Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony XA Ultra - Впечатления
#26

За Viber няма как да записва файловете на SD картата. Можеш ръчно да си ги местиш от време на време.
При сваляне на файлове през Браузър можеш да си свалиш някой download manager от Плей стор и сваляйки чрез него може да укажеш на приложението къде да се свалят файловете.
Цитирай
Аксесоари
#27

Някой да е получил N 7.0?

http://support.sonymobile.com/global-en/...ac3700e65/
Цитирай
#28

Здравейте, колеги. Имам Sony XA Ultra в цвят Lime Gold от около 7 месеца. Причината, поради която си го взех беше влюбване от пръв поглед - цвета и дизайна просто ме грабнаха. Търсех си нов телефон, по-голям от стария ми (LG L Bello) и с по-добра предна камера, понеже като пътуваме с приятелката ми най-често няма кой да ни снима и използваме селфи камерата на телефона. Видях Сонито в магазина, изтеглих пари от банкомата и го купих Smile Това беше най-логичният избор, предвид критериите, които имах.
Първото впечатление, което дава телефона е за огромна машина, с която сякаш няма как да работиш с една ръка. Благодарение на "изрязаните" странични рамки обаче се оказва, че това си е възможно, особено като си сложиш и някой кейс, за да не се парзаля телефона. Копчетата за включване/ изключване и контрол на звука са разположени на удобно място и няма проблем с достигането им. Като цяло сглобката на телефона ми харесва много - стегната, не скърца от никъде, няма много големи луфтове и изглежда страхотно.
Освен големия 6" дисплей се откроява и селфи камерата, която е уникална - 16MP с оптична стабилизация. Няма друг телефон, който да се похвали с такава предна камера. Снимките, направени с нея, са страхотни. Малко телефони могат да снимат така с основната си камера, камо ли с предната. Оптичната стабилизация е изключително полезна при селфи снимките, понеже телефона все пак си тежи едни 200 грама, от които ръката в даден момент започва да трепери. А и не е особено удобен за държане с една ръка при снимане. Основната камера също е много добра - 21,5MP. Тук обаче незнайно защо няма оптична стабилизация (не че е голям проблем). Снимките с нея също са ясни, с доста прилично качество. На слабо осветление основната камера обаче не се справя толкова добре, като Huawei P9 примерно. Полезна е и LED индикатора в горния ляв ъгъл на телефона, с който няма да пропуснеш нито една нотификация.
Откъм софтуер Сони не изненадват с нищо ново. Всичко, като наследство от предните модени е и тук. Софтуерът работи добре, без да забива, крашва и т.н.
Батерията е с малък капацитет, като за телефон с такива размери, но се представя добре. При мен при нормално ползване ( около 1 час разговори, 2 часа слушане на музика, постоянно включени Wi-Fi, мобилни данни и местоположение, около 2 часа сърфиране в нета и няколко снимки) батерията ми държи около ден и половина, което си е супер. Сонито има и много готини режими за пестене на едергия с които доста може да удължите доста живота на батерията, като телефона изобщо не прилича на нокия с фенерче Smile
Преди няколко дена ми излезе актуализация до Android 7.0, с която обаче имах малко проблеми. Инсталирането без компютър беше невъзможно (телефона реално си стои на 6.0) а през компютъра беше същото. Предполагам че съвсем скоро ще оправят това недоразумение.
Да не забравя да кажа и за аудиото. През вградения високоговорител нямаме нищо особено, като качество. Като сложим слушалки обаче нещата си идват на мястото - Сони е все пак и аналогично на старите модели и това не прави изключение. Звукът е страхотен и всеки може да си го нагласи индивидуално според желанието и стила музика, който слуша. При безжичните слушалки нямам наблюдения.
При тежки игри телефона си загрява, но няма лаг или засичания.
Като цяло това е, което се сещам да споделя с вас. Телефона е супер и любителите на селфитата и аудио маняците ще го харесат много. Ако имате някакви въпроси може да питате Smile

 Nokia 3310 > Nokia 6630 > Nokia E52 > Nokia 5800 Xpressmusic > Sony Xperia P   4.1.2 > LG L bello > Sony xperia XA Ultra > Xiaomi Mi 10 5g 256GB
Цитирай
#29

(2017-06-24, 15:27:24)MUFC написа:  Някой да е получил N 7.0?

http://support.sonymobile.com/global-en/...ac3700e65/

Аз имам... Big Grin много добре е за сега и батерията май държи повече...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#30

Днес дойде. В момента ъпдейтвам.
Цитирай
#31

Здравейте, колеги!
Предстои ми покупка на модела след няколко месеца и съм в процес на издирване на надежден магазин - онлайн или физически за осъществяването на този процес. Бихте ли ми препоръчали коректен магазин от който мога да го закупя, който да признава гаранцията (в случай, че се наложи да се стигне до такава), и т.н. Разгледах няколко онлайн магазина, но мненията за тях са много разнополюсни и не ми "вдъхват надежда". Попитах в мобилните оператори и в официалните магазини на Сони, но казаха, че е изчерпан и няма да имат зареждане отново, тъй като модела вече бил "стар" (предвид, че е модел от 2016 г.).
Цитирай
#32

Здравейте,

Наистина е стар модел и вече няма и ъпдейти за него. : ) Не е от високия клас, а и вече има наследник от 2017 година. Скоро и от 2018, вече се разработва.

Или в OLX нещо запазено и в гаранция или по-добре новия XA1 Ultra, защото ще са изчистени недостатъците от XA Ultra.
Цитирай
#33

Намерих магазин, който освен онлайн има и физически магазин и разглидах и двата модела. Честно казано все още не мога да преценя кой да си взема и двамата много ми харесват. В XA Ultra единствено ме спира размера на паметта.
Цитирай
#34

Има ъпдейти, не говорете глупости! Събота дойде поредния ъпдейт, 386МБ,който обнови фърма. Телефоните си заслужават, бих купил новия модел 2017. Андроид 8.0, ще получи задължително!
Цитирай
#35

За нас май няма да Орео

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#36

Вероятно е така. Все пак този модел не е сред упоменатите:
https://support.sonymobile.com/global-en...4400032cc/

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#37

А телефона влиза в двете години на поддръжка, което не е много честно...
Имам аз един въпрос! Или аз не виждам къде е отметката или наистина няма - как да спра вибрацията в известията??

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#38

Версия и номер на компилацията?
Иначе ако действително не е налично като опция включването и изключването на вибрация още в началото на настройките за съобщенията, вероятно е софтуерен пропуск.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#39

Докато беше със 6...имаше опция....


Прикачени файлове Миниатюри
   

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#40

Здравейте, и аз се замислям за си купя този телефон. Кажете екрана отключва ли се с 2-но поюукване с пръст по екрана както ставаше на Z серията, без да се натиска бутона за вкючване или не?
Цитирай
#41

@Evgenis, За съжаление телефона не е сред поддържаните тази опция, което е и коментирано на сайта на Сони, след запитване от потребители на модела.
След актуализация до Андроид 7, някои от потребителите са получили известие с информация към настройка на тази опция, но това е обосновано като грешка / пропуск при оформянето на софтуера от Сони.
За тези, за които това не е приоритет, липсата на тази екстра следва да не е проблем.
Ето и темата с интересуващото те и отговорите в нея:
https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-XA...true#M8876

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)