Първо мнение - Проблеми и въпроси свързани с Xperia XZ (F83xx)
#1

Тук могат да се задават всякакви въпроси относно Sony Xperia XZ, както и да се споделят проблеми и мнения за тяхното разрешаване!

Всичко за Xperia XZ
Телефон за връзка със Sony Mobile и оторизирани сервизи
Работа с Flashtool
Колекция на български фърмуери за Flashtool
Отключване на Bootloader - тук или тук
Флашване на модифицирано Ядро (Kernel)
Разкодиране на Xperia телефони
Как се разглабя Xperia XZ / Disassembly guide
Проверка за последния наличен ъпдейт за вашия телефон (по регион/оператор)



FAQ

Аксесоари за Xperia XZ
Сервизни менюта и комбинации с бутоните
Относно камерата на Xperia XZ
Дискусия относно дефекти в Xperia XZ
Дискусия относно живота на батерията на Xperia XZ
Дискусия относно игри за Xperia XZ
Дискусия относно водоустойчивост Xperia XZ
Дискусия относно wi-fi на Xperia XZ
Дискусия относно актуализации / ъпдейти за Xperia XZ
Навигации за Xperia XZ
Екрана постоянно ми светва сам или тук
Как да направя снимка (screenshot) на екрана
Как да разберем какво точно ни точи батерията
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia XZ (F83xx)
#76

Влизаш в Контакти, горе трите точки и даваш на първото Избор на групи/акаунти и си избираш само Контакти телефон, второто.

Send from my Xperia XZ using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#77

Вдигнах X Compact-а до 7.1.1 насила, че не ми се чакаше Теленора.

И забелязах нещо старнно. По време на разговор горе вляво освен иконката за слушалка, до нея има и иконка за Do Not Disturb, как мога да я спра? Само по време на разговор се показва. На 7.0 я нямаше. Стоеше само слушалката.
Цитирай
#78

Даааа и при мен е така. Явно е вкарано в 7.1.1

Send from my Xperia XZ using Tapatalk
Цитирай
#79

Нов телефон, пък батерията откарва само ден! Не знам как е при другите, но очаквах да държи поне два дена.Как е при Вас?

SONY XZ <-- SONY Z3 <-- SONY Z <-- SONY X10 <-- Sony Ericsson K530i <-- Sony Ericsson Z300 <-- SONY J70D
Цитирай
#80

ако не го ползваш за нищо изкарва 3 дена. ако го ползваш само за разговори - ден и половина до два. с постоянно ръчкане - 1 ден. в момента батерията ми е на 81% с проведени 3 не много дълги разговора и постоянно включен интернет. от зарядното е спрян в 6 сутринта.
Цитирай
#81

Естествено, че ръчкам Smile За разговори има Sony J70 ( примерно). Но все си мисля, че като нов телефон трябва да държи повече, но явно май не Sad

SONY XZ <-- SONY Z3 <-- SONY Z <-- SONY X10 <-- Sony Ericsson K530i <-- Sony Ericsson Z300 <-- SONY J70D
Цитирай
#82

Ако не го позлвам за нищо, освен един-два разговора, които имам на ден и то не винаги - батерията държи 4-5 дни. Ако влизам във фейса, инстаграм и снапчат, батерията откарва 3 дни. Екстра батерия има този телефон. Поне при мен. Но държа да кажа, че нетът ми винаги е изключен, както и wi-fi. Винаги ползвам wi-fi. Питам в заведнията за парола, ако съм някъде в пустошта, чак тогава пускам нет от оператора.

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай
#83

vyuahm, не веднъж колеги са казвали, че първите дни батерията и системата се нагаждат на ползването.

Кешира процеси и оптимизира работата си. Както и сензора за светлина също се нагажда в началото. Всичко ще си дойде на мястото до една седмица.
Цитирай
#84

за мен е недопустимо да си вземеш телефон за 1500лв+ и да го скопиш като нокия с фенерче и да викаш че си доволен от батерията Smile нали затова купуваш такъв тип телефон,че да му ползваш всички функции нон стоп,аз wifi ползвам общо взето само в къщи,но не го изключвам през останалото време,мобилните са нон стоп пуснати,все пак тия 16гб трябва и да се ползват,затова се плаща и за тях,гпс и всички чатове са пуснати винаги,фейс,вайбар,месенждер,скайп,приложения за разни сайтове които ме известяват че имам писмо и т.н. аз си мисля че затова давам тези пари

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#85

(2017-06-25, 14:38:10)ddqnov написа:  Вдигнах X Compact-а до 7.1.1 насила, че не ми се чакаше Теленора.

