Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi5 - въпроси, проблеми, дискусия
#26

В Телеграм също има опция да не компресира.. Даже пита при изпращането
Аксесоари
#27

Това за компресирането го знам, но като пращах снимки по Messenger от предишния ми телефон HTC Desire 500, макар и компресирани, можеше да се прочете какво пише. Сега не може нищо да се прочете, а Ми5-цата е с по-добра камера.
#28

Мисля, че колкото е по-голям резолюцията на изображението, толкова по-агресивна е компресията от месинджъра.

Huawei Mate 10 Pro
#29

(2016-11-06, 13:47:59)Anastasia123 написа:  Мисля, че колкото е по-голям резолюцията на изображението, толкова по-агресивна е компресията от месинджъра.

Може би е това. Благодаря!
#30

Да питам дали global dev rom поддържа quick charge 3 или само в global stable?
#31

@Friz, не разбрах, вида на ROMa какво има общо с quick charge 3?

 
#32

При редми ноте 3 бързото зареждане не работи на dev само на stable. За това питам тук как е? Явно е че ти нямаш идея за това питам някой запознат, ако може да ми каже преди да разбера сам.
#33

На china stable и china dev си работи. За около седмица с един ъпдейт на stable Не работеше, но го оправиха бързо.
Имай в предвид, че зарядното в комплекта е qc 2

HTC 10 / iphone 12
#34

(2016-11-07, 11:24:44)zviara написа:  Имай в предвид, че зарядното в комплекта е qc 2

Да, да видях благодаря за отговора явно пак ще се минава през всички ромове  Big Grin
#35

(2016-11-07, 11:11:58)Friz написа:  При редми ноте 3 бързото зареждане не работи на dev само на stable. За това питам тук как е? Явно е че ти нямаш идея за това питам някой запознат, ако може да ми каже преди да разбера сам.
Наистина нямам никаква идея. Също така нямам и идея защо в темата за MI5 се пита за Redmi Note 3 - за него тема няма ли?

 
#36

Тъй като явно или не можеш да четеш или не искаш не смятам повече да ти отговарям, защото провокираш спорове. Колегата @zviara ми отговори за което благодаря.
#37

@disrespectful, до кой етап стигна твоята "одисея" с телефона? Има ли развитие по въпроса?

 
#38

Колко свободна RAM (Mi5-3/32) имате без заредени приложения? При мен на втория ден след заводски настройки е 1.2Гб. В момента съм с xiaomi.eu 6.11.10, но с Global developer 6.11.10 беше същото положение. С Mi4 и Note3MTK най-много да падне до 1.7Гб. Вярно, че паметта я има за да се ползва, ама чак пък толкова без приложения...!?
И между другото, с глобалната версия по-добре "спеше" телефона, не ми изяждаше нито един процент от батерията вечер. Сега с xiaomi.eu ми показва, че от време на време се буди. Щях да си остана с глобалната, ама реших да замразявам приложения и явно съм се поувлякъл, защото след рестарт стигнах до MI лого и постоянен рестарт и се наложи префлаш, та рекох да пробвам xiaomi.eu. не ми се занимава пак да връщам глобала.
#39

1.5GB свободна


Прикачени файлове Миниатюри
   
#40

1.3GB на Global stable 8.1.2.0 Mi5 3/64gb. Аз не му обръщам внимание колко свободна рам има щом си работи добре.


Прикачени файлове Миниатюри
   
#41

При мен е 1.1GB на Global stable 8.1.2.0. - Mi5 3/64gb.

 
#42

Аз съм махнал почти всичко гугълско. Все повече се убеждавам, че xiaomi.eu ще почна да ползвам в един момент
#43

Има някакъв проблем с актуализация на времето. Приложенето изписва, че няма връзка с интернет. Определено си е бъг. Явно ще се чака оправяне.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
#44

(2016-11-23, 20:00:03)NoMaD написа:  Има някакъв проблем с актуализация на времето. Приложенето изписва, че няма връзка с интернет. Определено си е бъг. Явно ще се чака оправяне.
И при мен е така.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 Xiaomi Mi5 Prime 3/64 , Mi9 SE 6/128 , GTR 3 Pro Infinite Black
 кешбек :  Backit , MegaBonus
#45

Затрийте му данните и си проверете permissions
#46

Пускайте репорти има проблем най-вероятно със сървърите. Ето я темата.

П.П. Не става с триене на данни и пермишъните са ок.
#47

Ха, и аз съм го имал...


Прикачени файлове Миниатюри
   
#48

Докато оправят стоковото, дотогава може да се ползва и потребителско приложение - Weather M8.

 
#49

То си показва градусите на иконата и в уиджета, просто не ги показва в приложението
#50

Тц, и на уиджета не е вярно на мен ми стои на 8 градуса София, а това беше вчера преди обяд. Сега нито съм в София нито е 8 градуса  Big Grin
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)