Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Lenovo Tab2 a8-50
#1

Здравейте,
въпросния таблет Lenovo TAB 2 a8-50 (Wi-Fi) версията ми направи следния проблем след опит за руутване.
Като цяло таблета съм го руутвал, но в процес на работа останах без никакво място в хранилището и реших да инсталирам TWRP recovery, и по описанието в тази тема ( http://forum.xda-developers.com/android/...6130/page3 ).
След изпълнение на повторен руут чрез USB от компютъра, телефона се рестартира и след това не успях да завърша операцията за руутване. ( да ми се чудите на акъла защо ...) От тук нататъка всякакви опити за стартиране на таблета са безуспешни. Успява да се включе, но стига до логото на Lenovo и дотам. Успешно може да се влиза в recovery mod (оригиналния китайски), а след опит за hard reset таблета зарежда до това положение:
[Изображение: 5dI90UIdVaBfYzS_x1LZC9NC4RpsXSpV9k-OmpHT...18-h745-no]

Оставял съм го със заредена батерия, на сутринта съм го намирал напълно изключил.... Пробвах да го държа цяло денонощие на захранване и в опит да си извърши операцията- пак стига до това положение и не иска да зареди или завърши преинсталацията си. От това положение ( показано на снимката) по-нататък не зарежда.

Моля за някакви съвети и опити за решение. Ако успея да подкарам таблета да е разпознаваем от компютър, с някоя програмка дали ще стане и как точно да процедирам. 
Благодаря много на отзовалите се. Аз ще продължавам да правя опити и ако намеря решение, ще пиша.

* Phone: hTC Sensation S-OFF * ROM: ViperS 5.2.0 | Android 4.1.2 | Sense 5 * Battery: Anker 1900 mAh *
* Phone: SONY Xperia Z3 Compact (D5803) * ROOT *
* Phone: HTC 10 *
Цитирай
Аксесоари
#2

http://firmwarefile.com/lenovo-tab-2-a8-50lc

Самоче виж дали ти е
Tab-2-a8-50LC

Виж накрья имаш ли LC

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#3

Да, това правя цял ден но моя си е WiFI версията, мисля че завършваще на "F" а не на "LC".
В момента дърпам стоков РОМ за таблета и ще пробвам през Flashtools да го "съживя" Smile
Благодаря !
---------------------------------

Да са живи и здрав руснаците.... (с извинение)
Успях да реша проблема (донякъде по начина, предложен от поста над мене), но с разлиакта, че файловете са изтеглени от руския сайт ( не правя реклама а връзка към тези, които имат същия проблем) http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=696131
В който има информация за 3-те разновидности на таблета и всичко за тях - за разлика от други места даже и в XDA- developers.
Защо споменах файловете от горепосочения линк - понеже като пробвах със SP flash tools и драйвери за таблета от други сайтове и линкове, си доразвалих таблета, като стигнах до положение черен екран и никаква реакция от телефона. 

Успех !  Storstark

* Phone: hTC Sensation S-OFF * ROM: ViperS 5.2.0 | Android 4.1.2 | Sense 5 * Battery: Anker 1900 mAh *
* Phone: SONY Xperia Z3 Compact (D5803) * ROOT *
* Phone: HTC 10 *
Цитирай
#4

Да, с flash tool ще се оправи. Пробвай firmware update като опция. Ако не става, тогава с опция download. Успех!

Sent from my MI 3W using Tapatalk

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

(2016-10-22, 21:17:05)Be6i4 написа:  Да, с flash tool ще се оправи. Пробвай firmware update като опция. Ако не става, тогава с опция download. Успех!

Sent from my MI 3W using Tapatalk

Да ! докато си ъпдейтна поста, ти ме изпревари и отговори. Това е начина, но е важно от къде се свалят файловете и дали са конкретно за въпросния таблет. От един сайт успях да изтегля уж custom rom за флашфане през Flash tools, но с разлиакта, че не ми позволи да изпълня всички операции... Много важен е и "MT6735_Android_scatter" файла и дали върви с необходимите файлвое към него за цялостно изпълнение на задачата. 
Поздрави !

* Phone: hTC Sensation S-OFF * ROM: ViperS 5.2.0 | Android 4.1.2 | Sense 5 * Battery: Anker 1900 mAh *
* Phone: SONY Xperia Z3 Compact (D5803) * ROOT *
* Phone: HTC 10 *
Цитирай
#6

Имам същия проблем само дето малко се усложни.
Моя грешка е, че не догледах. Аз самия използвам 3G версията a8-50lc и с flash tool флашнах това което беше линкнато. След това таблета изобщо неще да тръгне. Нито като сложа кабела да зарежда, нито като го вържа към компютъра. Абсолютно никаква реакзия. От бутоните също нищо не прави.
Оказа се че този a8-50lc има няколко разновидности за cpu. Това което флашнах е за cpu:mt6735 а този който аз ползвам в последствие на кутията видях, че е cpu:mt8735. 
Ако някой има някаква идея какво да правя ако е възможно да тръгне и няма да се сърдя ако диагнозата е умрял.
Цитирай
#7

@eduard19916766 не е умрял,е поне за момента е такъв.Просто си намери ром за твоя модел и процесор ,инсталирай го и ще се съживи.
Ето стокови ромове 
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=696131
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)