И забелязах нещо старнно. По време на разговор горе вляво освен иконката за слушалка, до нея има и иконка за Do Not Disturb, как мога да я спра? Само по време на разговор се показва. На 7.0 я нямаше. Стоеше само слушалката.

(2017-06-25, 19:15:51)IYI написа:  Даааа и при мен е така. Явно е вкарано в 7.1.1

Send from my Xperia XZ using Tapatalk

Здравейте. При мен има същия проблем. Доколкото успях да открия, е подаден бъг репорт към Гугъл, но не вярвам да си мръднат пръста засега. Има временно решение с инсталация на приложение за 2 и нещо долара. Реално погледнато, дори не е и бъг, според мен, а така е заложено. Май ще чакаме развитие...

https://www.xda-developers.com/how-to-au...one-calls/
Ето решението с приложението.

Ето и "дървото" с коментарите от Google.

https://issuetracker.google.com/issues/37124729
Цитирай
#86

И всъщност с какво пречи това появяване на иконка Do not disturb горе в ляво? Че вече и дърво с коментари. Аз съм на 7.1.1 и не съм забелязъл това. Ами ако се появи, да се тревожа ли или не?

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#87

Не. Като цяло е имало засегнати модели, при които не се е изключвало автоматично днд режима след края на разговора. Иначе прякото влияние върху нас евентуално би могло да бъде неработеща втора линия(за когото я има), но не съм тествал. Т.е. - вместо да се чува, че абоната разговаря или е зает, може би ще дава само заето или ще дропи набирането. Ако имам време, ще тествам тия дни и ще пиша допълнително.
Цитирай
#88

Мен вече не ми прави впечатление. Когато затворя се изключва и DND-то. Няма проблем.
Цитирай
#89

Тествах го днес - по време на разговор, включен днд, при входящо обаждане се чува, че абонатът говори и си получаваш известието, че някой те търси на втора линия - т.е. основните функции си работят.
Цитирай
#90

Някой има ли проблем със снимането във вайбър? Доста често ми се случва, като се опитам да снимам нещо през опцията на вайбър, да забие. Чува се звука на заснемането и замръзва. След заключване и отключване на дисплея се връща в режим за снимане, без да запазва предишната направена снимка. Идеи?
Цитирай
#91

Моята идея е...че проблема е във вайбър. Снимай си през камерата и после шервай.
Цитирай
#92

Вайбър има доста проблемчета, които никой не иска да си признае, че ги има, просто защото неговите/нейните дружки ползват или него или Месинджър.
Цитирай
#93

Предполагам, че наистина проблема си е от вайбър, но още нямам база за сравнение. Иначе да, през камерата и си шервам.
Цитирай
#94

Аз пък имам отвратителен проблем и като се върна във времето сякаш го е имало при всички Сонита, който съм ползвал напоследък.
Конкретно: Като звъни, но не вдигна, много често се самоотключва екрана в джоба ми и става лудница. Ползвам заключване с пръст. отпечатък и схема. Никаквки външни приложения за обаждания, закл. на екрана и тем подобни. Досега съм игнорирал проблема, защото си сменях телефоните през няма и 2 месеца, но с този xz се позъдаржах и взе да става доста неприятно.
Някой, някакви идей?

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#95

Да ти е включено Разпознаване при носене в Smart lock?
Цитирай
#96

(2017-11-20, 22:56:58)Sev написа:  Да ти е включено Разпознаване при носене в Smart lock?

Ми да. Сега го изключих и още утре ще се разбере, но предполагам ще си прав за източника на проблема.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#97

Въпрос относно AVG антивирусната на Sony XZ. При андроид 7 го нямаше досадния надпис - AVG се изпълнява на заден план. Сега при андроид 8 това ме дразни. Някаква идея как да го махна, но без да спирам или деинсталирам AVG?

п.п.
Нужна ли е въобще антивирусна за андроид?

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай
#98

Казват че с това може
https://play.google.com/store/apps/detai...tification
Цитирай
#99

С това със сигурност става
https://play.google.com/store/apps/detai...otifsnooze
Цитирай

(2017-11-30, 22:31:37)tarantulaxxx написа:  п.п.
Нужна ли е въобще антивирусна за андроид?

Не  Big Grin Андроид по същество е линукс. По-скоро е за да пази от шарене по разни 18+ сайтове.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)