Първо мнение - Проблеми и въпроси свързани с Xperia XZ (F83xx)
#1

Тук могат да се задават всякакви въпроси относно Sony Xperia XZ, както и да се споделят проблеми и мнения за тяхното разрешаване!

Всичко за Xperia XZ
Телефон за връзка със Sony Mobile и оторизирани сервизи
Работа с Flashtool
Колекция на български фърмуери за Flashtool
Отключване на Bootloader - тук или тук
Флашване на модифицирано Ядро (Kernel)
Разкодиране на Xperia телефони
Как се разглабя Xperia XZ / Disassembly guide
Проверка за последния наличен ъпдейт за вашия телефон (по регион/оператор)



FAQ

Аксесоари за Xperia XZ
Сервизни менюта и комбинации с бутоните
Относно камерата на Xperia XZ
Дискусия относно дефекти в Xperia XZ
Дискусия относно живота на батерията на Xperia XZ
Дискусия относно игри за Xperia XZ
Дискусия относно водоустойчивост Xperia XZ
Дискусия относно wi-fi на Xperia XZ
Дискусия относно актуализации / ъпдейти за Xperia XZ
Навигации за Xperia XZ
Екрана постоянно ми светва сам или тук
Как да направя снимка (screenshot) на екрана
Как да разберем какво точно ни точи батерията
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia XZ (F83xx)
#51

Именно, удължаване на живота на батерията.
Ето и информация на български за това точно какво представлява QNOVO ADAPTIVE CHARGING
https://www.sonymobile.com/bg/xperia/tec...s/battery/

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари
#52

(2017-02-03, 19:30:37)Monipeev написа:  Именно,  удължаване на живота на батерията.
Ето и информация на български за това точно какво представлява QNOVO ADAPTIVE CHARGING
https://www.sonymobile.com/bg/xperia/tec...s/battery/

Много благодаря колега за инфо-то,вече разбрах за какво става въпрос,просто от началото на месеца го ползвам телефона и някой неща са нови който предишните ми Сони-та ги нямаха!!!

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай
#53

Здравейте колеги, интересува ме как се представя въпросното Сони с качеството и силата на звука по време на разговор защото предишното ми Сони Z3 беше много зле по този параметър (слаб и глух звук през слушалката както и микрофона- оплакваха ми се редовно че ме чуват доста слабо и глухо) Четох в различни ревюта из мрежата че и този модел страда от подобни проблеми а пък иначе имам възможност да си го взема на доста изгодна цена и доста се колебая. Предпочитам да чуя отзиви от реални потребители на телефона защото много често от тези ревюта информацията е заблуждаваща и неточна. Благодаря предварително на отзовалите се.
Цитирай
#54

При мен качеството е повече от перфектно. Силата на звука ми е не повече от средата. Отделно има опция за слухов апарат, където допълнително се увеличава силата на звука, но тази опция и ти трябва да я имаш.

Sony Xperia Z Ultra
Sony Xperia XZ
Samsung Galaxy Note 10+ 256gb 12ram
Samsung Galaxy S23 Ultra 512gb 12ram
Цитирай
#55

Колеги притежатели на XZ ,моля споделете опита си с xperia XZ. Интересува ме ,защото най-накрая искам да сменя старото снаражение с ново ,но се колебая между xperia Z5 и XZ .
Пс:наистина ли XZ използва swiftkey??

Xperia Arc S™   Xperia Z™    Xperia XZ1
Nexus 7 II 16GB
Цитирай
#56

XZ е по-добре от Z5. Стaндaртнaтa клaвиaтурa е SwiftKey, можеш дa си изтеглиш Xperia Keyboard от пост 45.

#TeamPixel
Цитирай
#57

Клавиатурата е най-малкия проблем, за да му отделяш каквото и да е внимание.

XZ е по-добрия избор.
Цитирай
#58

Колега,относно клавиатурата спокойно си сваляш Xperia Keyboard от поста който е дал колегата Кумбето,аз си е свалих от там и няма никакви проблеми с нея,даже си свалих и приложението за времето и то работи коректно както беше при старото ми Сони XZ3 Compact.Взимай смело XZ по нов,много бърз и стилен телефон!!!

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай
#59

Камерата и дисплеят му ми грабнаха вниманието на първо четене . Пластмасовата му рамка само не ме кефи . Ако бяха сложили метална щеше да е по-добре. Хубавото му е ,че е с метален гръб ,тъй като няма да загрява толкова . Благодаря за съветите . Надявам се в скоро време да се сдобия с един такъв.

