Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia XZ (F83xx)
#1

Тук могат да се задават всякакви въпроси относно Sony Xperia XZ, както и да се споделят проблеми и мнения за тяхното разрешаване!

Всичко за Xperia XZ
Телефон за връзка със Sony Mobile и оторизирани сервизи
Работа с Flashtool
Колекция на български фърмуери за Flashtool
Отключване на Bootloader - тук или тук
Флашване на модифицирано Ядро (Kernel)
Разкодиране на Xperia телефони
Как се разглабя Xperia XZ / Disassembly guide
Проверка за последния наличен ъпдейт за вашия телефон (по регион/оператор)



FAQ

Аксесоари за Xperia XZ
Сервизни менюта и комбинации с бутоните
Относно камерата на Xperia XZ
Дискусия относно дефекти в Xperia XZ
Дискусия относно живота на батерията на Xperia XZ
Дискусия относно игри за Xperia XZ
Дискусия относно водоустойчивост Xperia XZ
Дискусия относно wi-fi на Xperia XZ
Дискусия относно актуализации / ъпдейти за Xperia XZ
Навигации за Xperia XZ
Екрана постоянно ми светва сам или тук
Как да направя снимка (screenshot) на екрана
Как да разберем какво точно ни точи батерията
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте, обмислям покупка на телефона и имам въпросчета Smile
Кутията на апарата има ли защитен стикер или найлон, че не е отваряна кутията?
До колегата с двата цвята, кой апарат си променя цветът повече?
Слушалки "Hi-Res в кутиятя, бързо зарядно??? Какво дават Сони с телефона?
За какви дефекти да гледам при Сони апарати?
Може ли да се променят иконите и бутоните на навигация на екрана от "промяна на темата"?
Днес разгледан сребристият модел и честно казано много ми хареса телефона Smile

Благодаря предварително Smile
Цитирай
#3

Да, кутията трябва да има два бели кръгли стикера на Sony. При опит за отлепване стикера се разрушава и се разделя на две. Едната половина ти остава в ръката, а другата остава на самата кутия. Няма вариант да се разлепи и после да се залепи отново. И двете разцветки, които имам си променят много цветовете. Черния става кафяв и леко червен, а синия понякога изглежда напълно зелен. Аз лично не мога да преценя кой харесвам повече и затова взех и двата.  Lol
В кутията няма нито H-Res слушалки нито бързо зарядно или поне за нашия регион е така. За версията CE1 продавана официално в България, комплекта съдържа това:

Зарядно: UCH20C
http://www.sonymobile.com/bg/products/ac...er-uch20c/

Слушалки: MH750
http://headphones.specout.com/l/2934/Sony-MH750

За дефекти нищо не мога да кажа, защото при мен никога не е имало такива. За последните 4 години смених 11 телефона и таблета на Sony и с нито един от тях не съм имал никакви проблеми.
Новия лънчър на Sony позволява промяна на иконите чрез пакети, както е при Nova например. Навигационните бутони също могат да се променят чрез темата.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#4

Xperia XZ има ли фабричен протектор на дисплея както при Xperia Z?

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай
#5

За щастие не.  Big Grin

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#6

(2016-12-20, 19:17:59)xn3k написа:  За щастие не.  Big Grin

И сега? Трябва ли да слагам протектор на дипслея или си е окей и без?

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай
#7

С тези криви стъкла не знам какъв протектор ще сложиш.  Big Grin  Аз не ползвам и нямам проблеми.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#8

(2016-12-20, 19:29:00)xn3k написа:  С тези криви стъкла не знам какъв протектор ще сложиш.  Big Grin  Аз не ползвам и нямам проблеми.

Благодаря ти! Значи и аз няма да сложа, само се чудя дали заради залепената лепенка на дисплея се чува така слабо слушалката.

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай
#9

Разбира се. Транспортните лепенки на този модел нямат изрязани отвори като на старите телефони. Махай я, защото така вредиш на телефона.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#10

(2016-12-20, 19:57:23)xn3k написа:  Разбира се. Транспортните лепенки на този модел нямат изрязани отвори като на старите телефони. Махай я, защото така вредиш на телефона.

Отново благодаря за отговора!

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай
#11

Пичове на някой да му се самоизключва телефона, доакт е в ДНД мод!?
От 2 дена го имам и 2-те вчерери при лягане го вкарвам в този режим, и 2-те сутрини като се събудя телефонът е изключен
Таз сутрин ммежду 5-6ч бях буден и даже го ползвах малко. Някъде след това е спрял, жена ми звъняла, звъняла трябваше да водя детето на рожден ден и яко укъснях...
Утре съм 1-ва смяна, не ми се мисли какво ще стане, ако не звънне, а и няма да могат да ме наберат, за да ида на работа.
Все едно, че има планирано изключване, щото и 2-та пъти се получи между 7-9ч. Само дето не го намирам, а и съм сигурен че няма такава опция.
През деня цял ден си работи като пушка, никакви забивания и рестарти ( има си хас и това да прави)

По разбираеми причини няма ка да го оставя и през деня в Днд режим, щото ми трябва да звъни
Цитирай
#12

Имам няколко предположения.

