Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Натисни и плати?
#1

Здравейте! Имам такава функция на телефона, но не знам как да я активирам. Идеята ми е да си въведе данните на VISA картата и да мога да плащам вече с телефона си.
Проверих в сайта на Сони, но не намерих как се получават нещата като цяло, а в самият телефон няма опътване за тази функция.
Цитирай
Аксесоари
#2

Мисля, че беше още в началото, при първото пускане на телефона.

Sony Xperia Z Ultra
Sony Xperia XZ
Samsung Galaxy Note 10+ 256gb 12ram
Samsung Galaxy S23 Ultra 512gb 12ram
Цитирай
#3

И аз отдавна търся информация как се добавя карта, но нищо не намирам.

@Eximpo, това в началото, за което говориш е за добавяне на кредитна/дебитна карта в портфейла на Google и няма нищо общо с NFC разплащанията на ПОС терминал.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#4

Тази услуга е т.нар. дигитална карта
И трябва да се поддържа от банката издател
Примерно ПИБ има такава услуга

...през 2017 MasterCard ще пуснат това в БГ:
https://masterpass.com/us/
Кои банки щего поддържат е друг въпрос
Цитирай
#5

Така де, това за дигиталната карта е ясно, но да речем, че вече има такава в България - чисто технически как се добавя услугата към телефона. Няма бутон "Добави" или нещо подобно. Просто бяло поле с къщичка и облаче.  Unknw_mini

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#6

С приложение на самата банка
Цитирай
#7

(2016-10-28, 21:30:56)xn3k написа:  Така де, това за дигиталната карта е ясно, но да речем, че вече има такава в България - чисто технически как се добавя услугата към телефона. Няма бутон "Добави" или нещо подобно. Просто бяло поле с къщичка и облаче.  Unknw_mini

Трябва да се свали приложението Google Wallet, което пък е активно само за US и UK. В него си добавяш карта/и и тогава в Tap and Pay ще имаш карти за плащане.
Цитирай
#8

Имах някакви подозрения, че се изисква Google Wallet, но не бях сигурен.  Tummenupp

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#9

http://forum.xda-developers.com/galaxy-n...9-t2122313
който иска да опита Wallet

Xperia Z1 Black  14.6.A.1.236- Lollipop stock -> Apple Iphone 8Plus/Space Gray
Цитирай
#10

Google Wallet и плащане с телефон на всеки безконтактен POS са различни неща
Цитирай
#11

Отиваш в банката за момента само фи банк предлагат тази услуга. Казваш им че искаш да активираш услугата те ти изпращат линк за да свалиш приложението им. Много вероятно да ти кажат че за да им ползваш този тип услуга трябва да си закупиш задължително токен устроиство което струва 37 лв. Няма такова нещо! Поискаи от банковият служител да ограничи лимита на картата ти до суми под 1000лв. Така услугата им може да се ползва без токена. Нужно ти е и NFC на телефона.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

MEIZU M1 NOTE
Цитирай
#12

(2016-10-31, 17:58:00)vodoo написа:  http://forum.xda-developers.com/galaxy-n...9-t2122313
който иска да опита Wallet

Няма да стане дори и да инсталираш приложението извън Play Store, освен ако нямаш данни (адрес, телефон и т.н) в Щатите, за да потвърдиш картата.
Цитирай
#13

neychev@ Aвторизация/ потвърждение/ на устройството в това приложение изисква и код от токен-а, без значение колко ти е лимита
Не знам как ще го прескочиш.
Без авторизация на телефона, няма как да го ползваш.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)