Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

От къде да купя Samsung galaxy a5 2016
#1

Здравейте, въпросът ми е от къде да си купя телефона за да съм сигурна, че ще е с Exynos, а не Snapdragon? Разликата в цената в различните сайтове е голяма, което ме навежда на мисълта, че по-евтините варианти може да са със Snapdragon. От оператор не ми е вариант тъй като имам все още действащ договор, а без него цената става абсурдно висока.
Цитирай
Аксесоари
#2

Технополис ,Техномаркет.
Цитирай
#3

(2016-10-25, 18:18:24)i770514 написа:  Технополис ,Техномаркет.
Потвърждавам за двата магазина, за да си сигурен/а че вземаш качествен продукт в случая телефон и да признаят гаранцията при нужда не да извъртат както в някои малки магазинчета.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#4

В Плесио беше скоро на 550 лв
Упс вече над 600лв
В Емаг е октаядрен на 1600 т.е. Този който искаш на 570 лв. Пробвал съм сайта и съм доволен.
Цитирай
#5

GSM elite, от там си го купих, със ексинос е и е под 530 лв Smile
Цитирай
#6

т.е. да разбирам, че това не е добър варинат: http://brosbg.com/Samsung-Galaxy-A5-A510-2016-gsm-2233

CPU: Octa-core 1.7 GHz Cortex-A53


а и как да разбера кой с какъв процесор е?
Цитирай
#7

(2016-10-27, 14:51:11)Zhoro написа:  т.е. да разбирам, че това не е добър варинат: http://brosbg.com/Samsung-Galaxy-A5-A510-2016-gsm-2233

CPU: Octa-core 1.7 GHz Cortex-A53


а и как да разбера кой с какъв процесор е?

Ексиноса е окта на1,6
Цитирай
#8

Т.е. този от линка ми е Snapdragon???

В тази тема https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=86652 пише, че трябва да се търси да пише Octa-Core 1.6Ghz.

Звънях в една две фирми, казват, че незнаят с какъв процесор са им телефоните пишело Octa-Core на кутията...

Та може ли някой да снима кутията на Exynos или поне нещо отличително...
Цитирай
#9

Никъде не пише Exynos или Snapdragon. Aко е 1.5Ghz е SD, aко е 1.6 е Exynos. Иначе няма как да се разбере. Варианта е като го получиш докато го тестваш преди плащане да свалиш като .apk (без Play акаунт) CPU-Z и да провериш от там. Иначе на кутията не пише нищо, само Octa-Core 64-bit пише.

Гледах дали не пише EMEA поне на кутията, ама и това няма (нашия регион с Exynos).
Цитирай
#10

Е да ама на линка по-горе пише 1,7 Smile

Аз съм купувал няколко телефона от Брос и мислих и този от тях да взема, ама като незнам какво ще има вътре Smile
Цитирай
#11

Ей така изглежда оригила на процесора за Европа


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei p10 lite 
Цитирай
#12

Къде пише 1.7? Няма такова нещо.

Има две версии. Едната е SD на 1.5 Ghz (4 от ядрата са на толкова, и 4 на 1.2Ghz) и EU версията на 1.6Ghz (8-те ядра на толкова).

Всъщност намерих отличителен надпис на кутията - отдолу има буквички на държави, и там пише DE, IT, BG, FR и т.н. т.е. само Европейски. Вижте на кутията дали са така, отзад на кутията долу е, те са едни квадратчета.
Цитирай
#13

Поръчах го от Технополис даже хванах и някаква промоция, утре ще го получа.   Big Grin

Въпрос към тези, които са си го купили от Технополис, кутията ви беше ли отпечатана там където е стикера на производителя и пише телефонът да не се приема ако е разкъсан? Днес върнах телефона заради това и правя нова поръчка... Sad След като им звънях ми обясниха че ги отварят, защото гаранцията била в кутията, съответно им трябвала за да я подпечатат и това била причината.
Цитирай
#14

(2016-10-31, 23:00:24)Alexa_F написа:  Поръчах го от Технополис даже хванах и някаква промоция, утре ще го получа.   Big Grin

Въпрос към тези, които са си го купили от Технополис, кутията ви беше ли отпечатана там където е стикера на производителя и пише телефонът да не се приема ако е разкъсан? Днес върнах телефона заради това и правя нова поръчка... Sad След като им звънях ми обясниха че ги отварят, защото гаранцията била в кутията, съответно им трябвала за да я подпечатат и това била причината.

Моя го отвориха пред мен, като предварително им казах, че ако е отворен няма да го взема.
Гаранцията ми я писаха пред мен и така до днешен нямам технически проблеми с телефона.

