Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Появява ли се bootloop проблема отново?
#26

Ех тези европейски директиви, така и никой не ми посочи КОНКРЕТЕН цитат, където се казва, че ако потребителят промени софтуера на телефона по нерегламентиран от производителя начин, то производителят все още е длъжен да му удовлетвори гаранцията.
Повтарям длъжен, защото на не е един човек са му обслужвали телефона гаранционно, въпреки рут или отключен буутлоудър.
Всичко зависи от сервиза. Преди един приятел с рутнат S3 получи bootloop. Свързаха го с някакъв от сервиза на Самсунг и срещу 100 лева телефонът му мина гаранционно.
Та дано е така, както се твърди, но аз лично такъв конкретен текст в директива не съм чел.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

По-скоро ми се струва, да не кажа че съм убеден, но едва ли някой въобще ги е чел тези директиви, но се правят свободни съчинения в стил "както ми изнася на мене"...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#28

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexU...44:en:HTML
https://www.androidbg.com/Rooting-and-fl...r-warranty
http://hicomm.bg/feature/iskreno-i-lichn...dukti.html

Smile
Цитирай
#29

Е? Дай цитата, който ни интересува.
Статията няма да я коментирам. Трябвало да се сложи оригинален софтуер и да се види дали продължавал проблемът. И после пише - рядко модифициран софтуер може да причини проблем - например прекалено силен звук да увреди говорителя. И по желязната логика на автора, слагаме оригинален софтуер, говорителят пак ще е увреден, щото веднъж увреден няма как да се самовъзстанови и това би означавало, че не модифицирания софтуер е виновен....
Мъка.
То по тая логика като си изтърва телефона трябва да ми сменят екрана гаранционно. Да докажат капиталистите долни, че не се е счупил от само себе си. А що отказват гаранция ако маркера за влага е оцветен? Да докажат, че влагата е причинила повредата....

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#30

Е именно де. Няма такъв текст а съдебни практики ...


Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#31

Здравейте, снощи си изтървах моя lg g4 и екрана се строши и сега си търся цял тел за да направя от два един Smile та някой ако има за продаване такъв с развалена платка да драсне на ЛС.
Цитирай
#32

Няма нужда да пишеш във всички теми от какво имаш нужда! Форума си има раздел за обяви! Считай това за предупреждение!

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#33

Здравейте, колеги.
Тази събота мисля да закупя G4 от Vega Пловдив, обаче взех да размислям след като срещнах толкова много оплаквания. Не бяха едно или две...
Какъв е шансът да попадна на дефектна бройка?
Как мога да разбера кога точно е произведен телефонът?
Предполагам, че ще ми се падне една от последните бройки. Все пак го взимам повече от година след като е обявен на пазара...
Цитирай
#34

Искай да е със сериен номер започваш от 607 нагоре. Моята сменена платка е точно с такъв номер, а бях 506. Тва, че са минали години, не значи, че нямат залежали бройки. Моят го купих от Вива декември 2015, а беше произведен юни... Също така е добре ако ти позволят да видиш кой вид е дисплея. Сменят дефектните на ЛГ с JDI.
27
Цитирай
#35

Как мога да видя кой вид в дисплея, че не разбрах? Защо трябва да ми позволяват да го направя? В смисъл трябва да го отварям или се бъркам? За серийния номер в настройките трябва да го търся, нали? На Nexus 5X-a ми е в Settings/About phone/ Status > Serial number

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Цитирай
#36

donscot:

1.Шанс да попаднеш на дефектна бройка не е толкова голям вече. Но дори и да попаднеш, няма нищо страшно, ако имаш гаранция!

2.Може да разбереш кога е произведен телефонът в интернет с т.нар. IMEI CHECK сайтовете.
Ето ти един хубав сайт за тази цел.
http://imeidata.net/warranty/lg?imei
Хубаво е след това пак да погледнеш (за всеки случай) и лепенката под батерията за серийния номер с какво започва.
Старите бройки,дефектните, започват с номер 500 и нещо си. Примерно 503, 504, 505 или 506 и тн. Избягвай ги!!!
Тези със сменено дефектно дъно вече имат нов номер с 600 и нещо си. Моят например започва с 608,защото му е сменена старата, дефектна платка,която е била със започващ номер 506. И засега няма никакви проблеми.

3.За инфо за дисплея-инсталираш ето тая програма:
DevCheck System Info, има я в Google Play
https://play.google.com/store/apps/detai...heck&hl=bg

След като я инсталираш, даваш на HARDWARE и четеш какво пише на GRAPHICS.
Ако е LGD, значи не е сменен и е фабричен. Аз съм с такъв, но не е чак болка за умиране, даже изобщо не ми пречи че от време на време леко прозират индикаторите за батерия, сигнал и тн.
Ако е JDI, значи е нов, сменен и е по-малко вероятно да имаш такъв проблем.

