Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi5 - въпроси, проблеми, дискусия
#1

Привет, колеги. 

Като новобранец имам куп въпроси, а видях, че няма тема в която да задаваме въпроси и да обсъждаме по-общи неща и проблеми, като в част от останалите подраздели. 

Искам да споделите мнение за IR blaster-а? При мен не работи много добре, а на едното ТВ хич го няма. СЛожих си Peel Smart Remote и с него нещата определено са по-добре. Вие какъв софт ползвате за него?

Другия ми въпрос е за fingerprint скенера. Уж си го нагласих, но предполагам трябва да го натисна, не само да си сложа палеца и не ме вкарва директно в менюто, а само отключва тела, трябва да swipe-на нагоре и тогава да вляза? Ако съм прав и го правя правилно това изглежда супер тъпо....очаквах при натискане да не се налага да правя други движение за да вляза в менюто. 

И последно за сега този Mi акаунт нещо като Flyme акаунта ли е?

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Аксесоари
#2

За IR ползвам вграденото. Тествал съм 4 телевизора, 3 климатика и 2 медийни проектора. Не смятам че е нужна външна програма. Можеш винаги да дръпнеш последната версия от m.app.mi.com:
http://m.app.mi.com/?word=Remote#page=detail&id=31067

Fingerprinta..работи при светнат екран само.
Или поне не съм открил начин като на Redmi note 3 от изгасен екран да отключа за 0.3 секунди

Mi account-a ти дава достъп до техния форум, до отключване нa bootloader-a, и пази настройки, телефони, съобщения, снимки, бележки и т.н
#3

Мерси. Батерията беше нещото което ме отказа от S6, но тук изглежда доста добре. Бързо се зарежда, направих почти 5 часа екран и сега е на 18% и го сложих за второ зареждане.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
#4

@disrespectful, колко време отнема това бързо зареждане? Питам, защото не ползвам оригиналното при зареждане.

Sent from my MI5

 
#5

Аз също не съм бутал нищо. Просто го включих в контакта и айде....и за час, час и 8 минути беше готов? По подразбиране ли си го има или?

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
#6

Ако го зареждаш с оригиналното зарядно - да, аз просто си го зареждам с друго, обикновено зарядно.

Sent from my MI5

 
#7

Да с оригиналното. Час и осем минути.  А батерията ми е повече от задоволителна.  Аз си зареждам нормално нали няма нужда да седи повече като е нов и тези отживелици? Че гледам доста често става тема на разговор и всеки си има някакво разбиране и гимнастики. Big Grin

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
#8

Не, нормално си зареждаш, докато покаже пълен заряд батерията.

Sent from my MI5

 
#9

Това second space ползвате ли го? Изглежда мн интересно и готино, но на мен лично ми е ненужно. Даже все ми излиза нотификейшън "go to second space" и не мога да го махна.
Btw не ме кефи,че като има нотификейшъни не може при локнат скрийн да ги премахна както на меизуто без да отключвам телефона. Най-лесно е да пусна лентата и тогава или да отключа телефона. Само на lock screen не ми дава със swipe, но не е болка за умиране.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
#10

При мен директно иска парола(няма лок скрийн) и като дръпнеш notification бар-а можеш да си ги махаш като слайднеш надясно без да отключваш телефона.

HTC 10 / iphone 12
#11

1. За инфраред-а използвам SURE и Control it. Първото има голяма база данни и ръчно търсене, а второто много готин интерфейс.
2. Фингерпринта се задейства на вкл. дисплей - първо натискаш хардуерен бутон или с двойно почукване го светваш, и после с пръст го отключваш.
3. Ми акаунт - да, подобен е на флайм акаунта.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
#12

И аз сложих Sure. Доста по-безпроблемно ми работи. Освен инфрата, трябва ли нет? Аз дори модел въведох, сваля ли си само някакви данни за модела тв или? Интересно ми е на какъв принцип работи. Защото явно има някакво значение. Фингъра вече му свикнах, самото натискане и допир после го правя като един клик, добавихи двата си палеца, безпогрешно си работи.
Много съм доволен от телефончето за момента. Голям привържених станах на тия китайчета. Дори не съм бутал още теми и лънчери, защото някак си мн ми допадат иконите. За някои може да е малко шарено, но на мен ми е екстра.
А относно камерата как снимате на авто мод? Оставил съм HDR на авто?

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
#13

@disrespectful, при мен в настройките на камерата всичко е авто. Опцията HDR - също.

 
#14

Вграденото дистанционно на HTC преди да го ъпдейтнат с peel имаше опция да сканира код като натиснеш дистанционното срещу телефона и да го копира.
Сега в miui и в sure няма такава опция, нито модела на приемника - digiview hd. Някоя програма с опция за копиране на код?

HTC 10 / iphone 12
#15

Има ли начин без друго приложение от настройките да направя така,че да виждам процентите на батерията в нотификейшъна...така съм свикнал просто и без тях не мога да преценя на колко съм и дали ще ми стигне...

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
#16

Settings->Notifications & status bar->Battery indicator->Percentage
#17

Жив и здрав... не знам защо аз се ровех в менюто за батерията... Smile)

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
#18

И там го има Wink

Security приложението - battery - горе в дясно настройките и...


Прикачени файлове Миниатюри
   
#19

Колеги, днес имах възможността да си поиграя със Asus Zenfone 3 и видео записът ме шокира - нещо невероятно. Това е най-стабилният видео запис, който някога съм виждал. А в последствие и разбрах защо видеото беше толкова стабилизирано - телефонът използвa OIS (4-axis) + EIS. Тъй като Ми5 има същата оптична стабилизация, някой знае ли дали се очаква при някой следващ ъпдейт да се включи и EIS към камерата (като при Mi5S)?

Huawei Mate 10 Pro
#20

Според мен с това запитване най-добре да се обърнеш към разработчиците. Те със сигурност ще знаят.

 
#21

EIS има в Note 2. За ми 5 не е обсъждана такава функционалност
#22

Здравейте! Камерата на Ми5 е уникална. Правя снимки с вграденото приложение на телефона. Когато приближа, виждам почти всички детайли на снимката. Но прати ли тази снимка по Messenger, качеството й се разваля напълно. Изтеглих си приложението Hd camera, но подобрението е съвсем малко. Ще бъда благодарен, ако някой, който се е сблъсквал с този проблем, ми помогне.
#23

Всеки месинджър компресира снимките, трябва да ги пращаш като файлове
#24

Viber не ги копмресира, друг вариант е да се качват в някакъв облак и да пращаш линкове.

[Изображение: 21693249.jpg]
#25

Viber не прави компресия. Тествал съм - качеството н аполучените снимки е абсолютно идентично както в устройството, с което съм ги изпратил. Пазя вайбър точно заради споделянето на снимки. За друго не ми трябва, но не обичам да развалям качеството.

Huawei Mate 10 Pro
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)