Xperia Arc S™   Xperia Z™    Xperia XZ1
Nexus 7 II 16GB
Цитирай
#60

momchito15 Обърни внимание, че се очакват още две модификации на телефона - XZ Premium и XZs ЛИНК за сравнение
Цитирай
#61

Очакват се, но от Юни месец натам.
Цитирай
#62

Следях MWC на живо почти птез цялото време,но и двете не ми харесват.Xz premium,да ,страхотен телефон е ,метална рамка ,невероятна камера ,обаче тоя лъскав гръб -кофти работа. Иначе XZs ще се продава само в Япония. Няма изобщо да стигне до нас.
Пс:още като ги обявиха вече гибях сравнил

Xperia Arc S™   Xperia Z™    Xperia XZ1
Nexus 7 II 16GB
Цитирай
#63

(2017-03-14, 02:29:11)momchito15 написа:  Следях MWC на живо почти птез цялото време,но и двете не ми харесват.Xz premium,да ,страхотен телефон е ,метална рамка ,невероятна камера ,обаче тоя лъскав гръб -кофти работа. Иначе XZs ще се продава само в Япония. Няма изобщо да стигне до нас.
Пс:още като ги обявиха вече гибях сравнил

За XZs не си прав, ще се продава навсякъде и по-специално в Европа стартират продажбите от април месец на цена около 1300лв. Даже ще има и подарък колонка- http://www.gsmarena.com/sony_xperia_xzs_...-23940.php
Цитирай
#64

Някой знае ли защо като слушам онлайн радио на мобилен интернет,постоянно прекъсва на няколко минути.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#65

Имам питане относно камерата: Знае ли някой защо предната камера обръща огледално селфи снимките?

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай
#66

(2017-04-17, 19:36:26)stoianeminem написа:  Някой знае ли защо като слушам онлайн радио на мобилен интернет,постоянно прекъсва на няколко минути.


имам същия проблем. Телефона влиза на пауза независимо дали е радио, спотифай или youtube.

Случва се през няколко минути без да е на равни интервали... преинсталирах телефона и пак продължава това....

ако пиша нещо, ми изчезва клавиатурата. Така и не разбрах какво или коя апликация е злосторника...
Цитирай
#67

(2017-04-22, 07:12:00)tarantulaxxx написа:  Имам питане относно камерата: Знае ли някой защо предната камера обръща огледално селфи снимките?

Повечето камери обръщат снимката по простата причина да запазят перспективата на снимката. Тоест да изглежда така както ще изглежда снимка направена с главната камера. Другата причина е че ако го няма това обръщане на изображението и в снимката има някакъв текст, то той ще излезе наопкаки (огледален)...
Цитирай
#68

И аз вече съм с тази машинка. Сега имам един тъп въпрос. Гледам USB входа може да се вкара и в двете посоки в телефона, това не го ли бърка?

Изпратено от моят F8331 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#69

Не го бърка.Това е идеята. Big Grin

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#70

Товa е новият Usb 3.1 (Type C). Носи си оригинaлния кaбел нaвсякъде, че все още не е нaвсякъде рaзпрострaнен. И се зaпиши в aнкетaтa нa рaзделa.

#TeamPixel
Цитирай
#71

Благодаря за информацията.

==========================

Тука съм качил клавиатурата от Z5, която работи чудесно, че на клавиатурата от онзи сайт й нямам много доверие.

https://yadi.sk/d/A1l7LzG13JkPHX

Send from my Xperia XZ using Tapatalk
Цитирай
#72

Някой флашвал ли е друг фирм ?
Ето каква грешка излиза с loader.
Търсих из нета за нея, но поне аз не намерих решение.
Мъча се да мина от М-Тел-ски на Central Europe 1


Прикачени файлове
.png Untitled.png Размер: 66.06 KB  Сваляния: 16
Цитирай
#73

Аз правих опити да си сглобя FTF за Xperia X Compact с последна версия на FlashTool, но забиваше.

И реших да си стоя мирно и кротко и да чакам Теленор да пуснат официално.

Факт е, че М-тел се бавят безкрайно, дори не пускат ъпдейтите понякога.

А сорс файла ти, FTF, който флашваш, ти ли си го правил или го намери някъде?
Цитирай
#74

Той сам се прави от XperiFirm в флаштула.
Сега чета, че трябва да се добави FSC скрипта.
Тегля го наново да видим какво ще стане.
========================================================
Така, след прецакване на телефона чрез флашване от 39...... Мтел-ския към 41 ....CE1, в който не беше добавен скрипта FSC 41. нещо си се наложи съживяване с компаньона.
След съживяването, изтеглих наново 41.... CE1, само, че този път добавих и скрипта и сега вече съм с 41.2.A.7.8. Customization : Customized CE1.
Така, че, който го прави, скрипта е задължителен.
Цитирай
#75

Здравейте! Помогнете ми да си филтрирам тел. указател да ми показва само контакти с тел. номера. В момента ми изкарва всички контакти от акаунтите , даже и тези без номера. Благодаря!

SONY XZ <-- SONY Z3 <-- SONY Z <-- SONY X10 <-- Sony Ericsson K530i <-- Sony Ericsson Z300 <-- SONY J70D
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)