Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Жълт дисплей
#26

Аз не твърдя, че казвам истината, затова се позовавам на достоверни източници. Ако на мен не ми вярваш, ще те разбера, ама е странно да не вярваш на цифрите на хората, които използват професионална техника и се занимават от години с измерване на дисплеи...

Всъщност телефон може да даде по-вярна картина от десктоп монитор. Може би оттам идва заблуждението ти, защото вярваш сляпо на това, което показва монитора. Вкъщи ползвам Dell U2212HM, който е IPS монитор от среден клас и color gamut-a му е 72% NTSC, 97% sRGB, 75.2% Adobe RGB. А дисплеят на Galaxy S7 edge е 100 percent
Adobe RGB и 101 percent sRGB
. Колко по-вярно от 100% може да бъде?

Ако щеш имай най-високия клас Nvidia GTX 1080, ама я гледай през някой AOC за под 200 лв. Видео картата не оказва влияние на точността на цветопредаване.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
Аксесоари
#27

Всичко е платена реклама, не случайно едни хвалят самсунг, други айфон, трети захласнати по хуавей.
Телефонът си остава телефон и с много модернизация, а настолния компютър или лаптоп, конфигурирани от разбиращ човек от хардуер винаги ще са много по-напред.
Не случайно един настолен компютър може да струва до 10 000 лв, това колко самсунга прави ?
200 няма да е айде но за 340 400 лв мога да намеря IPS монитор филипс 22-ка, и с горепосочената видео карта през HDMI 2.0 (цифров) няма телефонен дисплей който може да достигне и 50% от този потенциал.
Но това е тема за друг форум и за друго място.
И ти с този Мали видео чип да сложиш дисплей на S4, ще е същата ситуация.
Никой човек който може да си позволи видео карта за 2000 лв, няма да ползва монитор за 200 лв
А колко би и паснал DVI или HDMI към RGB?
Това е все едно да сложиш на сокет 775 core i7 Smile
Нека спрем по тази тема, не е за тук.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#28

Аз от снимката горе виждам един неравномерен, лилав екран на Сонито и перфектно бяло на Самсунга. Освен и моя телефон да не става Big Grin

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#29

(2017-01-04, 17:46:14)arrogant написа:  Аз от снимката горе виждам един неравномерен, лилав екран на Сонито и перфектно бяло на Самсунга. Освен и моя телефон да не става Big Grin

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

При мен е същото от монитора.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай
#30

Чак лилаво.
Има една хубава тема сред доста форуми с име yellow tint, и амолед е толкова за хвалене.
И да се върнем на темата, на базов режим променя ли ви се бялото на малко по бледо или няма разлика с кино и фото ?

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#31

И аз виждам едно силно синеене на сонито.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#32

Може да си отворите хтмл таблицата с цветове тогава.
Предлагам да прекратим офтопика, защото отговаряте на всичко друго но не и на поставения въпрос.
После някой модератор ще сметне, че пак аз пиша излишно и ненужно.
Току виж и с някой бан са помислили, че ще ме стреснат, все едно ми пука.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#33

Ами да така ще кажеш... Даваш снимка за пример, твърдейки че виждаш нещо, което само ти го виждаш... Виждайки мнението на другите , веднага го оприличаваш на офтопик... Аз също виждам, както и останалите, едно жестоко синеене на сонито. Странно е, че само ти го виждаш перфектно бяло...
ПС: Бъди сигурен, че и на някой модератор, също не му пука, дали ще си с бан.
Цитирай
#34

(2017-01-05, 09:21:14)adri написа:  Може да си отворите хтмл таблицата с цветове тогава.
Предлагам да прекратим офтопика, защото отговаряте на всичко друго но не и на поставения въпрос.
После някой модератор ще сметне, че пак аз пиша излишно и ненужно.
Току виж и с някой бан са помислили, че ще ме стреснат, все едно ми пука.

Таблицата съм я отворил, че даже и "color picker" tool-a си изкара бял цвят от екрана на галаксито и светло лилаво от сонито. Не знам за какво говориш.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай
#35

(2017-01-05, 17:43:35)vladdark написа:  Ами да така ще кажеш... Даваш снимка за пример, твърдейки че виждаш нещо, което само ти го виждаш... Виждайки мнението на другите , веднага го оприличаваш на офтопик...  Аз също виждам, както и останалите, едно жестоко синеене на сонито. Странно е, че само ти го виждаш перфектно бяло...
ПС: Бъди сигурен, че и на някой модератор, също не му пука, дали ще си с бан.

Обърни внимание на заглавието на темата.
На мен лично това бяло по-ми харесва. 
И ако на сонито лилавее, то на амолед жълтенее.
Сега ще кажете няма такова нещо, ами отворете някой друг форум освен този, и може да попаднете на тема с заглавие yellow tint
Нека питам за последно, ако няма отговор, можете спокойно да си продължите офтопика.
На режим на дисплея базово, бялото бледнее ли ви ? Прилича по на мръсно бяло, а цветовете бледи ?
П.С
Изобщо не ми пука, нали знаеш ? На повече от 13 години съм, за да остана впечатлен от това.
Тук съм да помагам на хората, или да се допитам за съвет от другите, а не да слугувам на чужди възприятия.
"ПС: Бъди сигурен, че и на някой модератор, също не му пука, дали ще си с бан."
Само това изречение говори много, щом отношението към потребителите на форума ви е такова, поздравления !

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай
#36

Колега Адри, при базово цветовете са ми бледи а бялото става по жълтеникаво. Все едно има някакъв жълт филтър върху целия дисплей. Всичко става по бледо и по жълтеникаво.
Аз го държа винаги на Кино защото обичам цветовете са са ми супер остри и отчетливи. Все пак това работя и на мен цветовете ми правят много голямо впечатление.  Някаква минимална разлика да има я хващам веднага.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#37

(2017-01-05, 18:53:55)justvank0 написа:  Колега Адри, при базово цветовете са ми бледи а бялото става по жълтеникаво. Все едно има някакъв жълт филтър върху целия дисплей. Всичко става по бледо и по жълтеникаво.
Аз го държа винаги на Кино защото обичам цветовете са са ми супер остри и отчетливи. Все пак това работя и на мен цветовете ми правят много голямо впечатление.  Някаква минимална разлика да има я хващам веднага.

Жив и здрав да си.

Samsung Galaxy S7 Edge Gold Platinum

Si vis pacem, para bellum.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)