С две думи-търсиш сериен номер на лепенката под батерията да започва с 600 и дисплей с JDI и много скромно казано: Добре дошъл в клуба на хората с най-елегантното, най-изискано смарт устройство на пазара ,обзаведено с прекрасен кожен гръб, който се прави за два месеца и...най-добрата камера, слагана някога в смартфон! Big Grin
Цитирай
#37

greensmoke7777, много изчерпателна информация, приятелю! Искрени благодарности!
Ще следя за упоменатите неща като ида на място в събота!
Цитирай
#38

Серийния номер го пише и на външната кутия.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#39

greensmoke7777
Колега сега видях и моя с тази програма долу на Графика ми е JDI,а от онзи сайт проверка на IMEI ми излиза MSN 602KPQ и други нататък-това ли е въпросния сериен номер?.Телефона е купуван от Теленор... май месец май беше .В същия сайт ми дава че е от февруари тази година.За сега да чукна на дърво проблеми нямам и дано нямам Smile

ПП:да и отдолу под батерията ми е същия номер

Huawei P60 Pro; Huawei P30 Pro 6gb Aurora;Huawei Mate 20 Lite- Aurora Blue ;LG G4 H815 Black Leather Edition; Samsung Galaxy S II Plus 4.1.2
Цитирай
#40

(2016-12-14, 18:17:42)myzrael написа:  greensmoke7777
Колега сега видях и моя с тази програма долу на Графика ми е JDI,а от онзи сайт проверка на IMEI ми излиза MSN 602KPQ и други нататък-това ли е въпросния сериен номер?.Телефона е купуван от Теленор... май месец май беше .В същия сайт ми дава че е от февруари тази година.За сега проблеми нямам и дано нямам Smile

Значи е с новите дъна от 2016-та. И с нов дисплей-едва ли скоро ще имаш някакви проблеми.
(2016-12-14, 17:22:24)prankmaster написа:  Серийния номер го пише и на външната кутия.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Кутията не е гаранция.
При мен на кутията ми пишеше стария номер с 506, а на лепенката под батерията е с 608.
Най-добре е направо да се провери в интернет чрез IMEI кода на http://imeidata.net/warranty/lg?imei
Цитирай
#41

На мен лепенка под батерията не ми сложиха, но след като се върнах във Виваком и им казах, че никъде не е отбелязана най важната промяна в телефона, ми дадоха нов протокол от ремонта. В него е написан новият номер и имей и ми го прикрепиха към гаранцията.
Някой беше споделил, че в чуждите форуми има изгорели платки и с номера започващи 600+.
Цитирай
#42

Снощи моя G4 умря. При браузване замръзна и не можах да направя нищо, освен да му извадя батерията. След това при зареждане стои на (LG lifes good) и не може да зареди. Днес ще го нося до Т.....р(веднъж гаранционно му е сменен дисплея) сериен номер 505.

 LG G4 LG-Н815, HUAWEI P20PRO, HUAWEI P30PRO
Цитирай
#43

Е, всяка G4-ка, започваща с 505 е обречена на поне две посещения в сервиз Big Grin
Но след това е като нов.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#44

(2016-12-14, 18:30:23)greensmoke7777 написа:  Кутията не е гаранция.
При мен на кутията ми пишеше стария номер с 506, а на лепенката под батерията е с 608.

Точно запечатаната кутия от производителя е гаранция!
В твоят случай това означава, че телефонът ти не е нов а е refurbished!
Въпросът е къде?  Cool
Цитирай
#45

След като следвах инструкциите на момчетата, уцелих много добра G4-ка!
Под батерията серийният номер започва със 606, и дисплеят е JDI!

[Изображение: 26e85e248c07b63bc617cacaac0a89d5.jpg]

Благодарско!!!
Цитирай
#46

(2016-12-18, 16:01:15)LG-G2 написа:  Точно запечатаната кутия от производителя е гаранция!
В твоят случай това означава, че телефонът ти не е нов а е refurbished!
Въпросът е къде?  Cool

Така е, прав си, аз не се уточних,че говоря за например покупка втора ръка, където е сменена дънната платка и IMEI кодът на кутията е съвсем друг от реалния на телефона. Невинаги в гаранционната карта пише подробности за новия IMEI или сериен номер на дъното,а просто че е извършен ремонт в даден сервиз на дадена дата.

donscot, честито.



donscot 

donscot 
Цитирай
#47

Благодаря, greensmoke!
Дължа ти няколко бири!
Цитирай
#48

(2016-12-19, 13:14:42)greensmoke7777 написа:  Невинаги в гаранционната карта пише подробности за новия IMEI или сериен номер на дъното,а просто че е извършен ремонт в даден сервиз на дадена дата.
onsc
donscot 
Да, но е задължително да го направят! Тва все едно да купиш кола със сменен номер рамата и да не се споменава никъде. Абсолютно безумие. Най-простата причина която изтъкнах на момчето в офиса е, че ако ми откраднат телефона не мога да дам никакви данни за него в полицията и няма как да докажа, че е мой. За тва им върнах гаранционната карта в офиса на Виваком, от там отправиха питане до сервиза защо никъде не е написан новият IMEI и сериен номер. След пет дена от София изпратиха нов протокол в който пише липсващите данни и го прикрепиха към гаранцията. 

Donscot, честито и от мен! Дано нямаш проблеми.
Цитирай
#49
Smile 

(2016-12-18, 12:21:53)booshmann написа:  Снощи моя G4 умря. При браузване замръзна и не можах да направя нищо, освен да му извадя батерията. След това при зареждане стои на (LG lifes good) и не може да зареди. Днес ще го нося до Т.....р(веднъж гаранционно му е сменен дисплея) сериен номер 505.

Телефонът ми е ремонтиран(Сменена основна платка) и утре го очаквам  Big Grin   Big Grin   Big Grin .Приет е вчера по обед и днес по обед е готов. Не очаквах за празниците да ми го върнат.Браво на тях.

Весела Коледа на всички!!!!!

 LG G4 LG-Н815, HUAWEI P20PRO, HUAWEI P30PRO
Цитирай
#50

Eee, браво за бързината!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)