Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony XA Ultra - Впечатления
#1

Здравейте колеги,

има ли някой вече голямото Сони, защото ми предстои вероятна покупка след 1-2 седмици?

Най-вече ме интересува как се справя батерията!
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма много мнения из нета, но казват, че живота не бил кой знае колко добър.
Цитирай
#3

Ако е като на ХА е трагедия,незнам софтуера ли още не са доизпипали или ще си е така ,но от 7:00 до към 12:00 със нормално ръчкане по телефона вече съм на 0....

XPERIA XA
Цитирай
#4

Здравейте! От около месец ползвам Xperia XA ultra. Преди това ползвах Xperia Z - близо 3.5 години, а жена ми от 2 години ползва Z3. Батерията ми държи при нормално ползване почти 2 дена, но ако сърфирам по цял ден в нета издържа 1 ден. За телефон с 6" екран е нормално според мен. А и батерията е с малък капацитет, така че няма какво друго да се очаква. За няколко дена свикнах с големината му, защото все пак минах от 5" на 6". Харесва ми дизайна и това, че задния панел не е от стъкло. Ако имате някакви въпроси питайте.
Цитирай
#5

Благодаря за мненията!

@envo,
Ти как оценяваш камерите! Колко горе долу SoT прави телефона?
Цитирай
#6

Мако да UP-на.
Някой ако ще казва нешо лошо, сега е момента. След седмица, мисля да го поръчвам!
Цитирай
#7

Имам го от 2 седмици. 
Прави ми впечатление че при снимане на снимки или видео батерията много грее , направо пече . 
Колкото до батерията с ръчкане в нета постоянно държи до 8часа .
Цитирай
#8

Поръчах го, идната седмица ще дойде. Търся калъф!
Цитирай
#9

Днес го взех. Голяяяям...Лайм Голд. Изтегли 2 системни ъпдейта, засега всичко ОК. Дисплеят е превъзходен. Нямам думи. Жената ще си го ползва със здраве.

Малко ко съм изненадан от неперфектната сглобка. Има едва забележими фуги между детайлите.

Такъв екран....не съм виждал....
Цитирай
#10

Едва забележими?  Lol А кой телефон няма фуги? Все пак телефоните са сглобявани, а не изляти.  Lol

В Sony Center видях, че има оригиналните калъфи, но не погледнах каква е цената.

http://www.sonymobile.com/global-en/prod...ver-sbc34/
http://www.sonymobile.com/global-en/prod...ver-sbc32/

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#11

Сравнена директно с P9 Lite (перфектно изпълнение), който ползвам, си личи по-немърливо отношение към сглобката. (да не казвам евтино) Материалите на корпуса се усещат и изглеждат премиум, но ...можело е по-добре да напаснат рамката. Имаше едни снимки, на бели Z5 които това се виждаше. Нещо подобно е, но не е болка за умиране.

Проверих за калъфите, тези са по 70лв! Засега ще ползва кожен тип тефтерче. Стъкленият протектор, сещо не пасна добре по краищата...ще търся решение. По натам, като се видя без работа, ще кача някоя снимка.
Цитирай
#12

Не вземаш под внимание много важен факт. Конструкцията на двата телефона е коренно различна. Тази на Р9 Lite е супер проста, както беше при Z1 и Z2. Рамката представлява излята пластмаса, която е видима от двете страни на телефона (отпред и отзад). В нея има канали, в които влизат страничните лайсни и просто няма какво да се напасва. Рамката при двата модела XA е напълно скрита, а 4-те странични лайсни я покриват изцяло като шапки. Колегата на съседното бюро има златен P9 Lite и малкия ХА. Сега пак ги разгледах и определено XA изглежда много по-добре като сглобка. Не ми се вярва ултрата да е по-различна от обикновения ХА.

Пластмасовия гръб на P9 е крив и вълнообразен.  Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#13

Жената се побърква от неприятен бъг/проблем.
Държи си ВиФИ-то постоянно включено. На работа, понякога не желае да се върже с рутера и, и след това няма мобилни данни през мрежата. Така пропуска сумати нотификации и съобщения. Някой, даже и с друго Сони, дали се е сблъсквал с това?
Цитирай
#14

Мен ми се е случвало, но като са много маймуни на малък рутер е нормално.