Късмет и с твоя, дано нямаш проблеми с него. Телефончето си заслужава.
Да се похвалиш като се сдобиеш с него.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#15

Моят го закупих от Техномаркет и беше запечатан,но пред мен отвориха кутията за да извадят гаранционата карта.В смисъл наистина гаранционата карта е в кутията.След това на касата ми  лепнаха касовия бон.
Цитирай
#16

(2016-10-31, 23:00:24)Alexa_F написа:  Поръчах го от Технополис даже хванах и някаква промоция, утре ще го получа.   Big Grin

Въпрос към тези, които са си го купили от Технополис, кутията ви беше ли отпечатана там където е стикера на производителя и пише телефонът да не се приема ако е разкъсан? Днес върнах телефона заради това и правя нова поръчка... Sad След като им звънях ми обясниха че ги отварят, защото гаранцията била в кутията, съответно им трябвала за да я подпечатат и това била причината.

На някои прозводители гаранционите им карти са отделни, но на някои са в кутията и без да се отвори кутията няма как да ти се напише и подпечата гаранцията. Нямало е смисъл да си играеш с връщане - пак ще е отваряна кутията, иначе няма откъде да извадят гаранцията за конкретното у-во.

На Lenovo също са им вътре гаранциите, на повечето производители - също. На Sony може да се ползват и бланките на гаранции на телевизори и не е задължително да се вадят тези овтрътре.
Цитирай
#17

Да вътре са в кутийте,егати проблема за отворена кутия...ти ако си взимаш кола или къща кво ще е Big Grin

Samsung Galaxy S23 256gb
Цитирай
#18

На Philips също може да се ползва друга гаранция за друг техен продукт (сешоар, телевизор..) , само на SN се пише IMEI-а и това е.
Цитирай
#19

(2016-10-28, 23:41:37)alisali1234 написа:  Къде пише 1.7? Няма такова нещо.

Има две версии. Едната е SD на 1.5 Ghz (4 от ядрата са на толкова, и 4 на 1.2Ghz) и EU версията на 1.6Ghz (8-те ядра на толкова).

Всъщност намерих отличителен надпис на кутията - отдолу има буквички на държави, и там пише DE, IT, BG, FR и т.н. т.е. само Европейски. Вижте на кутията дали са така, отзад на кутията долу е, те са едни квадратчета.

alisali1234, за 1,7 виж този линк: http://brosbg.com/Samsung-Galaxy-A5-A510-2016-gsm-2233 - там пише - CPU: Octa-core 1.7 GHz Cortex-A53

А за тези хвадратчета ги видях на кутията в Техномаркет, те са 20тина и има и БГ, но може ли някой със SD да потвърди какво пише на неговата кутия... т.е. дали това е с квадратчетата е меродавно...
Цитирай
#20

Вземайте си от Технополис или Техномаркет телефони , ако не вземате от оператор , тези онлайн магазинчета са доста съмнителни .
Другото което когато е разпечатана кутията никога да не се взема .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#21

Купувал съм от Брос 2011г Galaxy Ace - до ден днешен го ползвам за служебен, не е влизал в сервиз и не му е сменяна батерията (напоследък го ползвам за слушалка). Без забележки е, освен че вече даже и маркета не му работи...

От Брос съм купувал три телефона. Също нямам оплаквания. Последния е Nexus 5, той си има само софтуерните проблеми на Google с точенето на батерията, но никакъв хардуерен проблем... Ползва се вече 2-3 г.... Всичките ми телефони напоследък се носят докато работят и не съм имал проблем... Ходих тази седмица до Слот, там е същия като в Техномаркет, т.е. за европейския пазар. Кутията си е запечатана.
Цитирай
#22

(2016-11-02, 22:05:58)Zhoro написа:  alisali1234, за 1,7 виж този линк: http://brosbg.com/Samsung-Galaxy-A5-A510-2016-gsm-2233 - там пише - CPU: Octa-core 1.7 GHz Cortex-A53

А за тези хвадратчета ги видях на кутията в Техномаркет, те са 20тина и има и БГ, но може ли някой със SD да потвърди какво пише на неговата кутия... т.е. дали това е с квадратчетата е меродавно...

Сгрешено е. Дори в сайта на Samsung пише Exynos вариант на 1.6 (8x1.6) и SD на 1.5 и 1.2 (4x1.5 + 4x1.2).
Цитирай
#23

(2016-11-06, 23:45:40)alisali1234 написа:  Сгрешено е. Дори в сайта на Samsung пише Exynos вариант на 1.6 (8x1.6) и SD на 1.5 и 1.2 (4x1.5 + 4x1.2).

Въпроса е с кой процесор тогава е този на Брос
Цитирай
#24

Ами те са написали 1.7, а такъв няма. Има EX на 1.6 и SD на 1.5

Значи варианта е да си купи от друго място, най-добре Техномаркет, Технополис или оператор. Моя е от Теленор.
Онлайн магазините са на късмет, не се знае кой откъде внася (най-вече Арабските емирства, Китай и др.).
Цитирай
#25

Мисля да купувам същия телефон и днес го видях в "Хенди".На етикета пише, че е 1.6 GHz, което би трябвало да означава, че е с Exynos.Смятам, че с покупка от там не трябва да има проблеми,още повече след като се знае,с кой мобилен оператор са партньори,тази верига магазини.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)