1. Ако ползваш Stamina - изключи я за няколко дни. Също така пробвай няколко нощи да не включваш DND въпреки, че ми се струва крайно невероятно да е от режима.
2. Micro SD или SIM картите може да създават проблем. Пробвай до оставиш телефона една нощ с изваден трей.
3. Дефектна батерия.

Приложението за диагностика отчело ли ти е сривове?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#13

1 Не ползвам стамина
2 Сд карти не ползвам, сим пред 2 дена излезе от друг телефон и не е правил никога проблеми.
3 Нова батерия, а и през деня се държи и тя и всичко ок

Тази вечер със сигурност няма да е в днд, ще трябва сутринта да ставам рано, ама със сигурност ще навия още един телефон.
След като стана ще го сложа в днд, да видим между 7-9ч дали ще направи пак проблема
Цитирай
#14

Връщане до фабрични настройки или направо поправка на софтуера
Ъпдейтвал ли си до 7?
Цитирай
#15

Със 7-цата съм да. върщах и фабрични..остава само тая поправка да направя тия дни
Оставам с впечатление, че ако не се ползва дълго време го прави тогава.
Ако няколко часа не е ползван и дойде съобщение, което да го събуди от този "дълъг сън" и се ресетва/ спира нацяло

Тая сутрин бях буден преди да му звънне алрмата и го гледам какво ще направи. Точно тръгна да звъни или по-точно му светна дисплея и докато да прозвъни забиии и се рестартира. То много трудно нещо туй алармата брей, напрегна си всичкият ресурс и се претовари Smile
Цитирай
#16

За пръв път чета за такъв проблем. Пробвай с поправка през Xperia Companion - може нещо да се е объркало при ъпдейта. Преди да обновиш до 7 наблюдавал ли си проблема?
Някъде те бях попитал дали приложението за диагностика е отчело някакви сривове?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#17

Да, само това остава репиар.
Взех го от човек, който го е ъпдейтнал до 7-цата. Не каза да има някакъв проблем с рестарти, ма то макар и да ми е познат едва ли щеше да каже.
Иначе си е официален вивакомски..
Да, в това приложение има инциденти със системата 4 бр, които съвпадат напълно със чаовете на спиранията. Но няма друга информация от какво са породени.
И как да ги предотвратим?
Цитирай
#18

Би трябвало да виждаш приложенията, които са предизвикали сривовете. Системни ли са или външни?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#19

Инцидентите са само със системата. С подсистемата и с приложенията няма инциденти - 0бр.
Това е след хард ресета, който съм правил на 21.12
Тестовете по всичкият хардуер и сензори ги минава успешно..
Или е във фабричният софтуер, който ще преинсталирам тези дни или по-лошо хардуер?!
Цитирай
#20

Няма как да е във фабричния софтуер, защото и аз ползвам същия (Виваком са CE1), но нямам никакви проблеми с рестарти, изключване или забиване. Предполагам, че нещо се е омазало при обновяването, защото при него се подменят само новите неща, а непроменените си остават от старата ОС. Ако след поправка с компаньона не се оправи, значи наистина е хардуерен проблем. Преди години имаше подобен случай в официалния форум на Sony (ако не се лъжа бешеZ3) и си спомням, че тогава се оказаха дефектни клеми на батерията.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#21

Павил съм формат след ъпдейта до 7.
Така че всичко трябва да е презаредено с новият софтуер.
Както и да е, в момента репервам да видим софт или хард..
Цитирай
#22

Здравейте,колеги,и аз от вчера съм с XZ подарен за Коледа от семейството ми,и имам въпрос и той е гледам че не откривам TRACK ID приложението,при мен ли го няма или от Сони не са го инсталирали фабрично на телефона!?

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай
#23

Странно, аз го имам, а не съм го теглил.

Sony Xperia Z Ultra
Sony Xperia XZ
Samsung Galaxy Note 10+ 256gb 12ram
Samsung Galaxy S23 Ultra 512gb 12ram
Цитирай
#24

(2016-12-25, 19:03:25)Eximpo написа:  Странно,  аз го имам,  а не съм го теглил.
E ми при мен го няма,а телефона е купуван от Технополис...е това не голям проблем ще си го изтегля от Гугал плай магазина.

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай
#25

Aз също го нямaх кaто го купувaх, но след кaто пуснaх дa се aктуaлизирaт приложениятa от мaркетa, или от приложението What's New, или от Нaстройки -> Aктуaлизирaне нa софтуерa ми покaзa, че го изтегля и го инстaлирa.

#TeamPixel
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)