Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi5 - въпроси, проблеми, дискусия
#76

Moжеш да го изтриеш от Downloaded_rom по принцип.


И не е поради някаква причина, а някой е влезнал в ъпдейтъра и е избрал Download update Smile
Аксесоари
#77

Абе май си прав че някой е избрал download update ... Stolt  Аз хубаво ще изтрия зипа от Downloaded_rom но той вече го разархивира и тези разархивирани файлове не знам къде са (на някакъв системен дял предполагам - нямам root) и чака да му дам reboot за да почне .... ?
#78

Ами ако досега не си имал Root реално нищо няма да стане, просто ще сложи наново рома, нито ще ти навреди на настройките..
ама ще трябва да го изчакаш да си направи каквото си прави.

Не знам дали ако изтриеш зипа и убиеш процеса няма да прекрати заявката, но ако си прав и си ги разархивира някъде по системата, ще загубиш това място от паметта на телефона
най-добре го остави да си прави каквото си знае
#79

ок мерси - това исках да чуя !
#80

Ако го изтриеш ще прекратиш процеса. След време miui ще ти каже че имаш файлове за чистене там ще бъде и разархивирания ром и ще го почисти.
#81

Колко време изкарва с нормално ползване батерията на MI5.Говоря с разговори около 30-40 Мин на ден и постоянно включено 4G net
#82

При мен вечер е на 30-40% което ме устройва напълно, но всеки си ползва различно телефона.

Sent from my MI 5

        [Изображение: androidbg.png]             
#83

(2016-12-02, 19:41:09)rostis75 написа:  Колко време изкарва с нормално ползване батерията на MI5...
Строго индивидуално е, зависи от настройките на устройството и начина на ползване от потребителя.

 
#84

    Защо, не получавам вече актуализация на рома?А миналата седмица получих актуализация до MIUI 8 6.11.10
#85

@rostis75, времено са спряни, защото се тества Android Nougat за нашите телефони.

 
#86

Не ,че нещо ми говори Android Nougat. Smile .Но щом са спрени временно актуализациите за тестове,значи проблемът не е в телефона ми.Благодаря NoMaD
#87

Нуга е андроид 7.
Дето всички нови телефони би трябвало да излизат с него...
И нас ще ни огрее - аз го тествах, ама още е рано да се слага от хора, които не искат бъгове
#88

(2016-12-04, 13:16:41)rostis75 написа:  Защо, не получавам вече актуализация на рома?А миналата седмица получих актуализация до MIUI 8 6.11.10

Това е и последния за изтегляне на ен.миуи така, че явно са спрени.
http://en.miui.com/download-299.html#443

[Изображение: 21693249.jpg]
#89

Днес сутринта телефонът (Mi5-3/32) ме изненада със съобщение за недостатъчно място в паметта на устройството. С ROM от xiaomi.eu 6.11.10 съм. От 26Гб потребителска памет имах останали само 117Мб.
В "разни" имам заето 21.95Гб файлове, представа си нямам къде и какво е това.
Някъде бях чел за същия проблем, но не можах да го намеря. Може да е било и в другия форум.
И без това съм решил да се връщам на Global Developer, явно сега му е времето.

П.П.
След рестарт се оправи, но в "Разни" пак останаха 690Мб заети.
След почистване на кеша през TWRP, "Разни" остана 440Мб.
#90

С кое TWRP си?
ZCX ако му е включена функцията за ОТА си пази на вградената памет бекъп на Boot и System, което е около 1-1.5гб също...
#91

Не съм с него, xiaomi.eu си слага някакво TWRP 3.0.2.2.
#92

Ако си направя регистриция във MI профила ще объркан ли по някакъв начин профилът си в Google?
#93

Не, въпросът е какво ще пуснеш да се синхронизира с ми профила.
Реално в телефонната книга можеш да разграничаваш какво да ти показва, също и в календара.
Ми акаунта ти позволява да си бекъпваш бележки, отметки от браузъра wifi мрежи, снимки и всичките приложения, без настройките им...
както и да си позиционираш телефона от i.mi.com, дава ти достъп до ми форума и евентуална опция след време да си отключиш буутлоудъра
#94

