Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Появява ли се bootloop проблема отново?
#51

(2016-12-21, 19:19:30)booshmann написа:  Телефонът ми е ремонтиран(Сменена основна платка) и утре го очаквам  Big Grin   Big Grin   Big Grin .Приет е вчера по обед и днес по обед е готов. Не очаквах за празниците да ми го върнат.Браво на тях.

Весела Коледа на всички!!!!!

Логистиката през Т........р отнема още около 2 дни минимум - личен опит от скоро ....
Дано ти го върнат преди празниците, че да си пускаш коледни SMS-и на воля.
Tongue Tongue Tongue
Цитирай
Аксесоари
#52

(2016-12-21, 19:19:30)booshmann написа:  Телефонът ми е ремонтиран(Сменена основна платка) и утре го очаквам  Big Grin   Big Grin   Big Grin .Приет е вчера по обед и днес по обед е готов. Не очаквах за празниците да ми го върнат.Браво на тях.

Весела Коледа на всички!!!!!

Преди малко го взех от офиса на Т...р, дъното е със сериен номер 611, почвам да тествам .... Big Grin Big Grin

 LG G4 LG-Н815, HUAWEI P20PRO, HUAWEI P30PRO
Цитирай
#53

Вероятно са ти сложили 6.0 ....
Грее ли повече от преди (ако си бил с 5.1), според теб?
Цитирай
#54

При мен не грее повече, бях с 5.1 преди да ми сменят дъното. Сега не съм мерил с програми, но лично аз не откривам някаква разлика в температурата.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#55

(2016-12-18, 12:21:53)booshmann написа:  Снощи моя G4 умря. При браузване замръзна и не можах да направя нищо, освен да му извадя батерията. След това при зареждане стои на (LG lifes good) и не може да зареди. Днес ще го нося до Т.....р(веднъж гаранционно му е сменен дисплея) сериен номер 505.
Същото се случи и при мен, върнах го за ремонт (в гаранция е, на 9 месеца ползване) с надеждата че ще сменят платката и всичко ще е ОК, но днес ми се обаждат от сервиза за да ми кажат че в телефона имало влага и гаранцията отпада. Искат ми 700 лв. за извън гаранционна смяна на дънна платка, тъч и батерия. А проблема, който се появи е същия при bootloop. Със сигурност не съм го изпускал във вода, незнам тая влага от къде е дошла, дори ми пратиха снимки да видя влагата. Какъв съвет бихте ми дали,телефона е по евтин от ремонта, да си търся ли някакви права или да го изхвърля на боклука ....


Прикачени файлове
.jpg IMG_0183.JPG Размер: 84.62 KB  Сваляния: 96
.jpg IMG_0184.JPG Размер: 111.3 KB  Сваляния: 86
.jpg IMG_0186.JPG Размер: 100.24 KB  Сваляния: 78
.jpg IMG_0187.JPG Размер: 81.18 KB  Сваляния: 72
.jpg IMG_0188 (1).JPG Размер: 62.5 KB  Сваляния: 84
Цитирай
#56

(2017-01-17, 14:35:40)satanta написа:  Същото се случи и при мен, върнах го за ремонт (в гаранция е, на 9 месеца ползване) с надеждата че ще сменят платката и всичко ще е ОК, но днес ми се обаждат от сервиза за да ми кажат че в телефона имало влага и гаранцията отпада. Искат ми 700 лв. за извън гаранционна смяна на дънна платка, тъч и батерия. А проблема, който се появи е същия при bootloop. Със сигурност не съм го изпускал във вода, незнам тая влага от къде е дошла, дори ми пратиха снимки да видя влагата. Какъв съвет бихте ми дали,телефона е по евтин от ремонта, да си търся ли някакви права или да го изхвърля на боклука ....

Определено телефона е мокрен(ако е това състоянието,в което си го пратил).Лакмуса на батерията говори недвусмислено-влага.
Като гледам снимките,влагата е проникнала през USB порта.
Отсега съм си научил урока-когато някой ден моето G умре,ще му направя подробна фотосесия,пред консултант в магазина на В*****м,за да имам доказателства в какво състояние им го предавам.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#57

След толкова корозия като на 1-та снимка, няма как да мине гаранционно. Трудно ще се имитира, точно тя. Лакмуса на батерията, също е червен. Според мен, няма смисъл никакъв да си търсиш права. Взимаш го, разглобяваш го и сам се убеждаваш какво е положението.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#58

Интересното е как след като твърдиш, че не е мокрен има такива следи. Остава тези в сервиза да са го мокрили нарочно??? Друг вариант някой от близък да го е намокрил и да го е подсушил... Очевидно е мокрен.
Друг въпрос. Възможно ли е точката на батерията да реагира ако говоря навън на -10/-20 градуса и вляза в стая с 25 градуса този?
Цитирай
#59

А,в сервиза да са сменили чарковете на някой приятел,за това помислихте ли?
Цитирай
#60

И за кой сервиз иде реч, ако може да се уточни?
Цитирай
#61

(2017-01-18, 08:48:25)traca9 написа:  А,в сервиза да са сменили чарковете на някой приятел,за това помислихте ли?

