Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Samsung Alpha Забравен backup pass, неработещ fingerprint, изкл. Internet
#1

Oбщо взето проблема е следният, пътувам в чужбина, естествено с изключен интернет, слушам си музика и в един момент музиката спира, телефона не ми изисква finger print да го unlock-на и ми иска backup pass, който обаче съм го сложил преди 2 години и никога не съм го ползвал - естествено не го помня. Днеска пробвах какво ли не (вкл. и пробване на 39583453 пароли, но не я налучках)....
Въпроса ми е има ли някакъв начин да си отворя телефона, защото имам важни неща на него и когато се логнах с google accounta на друг андроид ми нямаше нито една от снимките, включително и документи и какво ли не....
Четох темата, която е за отключване, пробвах някакви неща но не става...

Мисля си евентуално ако с USB кабел успея да включа интернета то тогава ще мога да си сменя паролата пред android device manager....

Ще бъда много благодарен ако някой ми помогне!

При задържане на бутоните ми изважда това меню, дали е възможно някоя от опциите да ми помогне по някакъв начин? Може би изтриване на cache дали няма да направи така че отново да се появи fingerpint опцията и да си го отключа нормално....?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

С "wipe data/factory reset" би трябвало да стане, но ще изгубиш всичко в паметта на телефона.
Цитирай
#3

wipe data/factory reset
wipe cache partition

Тези двете правят фабрични настройки на телефона, но както казва колегата ще изчезне всичко

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#4

Пропуснах да спомена, че не искам да правя това, тъй като нямам backup на снимките за съжаление
Цитирай
#5

Инсталирай TWRP и си направи бекъп през рековъри, след това - wipe data. Само не казвай, че нямаш допълнителна карта.
Цитирай
#6

Имаш само една възможност да премахнеш всякакви пинове и шаблони като инсталираш къстъм рековъри с Один. От това рековъри инсталираш зип който ще позволи да стигнеш до data/system и да изтриеш gesture.key (за шаблон) и password.key (за пин) файла който помни паса. След рестарт вече няма да има парола. С кой модел телефон си и кой андроид 4.4.4 или 5.0.2  >>

Samsung Galaxy Alpha
Versions: G850F (Europe); G850T (T-Mobile), G850M (Vodafone); G850FQ; G850Y

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#7

tsvetan24 ако имаш предвид SD карта, този телефон (Samsung Galaxy Alpha) няма слот за карта

rado__8 горе долу съм на ти с техниките, но това, което си написал ми е много непонятно....дали има някой, който би го направил това нещо? Естествено срещу заплащане...
Иначе телефона е G850F (Europe), a версията не съм сигурен но мисля че е  5,0,2
Цитирай
#8

Сега като каза няма SD карта , а USB OTG On-The-Go поддържа за това трябва да си вземеш едно кабелче за да включиш флашка, а в нея слагаш този зип >> https://mega.nz/#!p4JVBIaB!Kx2z3m4O2nnqV...D1RzjTX92Q като източника е това >> http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1646108

Методи със същата тематика тук >> http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2620456

От тази тема сваляш драйвъри и Один 3.10 >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

Зареждаш това TWRP къстъм рековъри за твоя G850F 5.0.2 в Один в AP  >> https://mega.nz/#!A8AEiKRa!n2o0Kw2osc1Ee...7X1ejK5QK0

После влизаш в TWRP и инсталираш зипа >> влизаш в data/system и триеш описаните горе файлове. Ако не се отвори от първия път файловия мениджър в раздел Mount в TWRP монтираш всичко и пак пробваш.
Ако след Один пак ти зарежда стоковото рековъри и не ти излиза TWRP правиш следното. Махаш тикчето на AutoReboot в Один и след PASS телефона ти няма да се рестартира сам. Тогава махаш батерията слагаш я пак и направо влизаш в рековъри с трите бутона.








[Изображение: 1cac2dfb-d84c-48b7-9756-60ae6b2a9198_1.8...nBg=FFFFFF]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#9

Или просто... Теглиш Samsung Smart Switch, мушкаш тела в компа с кабел, и си спасяваш всички данни.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
#10

То ако беше толкова просто, всичко изписано до тук щеше да е безсмислено  Big Grin
Когато екрана е заключен, няма достъп до вътрешната памет на телефона през компютър.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#11

Eбати колкото и да съм на ти с техниките това ми звучи като ядрена физика Big Grin
Цитирай
#12

Поправих си пост #8 с актуални линкове.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#13

Значи стигнах до:
Инсталирах Один, заредих файла G850F 5.0.2 който е за моя телефон в один и в один се получи това: http://prikachi.com/images.php?images/854/9007854N.jpg

Следващото ти изречение не го разбирам "После влизаш в TWRP и инсталираш зипа >> влизаш в data/system и триеш описаните горе файлове. Ако не се отвори от първия път файловия мениджър в раздел Mount в TWRP монтираш всичко и пак пробваш. "

В тoва TWRP което съм свалил има само един файл recovery, oпитах се да го маунтна с демон туулс и ми изписва windows can't access the disc the disc might be corrupt...

и блокаж натам....
Цитирай
#14

Снимката ,която си качил показва че телефона не е вързан или Один не го вижда(липсват драйвъри или кабела е дефектен).Така че е нормално да не ти се флашва рекавърито ,което колегата Радо ти е дал .

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#15

aз разбрах че първо трябва да включа один, да маунтна и след това да включа телефона....ама не разбирам последователността...ако може малко помощ
Кое кога се прави и кога включвам усб кабела с зип-а?
Цитирай
#16

Пускаш один, включваш тела в Download Mode, свързваш го към компа, видаш дали се появява в Один едно синьо прозорче, теглиш софтуер от SamMobile, слагаш го и флашваш. Има много клипове как се прави

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
#17

Изключително трудна задача, определено най-сложната IT операция която съм правил НО СТАНА!
Благодаря на всички за помощта!!!
Цитирай
#18

Значи вече можеш да се похвалиш, че си ядрен физик Big Grin Радвам се, че запретна ръкави и се оправи сам :)

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#19

Да определено хахахах! По принцип обичам да си играя с подобни задачки така че се амбицирах малко....
Поклон до земята, наистина нямате идея колко важни неща имах на телефона, като например 700 снимки на 2 годишната ми дъщеря Smile
Цитирай
#20

(2016-12-31, 16:48:02)dream1984 написа:   нямате идея колко важни неща имах на телефона, като например 700 снимки на 2 годишната ми дъщеря Smile

Здравей, дано не ми се разсърдиш то това което си написал говори много лошо за теб. Не е допустимо да съхраняваш важни неща само  на едно място. Архивирай важните неща периодично на друг компютър/НАС/флашка/външен хард диск.С най добри чувства.
Цитирай
#21

Колеги, мисля, че има начин да се ресетнат фабричните без да се засяга вътрешното съхранение. Само рестарт на конфигурации. Така се получи при мен, преди време със Samsung X cover2 (JellyBean) и Lenovo P70 (Kitkat).
Сега, обаче, прочетох, че за устройствата, които са с Андроид от Kitkat нагоре изискват Google парола...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)