за моя сметка.
Макар, че през виваком съм пращал и се забавят ден- два повече. За мен по-важното е да съм ги уведомил какво се случило и те да предложат следващата стъпка.
Остава и да не ми върнат имейл, тогава ще ги призная..

Между другото един странен извод ми се проявява нещо за тези само нощни изключвания и то като си спомням  се случват са само в една и съща стая, където спя... Дали са от полтъргайста или от нещо друго до ден, два мисля да ми се изясни
Цитирай
#35

Ще ти отговорят, но не се знае кога
Последния път като ги питах нещо, им отне две седмици...може да е било случайност, но пък отговорът им беше доста грешен
За това време ще си изпратил телефона и ще са ти го върнали готов/сменен и.т.н Smile

Отделно от това, хората които ще ти пишат нямат нищо общо със сервиза...даже не знам дали изобщо тези хора се намират в БГ
По-добре звънни на телефона написан там
Макар че сигурно те ще отворят някое ръководство и ще ти отговорят нещо машинално
Освен това сервиза е външна фирма, на която Сони просто плащат

Най-добре говори със сервиза и ги питай дали биха го приели по куриер щом не е проблем за теб
Цитирай
#36

Прав си, сега като си спомням за един смарт часовник сони 3 им бях писал и тъй не ми отговориха.
Ама тогава не ми беше никак важно
Цитирай
#37

От 1.1 от както спря 2 пъти през нощта, повече не ми е изключвал.
От тогава и го държа завит дебело до мен в леглото. Както и предполагах дългото време на студено, в комбинация с металният корпус не понасят добре на батерията.
Цитирай
#38

Здравейте, въпросът ми е малко страничен, но все пак е проблем. Откакто съм с android 7.0 фесйбук приложението ми крашва, когато се опитам да пусна live video, както и когато се опитам да приема отбелязване. При вас така ли е?
Само да кажа, че все още си пазя старата Зетка с андроид 5.1 и там нямам никакви проблеми.

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай
#39

'tarantilaxxx'  направи ли hard reset след като качи андроид 7.  ?
Цитирай
#40

Не съм направил hard reset. Трябваше ли? От менюто в настройки - фабрични настройки - там ли да го направя?

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай
#41

Просто сaмото приложение е бъгaво, нaпрaвил съм ресет след ъпдейтa и от време нa време крaшвa фейсa.

#TeamPixel
Цитирай
#42

Да, така е. Приложението все още не е оправено за Андроид 7.0. Вчера направих hard reset и пробвах старата версия на фейсбук приложението- нямаше проблем. След ъпдейта - крашва при разглеждане, крашва при лайф видео, крашва и когато се опиташ да приемеш таг. Но пък на андорид 5.1.1 няма никакви проблеми.

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай
#43

здравейте колеги, от вчера се сдобих и аз  XZ-ката, до вчера таркалях Z2, и сега намирам много хадна клавиатура "слифт кей"  а много съм сеикнал с клавиатурата на з2 има ли вариант да се качк старата и да махма тази?
Цитирай
#44

Втора употреба ли е телефона? Върнете му фабрични настройки и ще си дойде Xperia Keyboard-a.

Иначе да, триете Swift Key и ще се активира Xperia Keyboard.
Цитирай
#45

Нa XZ фaбричнaтa клaвиaтурa е SwiftKey. Без руут не може дa се мaхне. И понеже aко се опитaш дa изтеглиш Xperia Keyboard от Google Play изписвa, цитирaм, "Устройството ви не е съвместимо с тaзи версия.", ето линк от къде дa си я изтеглиш:

http://www.apkmirror.com/apk/sony-mobile...-download/

#TeamPixel
Цитирай
#46

Това са лоши новини. Не знаех.
Цитирай
#47

само с роот ши може да се смени :Х мнохо ме дразни а до сега не съм роотвал...
(2017-01-25, 17:20:28)kumbeto написа:  Нa XZ фaбричнaтa клaвиaтурa е SwiftKey. Без руут не може дa се мaхне. И понеже aко се опитaш дa изтеглиш Xperia Keyboard от Google Play изписвa, цитирaм, "Устройството ви не е съвместимо с тaзи версия.", ето линк от къде дa си я изтеглиш:

http://www.apkmirror.com/apk/sony-mobile...-download/

с това апк ще тръгне ли без роот?  след роот отпада ли гаранциятач
Колеги,инсталира се и се ползва,без проблем за сега благодаря ви много :*
Цитирай
#48

Колеги искам да ви питам за бързо-то зареждане,как става!!!
Трябва някакъв специален кабел ли за това!?

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай
#49

@jiggas, Всъщност е необходимо друго зарядно, модела на което е UCH12W.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#50

(2017-02-03, 18:28:57),Monipeev написа:  @jiggas, Всъщност е необходимо друго зарядно, модела на което е UCH12W.

Да разбирам, да попитам какво е това QNOVO ADAPTIVE CHARGING?Свързано ли е с грижа за батерията!

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)