Благодаря за инфото
#95

(2016-12-02, 19:41:09)rostis75 написа:  Колко време изкарва с нормално ползване батерията на MI5.Говоря с разговори около 30-40 Мин на ден и постоянно включено 4G net

На мен ми изкарва с 4G нон-стоп и по 30-40 минути разговори на ден и по-малко ръчкане на тела по около 2,5 дена на едно зареждане. Преди ми изкарваше по-малко, но след последното обновяване батерията се държи значително по-добре, преди това ми караше по 1,5 дни.
#96

Аз да попитам - още ли звука през слушалките на глобалния ром (най-новата версия) е по-нисък, отколкото при китайския ром?
#97

Взех си вчера и моя МИ 5 3/64.
Ъпдейтна се от 6.11.3 до 6.11.10. Не съм сложил още сим карта, защото първо трябва да ги изрежа от сегашния формат.
Няколко въпроса:
1. Не намерих откъде да си сложа архива на тел. книга, който съм направи от стария;
2. Има ли начин да се намали размера на иконите по екраните;
3. Руут не мога да направя без отключен буутлоадер, така ли е?
4. Къде (адрес) от компа мога да си направя МИ акаунт?
4.1. С какво да се регистрирам - с номер, с потребител, с поща?
4.2. Ако е само с номер, този номер ли се използва за заявка за отключване или може и друг ( личния ми е на Мтел, а служебния на Вива и бих искал да си се регистрирам с моя си)
5. Има папка ringtones, но не вижда файловете там в списъка с мелодиите (или си трябва да си направя media/ringtones). Това ми е проблем докато го руутна само.

И едно сравнение:
Стария THL 5000 с моднат ром,забранен "подобрител" на звука, долби с open equilizer,плеър jetaudio, слушалките са piston 3.
MI 5, включен подобрител, екюлайзер(на тел) на "рок", избрани слушалки "стандартна версия" (на вид са като пистон 3, и поради липсата конкретно на модела), jetaudio, с включен sound effect "Bongiovi DPS"-> за слушалки "Bose QC15" (същото е вкл и на ТХЛ5000).
Звукът е по-плътен, богат и чист. Силата е по-слаба (в смисъл, че е при еднакво усилване - на около 80%). Дори и на макс няма забележими изкривявания, но е пък твърде силно(за мен).
#98

1. в зависимост от формата на архива - просто можеш да го метнеш на телефона по wifi през вградения ftp клиент на файловия мениджър и да опиташ през менюто на Контактите да импортнеш файла
2. Мисля че няма начин, освен може би с тема - можеш да си играеш само с размера на шрифта (освен ако нямаш root и не промениш резолюцията)
3. Трябва си отключен буутлоудър и най-добре да си със ZCX recovery, за да не ти иска кодове за достъп или ресет преди root-a
4. i.mi.com или en.miui.com или направо през телефона в менюто Mi account
4.1 - телефон е най-добре, понеже за да си верифицираш акаунта така или иначе се опира до номер
4.2 не мога да гарантирам че мтел ще получи евентуалния код за верифициране - Пробвай
5. Там откъдето избираш рингтон си има + от който можеш да си добавиш звук от всяка останала папка в телефона
#99

Това с контактите го оправих - не ми излизаха настройките - импорт/експорт, но с ръчкане по тел. най-накрая излезнаха и ги импортнах. Иначе за прехвърляне на файлове и каквото и да е друго с тях - не виждам нужда да ползвам нищо друго освен Тотал командера, който ползвам  навсякъде откакто Нортън командера стана неактуален  Big Grin

//едит

още нещо, което ще ме накара (май) да си променям навиците.
Бутоните на слушалките досега, на стария, действаха така:
(-) - предишна
(+) - следваща
(") - пауза/стоп; приемане/отхвърляне разговор

сега:
(-) - намаляване
(+) - увеличаване
(") - пауза/стоп; приемане/отхвърляне разговор; 2-3 кратно - следваща

Как да ги направя като на стария ( увеличаване/намаляване не ми трябва, преди да кача музика, изравнявам нивата на всички парчета).

Въпрос на вкус - за Wifi трансфер вградения файл мениджър е супер.
За останалото ползвам Root Explorer
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)