Това за мобилните данни ми се случва веднъж на 2-3 месеца - правя рестарт и се оправя. Това е при Z и Z2.
Цитирай
#15

Рутера е, в нас като се свържем повече от 20 устройства и почва да ги разкачва

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#16

Възможно е да е рутера, това обаче не отговаря на въпроса, защо ".....понякога не желае да се върже с рутера и, и след това няма мобилни данни през мрежата."

Интересно е, ако рестартира телефона в момента когато не успява да се свърже към служебния рутер, дали след зареждането на операционната система, връзката към безжичната (WiFi) мрежа, ще се осъществи автоматично?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#17

Тези дни ще я накарам да понаправи някое експериментче, и да видим има ли някаква логика/последователност след която се губят мобилните данни.

П.П. В настройки за мрежата, ако разцъкаш примерно 4G/3G, 3G/2G, и се появяват.
Цитирай
#18

Колеги, дайте съвет за някой File Manager.
Не намирам вграден такъв, а файловете се мятат къде ли не (и основно във вътрешната памет), и ми се струва че ще стане батак с начина на ползване на жената! Трабва да мога да "почиствам" от време на време....

И, има ли как по дифоулт всичко което е сники, файлове, доунлоуд, да отива на SD картата?
Цитирай
#19

Аз продължавам да си ползвам File Commander (навик от старите телефони на Sony).
https://play.google.com/store/apps/detai...ms.fileman
Последните версии са много подобрени и дръпнаха сериозно напред. Всъщност го ползвам само за инсталиране на apk файлове, защото в Андроид 6 си има вграден файлов мениджър. Влизаш в: Настройки->Съхранение и памет->Контекстно меню (трите точки горе вдясно)->Разширени->Съхранение и там си виждаш всички файлове на телефона и картата. Можеш да ги триеш и копираш, но не могат да се преименуват или да стартираш инсталиране на apk.
Що се отнася до даунлоуда, не мисля, че има начин всичко да отива в картата. Единствено за снимките от камерата може да се избира локация за запазване.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#20

За снимките xn3k каза, от настройките на камерата променяш да се сапазват директно на картата.

За свалените файлове...трябва да ползваш 3rd party софтуер.

Аз примерно ползвам ADM (Android Download Manager). В неговите настройки му указваш къде да се свалят файловете по дифолт.
Също можеш ако искаш да си свалиш ES File manager, в него има вграден даунлоуд клиент, на който също можеш да укажеш да сваля директно на SD картата.
Цитирай
#21

MUFC, ще вкараш ли една-две снимки направени с телефона?
Цитирай
#22

Ще пробвам момчета, просто трябва мааалко време, защото жената го гази денонощно с ползване...

Дянов, ще ти покажа снимки, моля само за малко търпение.

П.П. Ето една бърза, детоняма "лично" по нея... (ако не се визуализира добре, ще ти я мента на ЛС)

[Изображение: DSC_0044.jpg]
Цитирай
#23

Мисля, че лъжете за батерията?Ако издържи 12 часа ще голямо постижение.Как може телефон с размер на екрана 6.00 да има батерия от 2700...??Издържал два дни..
Цитирай
#24

Правих вчера фактори ресет, но уви проблема със загубата на мобилни данни остава.
Значи когато е примерно вкъщи, и излезе навън без да спира WiFi-то, и телефонът загуби последното не преминава на мобилни данни от мрежата. Трабва или рестарт на телефона, или минаване през менюто да кажем от 3G/2G към 2G и обратно.
Явно ще се чака ъпдейт....

Други забележки нямам (жената де) засега. Много красив телефон, много стилен. Екрана е уникален!!! Аз по-хубав екран досега сякаш не съм гледал. Кристален, прекрасни цветове, ярък...пиксели не се виждат! Впечатлен съм.
Батерията прави близо 6ч SoT, и си изкарва 2 дни. А мойта го "гняви" яко с фейсбук, хром и вайбър.
Цитирай
#25

Колеги,

как мога да направя, файловете от Вайбър и тези които се свалят през браузера (Downloads) да се съхраняват на SD картата, а не във вътрешната?
Само за камерата има настройка. Всичко друго го тъпче в и без това ограниченото вътрешно пространство!

P.P.Настроил съм мрежата само на 3G, да видим ще си покаже ли рогата със загуба на мрежови данно пак. Засега (1 ден), няма проблеми.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)