Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi5 - въпроси, проблеми, дискусия
#51

За тези, които посещават en.miui.com и искат устройството по подразбиране да е ми 5 горе в средата:

http://en.miui.com/thread-419847-1-1.html
Аксесоари
#52

Бъга с времето е фикснат и приложето вече работи.

 
#53

Здравейте, 
Днес дойде от ТО mi5 Pro (128гб), който поръчах по време на китайския черен петък. При търговеца пишеше black glass. Има ли въобще такъв черен вариант, който не е с керамичен гръб, а стъклен? Като го сравнявам с 64гб-товата версия която имам, този седи с по-сивкав (метален) отенък.

Честно казано няма значение от какво точно е гърбът понеже ще се ползва постоянно с протектор, но ми е любопитно дали и при черният Про има различни варианти (керамичен и стъклен).
#54

128gb мисля, че е само с керамичен гръб поне аз не съм срещал друг.
#55

някакъв съвет за оптимизация на батерията на xiaomi mi5,защото не ми харесва времето и на живот?Да не би да не се е оптимизирала напълно,защото е на 3 пълни разряда
#56

http://en.miui.com/thread-387245-1-1.html

Има и други настройки, но можеш без да искаш да се лишиш от някои нотификации, които ти трябват.
Също така в някой от следващите ъпдейти за стейбъла ще добавят тасковете, с които ще можеш да си пестиш батерия още по-добре чрез автоматично изключване на функции, които не ползваш през нощта или като падне батерията под 20%
#57

(2016-11-29, 16:08:31)rostis75 написа:  ..някакъв съвет за оптимизация на батерията на xiaomi mi5,защото не ми харесва времето и на живот?
С какъв ROM е телефона, и колко време изкарва на един заряд?

 
#58

В характеристиките на модела пише, че има Амбиент дисплей. Но никъде не намирам как да го активирам? Например при 1+3 можеш просто да помахаш над дисплея и амбиент дисплея ще се активира и можеш да видиш колко е часът, известия и т.н. В Ми5 не го намирам. В търсачката на настройките като напиша Амбиент и ми показва, че е в категория "Дисплей", но не е там. С Глобъл стейбъл 8.1.2.0 съм...

Huawei Mate 10 Pro
#59

Няма такова нещо. Къде ги четеш?
Има double tao to wake само
#60

Със miui 8 Global 6.11.10. beta е телефона изкарва около 35 часа нормално ползване със включено 4G
#61

Пусни един скрийншот за потреблението, да стане по-ясно.

 
#62

Здравейте...преди време писах за моя проблем с батерията а именно странно поведение...тоест прескачане на проценти по 5-6 Антуту тест примерно ми костваше 11-12 което е адски много,и напоследък започна да гасне когато има заряд под 25% почти винаги после го включвам и е на 1% и изключва после го включвам и е на 10%.....Казвам какво съм направил без резултат,безброй ресетвания на телефона флашване на всички налични ромове всякакви видове калибриране,нова батерия ако някой може да ми даде съвет от тук нататък ще съм благодарен.

POCO F3 NIGHT BLACK
#63

С кой ром си, колега. И как го зареждаш телефона, имаш ли втори кабел за тест
#64

(2016-11-29, 22:11:58)suffer написа:  С кой ром си, корена. И как го затеждаш телефона, имаш ли втори кабел за тест

В момента съм с 8.1.2.0 Global Stable зареждам го с оригиналните зарядно и кабел,не съм тествал с други :/

POCO F3 NIGHT BLACK
#65

Задължително тествай, за да може да ги отметнем като възможни причинители
#66

Днес ще тествам да го заредя с друг кабел....забелязах и нещо друго проблема се случва най често когато на телефона му е студено и е с нисък заряд и другото нещо е че температурата на батерията се променя единствено в диапазон от 25-26 градуса тоест не загрява или поне не показва вярно,тествах с няколко приложения и постоянно си седи на 25-26 при натоварване или не.Май съм за сервиз Sad

POCO F3 NIGHT BLACK
#67

Дано да не е нещо сериозно - вчера моя при рестарт (батерията беше под 10%) не запали повече.
Ръгнах му зарядното и почна да се зарежда от 5.. и ми стана супер странно, защото тъкмо ти бях отговорил на предния пост Big Grin
Надявам се да е било еднократно
#68

Относно предишният ми коментар, явно аз нещо не съм видял правилно относно Амбиент дисплея. Извинявам се.
На първите две зареждания изкарах и 2-та пъти по 4 часа и 10-тина минути. Струва ми се прекалено слабо. НЕ използвам 4Г, през повечето време съм на уи-фи. НФЦ, ГПС - НЕ използвам. Махнах фейсбук, инстаграм и вайбър от Аутостарт, само месинджър остана в списъка. Чета коментари, че нормалният СоТ на телефона е между 6 и 7 часа с по 1-2-3 дни стендбай. Както споменах, телефонът ми е с глобъл стейбъл 8.1.2.0. Не съм бил с друг РОМ, защото телефонът го купих преди 3 дни и веднага се ъпдейтна до този билд. Какви са вашите коментари относно 8.1.2.0? Имате ли оплаквания към живота на батерията след последния ъпдейт?

Huawei Mate 10 Pro
#69
Question 

(2016-11-29, 13:59:58)Friz написа:  128gb мисля, че е само с керамичен гръб поне аз не съм срещал друг.

128gb го има със стъклен гръб и керамичен. 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_393728.html  - стъкло

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_361770.html  - керамика
#70

Аз говоря за черния вариант. Белият е ясно че е стъклен. Другото нещо което ми е странно е, че гърбът е по-сивкав от моята 64гб версия, която е с черен стъклен гръб. На снимката долу се вижда, че цвета е като на сивото рингче около камерата.

https://drive.google.com/file/d/1NC01KfW...sp=sharing

 Както казах няма особено значение, просто ми е интересно каква е тая версия която са изкарали от Xiaomi. Smile
#71

Да керамичния е със сивкав гръб не с черен .
#72

Благодаря. Значи все пак е керамичен, независимо какво пишат китайците. Smile
#73

Колеги имам следната ситуация : Поради някаква причина телефона свали през OTA последния Global stable ROM 8.1.2.0 въпреки че в момента е със него ...
Разархивира .zip файла и сега иска да ребутва за да го инсталира . Мога ли при това положение да го спра да не го инсталира този ROM или вече процеса е необратим ?
#74

Няма проблем и да се инсталира. Няколко пъти така съм префлашвал ROMa си и проблеми не съм имал.

 
#75

(2016-12-02, 09:44:56)boboweb написа:  Колеги имам следната ситуация : Поради някаква причина телефона свали през OTA последния Global stable ROM 8.1.2.0 въпреки че в момента е със него ...
Разархивира .zip файла и сега иска да ребутва за да го инсталира . Мога ли при това положение да го спра да не го инсталира този ROM или вече процеса е необратим ?

Влез с файловия експлорер в папка downloaded_rom и изтрий зип файла. След това влез пак в програмата updater и трябва да ти казва No updates available.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)