А ти за серийните номера по платката, помисли ли ? :Smile
Ако е в официален сервиз, не мисля, че може да се случи подобно нещо.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#62

А серийните номера на платката записани ли са в гаранционната карта на телефона?
Цитирай
#63

Пуска човека, едно оплакване до ЛГ, че според него във въпросният сервиз са му подменили платката с друга и са му отказали гаранционно обслужване и ЛГ много бързо могат да проверят дали това е истина, но пък знае ли човек. Може и те да седнат да го будалкат. Wink  Smile

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#64

ЛГ да седнат да защитават някъф местен сервиз,вкойто някой си Бай Ганьо решил да оправи телефона на брат'чед си за сметка на някой друг...Съмнява ме да се изложат в името на някой световно неизвестенквартален служител-техничар...

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#65

И моят умря.... На 20.04.2016 го купих, на 20.06 го занесох за ремонт от screen coating issue, сега пък това..... ;( Ще го нося утре във Виваком, това е ясно. Въпросът ми сега е, има ли някакъв начин, който със сигурност работи (малко се съмнявам, че има, но...) и чрез който да стигна до файловете в телефона?
Определено, след тази случка, вече ще имам поне 2 бекъпа...Но не напразно е измислена поговорката "след дъжд - качулка"

ZTE Grand X Pro
Xiaomi Mi3 64GB Black

LG G4 Metalic Gray
1+ 5T 8/128 Midnight Black

1+ 8T 8/128 Lunar Silver
Цитирай
#66

^Начини има, но може да отпадне гаранцията. Единия беше със замръзяване ако не се лъжа. Нека все пак колеги, който са ги правили да споделят.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#67

Нагрях го със сешоар и тръгна, но не за достатъчно дълго, че да мога да прехвърля нещата. Вероятно ако го бях нагрял за по-дълго, щях да успея, но трябваше да тръгвам, а исках да го занеса днес, тъй че се простих с DCIM папката...
Вече като купувам телефон, на първо място няма да са процесор, рам и т.н., а наличието на най-малко известни дефекти. Изтече ли гаранцията, му намирам нов собственик - веднага!

ZTE Grand X Pro
Xiaomi Mi3 64GB Black

LG G4 Metalic Gray
1+ 5T 8/128 Midnight Black

1+ 8T 8/128 Lunar Silver
Цитирай
#68

(2017-03-24, 12:04:15)Konvict написа:  тъй че се простих с DCIM папката.
Точно затова има облаци.Всичко ми се качва в облака,като автоматично се синхронизира с компютъра.А и с LG G4 получаваш 100Гб в Google Drive...

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#69

Наясно съм с всичко това, но нямах на представа, че boot loop-a е толкова сериозен проблем. До преди да ми се случи, само го бях чувал поименно и си мислех, че е някакъв, не особено сложно поправим, софтуерен проблем. Което пак не е основателна причина да нямам бекъп. 100-те ГБ изтичат другия месец без да съм ги пипал... С две думи - немарливост на макс.

ZTE Grand X Pro
Xiaomi Mi3 64GB Black

LG G4 Metalic Gray
1+ 5T 8/128 Midnight Black

1+ 8T 8/128 Lunar Silver
Цитирай
#70

Здравейте, колеги.
Може ли някои да ми каже колко ще ми илезне ремонта на платката без гаранця?
В оторизиран сервис.

Samsung Galaxy S>S2>S3>S4>S5>S7 Edge>Huawei P10 plus>Huawei P20 Pro>Huawei P40 Pro Silver Frost
Цитирай
#71

Здравейте, тази сутрин и моето телефонче умря. Днес го оставих на сервиз, като интерестното беше,че цяла сутрин не искаше да се пусне, а точно в магазина тръгна.

LG G4
Цитирай
#72

С кой сер. номер е телефона ?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#73

H815, до сега не ми беше правил никакъв проблем и мислех, че съм някакъв късметлия( ха-ха ха)

LG G4
Цитирай
#74

(2017-04-13, 20:43:53)xristakis написа:  H815, до сега не ми беше правил никакъв проблем и мислех, че съм някакъв късметлия( ха-ха ха)

Това е един вид продуктов код(номер на модел), колегата питаше за серийния номер. Той е изписан обикновено под батерията, където е и IMEI кода.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#75

Извинявам се но не го помня ,а в протокола ми е нанесен само EMEI.

LG G4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)