Първо мнение - Проблеми и въпроси свързани с Xperia XZ (F83xx)
#1

Тук могат да се задават всякакви въпроси относно Sony Xperia XZ, както и да се споделят проблеми и мнения за тяхното разрешаване!

Всичко за Xperia XZ
Телефон за връзка със Sony Mobile и оторизирани сервизи
Работа с Flashtool
Колекция на български фърмуери за Flashtool
Отключване на Bootloader - тук или тук
Флашване на модифицирано Ядро (Kernel)
Разкодиране на Xperia телефони
Как се разглабя Xperia XZ / Disassembly guide
Проверка за последния наличен ъпдейт за вашия телефон (по регион/оператор)



FAQ

Аксесоари за Xperia XZ
Сервизни менюта и комбинации с бутоните
Относно камерата на Xperia XZ
Дискусия относно дефекти в Xperia XZ
Дискусия относно живота на батерията на Xperia XZ
Дискусия относно игри за Xperia XZ
Дискусия относно водоустойчивост Xperia XZ
Дискусия относно wi-fi на Xperia XZ
Дискусия относно актуализации / ъпдейти за Xperia XZ
Навигации за Xperia XZ
Екрана постоянно ми светва сам или тук
Как да направя снимка (screenshot) на екрана
Как да разберем какво точно ни точи батерията
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia XZ (F83xx)

(2017-12-03, 18:56:47)Sev написа:  С това със сигурност става
https://play.google.com/store/apps/detai...otifsnooze
Супер! Стана! Много благодаря!

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай
Аксесоари

Колеги, някой може ли да подскаже как да си слагам телефона на тих режим или вибрация без да намалям волюма до вибрация? Нямам го в панела.

Изпратено от моят G8441 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Когато цъкнете бутона за усилване/намаляване се появява горе един бар с "камбана" и слайдър, натиснете веднъж иконката "камбана".
Цитирай

Не е болка за умиране, но все пак дразни - не винаги, но след зареждане ми сменя основната мелодия за звънене. Качил съм мелодията на sd картата. Някакви идеи?

Sony Xperia Z3 compact - Android 6.0.1
Sony Xperia Z3+ - Android 7.1.1
Sony Xperia Z3 compact tablet - Аndroid 5.1.1
Sony Xperia XZ - Android 8.0.0
Sony Xperia XZ1 - Android 8.0.0

Samsung Galaxy S22 Ultra
Цитирай

Да качи я във вътрешната памет, папка Ringtones.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

(2017-12-24, 09:22:46)Friz написа:  Да качи я във вътрешната памет, папка Ringtones.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

...или направи такава папка на sd картата и слагай желаните мелодии там

Xperia Z1 Black  14.6.A.1.236- Lollipop stock -> Apple Iphone 8Plus/Space Gray
Цитирай

Някой може ли да ме светне и тук ли трябва като при Huawei да е поставена син карта за да идват ъпдейти?

Изпратено от моят G8441 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не, ъпдейтите се разпространяват по райони и оператори:

На този сайт си намирате модела https://xpericheck.com/

После и Customization Version-а на телефона по следния начин:

1. Влезте в сервизното меню, като наберете в дейлъра *#*#7378423#*#*
2. Service info > Software info и гледате Customization Version във формат XXXX-XXXX

И вече в xpericheck може да видите за кой регион/оператор е вашия телефон.

EDIT: вашия най-вероятно е CE1 (Technopolis), има последен ъпдейт с декемврийско секюрити. Следващата седмица ще пуснат за януари + някой и друг фикс евентуално на системата.
Цитирай

Излиза ми global Lte4a user.

Изпратено от моят G8441 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Този ли е номера на последната инсталирана актуализация 47.1.A.8.49?
Цитирай

Здравейте, имам един странен въпрос. Надявам се да е уместно да го публикувам тук. От скоро съм с XZ1 Compact. При отключен екран системния часовник се показва в горния ляв ъгъл. Някой да има представа как може да бъде преместен в дясно, където са и повечето от другите иконки. Телефонът е с Андроид Орео и е с възстановени настройки от предишния ми модел Z5 Compact, но там часовника си беше горе в дясно както е и на всички модели.
    И още нещо, при заключен екран след цифровия часовник седи буквата "ч." Дрзни ме и искам и нея да я махна. Благодаря предватително.
Цитирай

На първия въпрос - не можеш да преместиш часовника отдясно. Сложен е нарочно в ляво от Гугъл в Андроид 9 и е направено заради телефоните с ноч.
На втория въпрос - буквата "Ч" ще ти изчезне с някой от следващите ъпдейти. И при мен беше така (XZ2), но писах на съпорта на Sony и проблема беше отстранен в следващия ъпдейт, който получих. Вероятно същия все още не е достигнал до теб.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
[-] 2 потребители изказват благодарност на xn3k за това мнение:
  • ikin, Monipeev
Цитирай

(2019-02-20, 10:07:20)xn3k написа:  На първия въпрос - не можеш да преместиш часовника отдясно. Сложен е нарочно в ляво от Гугъл в Андроид 9 и е направено заради телефоните с ноч.
На втория въпрос - буквата "Ч" ще ти изчезне с някой от следващите ъпдейти. И при мен беше така (XZ2), но писах на съпорта на Sony и проблема беше отстранен в следващия ъпдейт, който получих. Вероятно същия все още не е достигнал до теб.

Благодаря за отговора. Версията на андроид ми е 47.2.А.8.24. Мисля,  че е последната налична, но дразнещото "Ч" след цифрите на часовника си седи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)