Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Шпиониране на телефона
#1

Получих смс-а, който съм качил като снимка, и след това са ми направили скрийншотове на телефона, по специално на смс-ите.  Изтрих смс-а и минах телефона с няколко програми за вируси и други spy-йове .. Как е възможно само с телефонния ми номер да ми заразят телефона и да ми направат скрийнове ? Чували ли сте за подобно нещо ? Каква програма да си оставя за да се предпазя от друг такъв случай ?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Това е нов вирус оправя се с преинсталиране на софтуера и то по възможност веднага повече инфо тук >> http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/a...ssage.html

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Да ме хакват! Няма какво да видят, най много да го мина със Sony Pc Companion

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#4

То ясно, но въпроса е, че е нежелано... не е приятно изобщо.


http://video.dailymail.co.uk/video/14184...phones.mp4

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Ee то лесно, да не исталваме приложението от линка и готово, така пише Big Grin

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#6

Има хора даже няма и да разберат и някой ще си пуска камери и ще си гледа и ръководи както си поиска. Видеото гледа ли? Че си правят реклама на софтуера Да , въпроса е за лесното прескачане на защитата на андроид.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#7

не съм влизал в линка, просто отворих смс ... как да преинсталирам софтуера без да изгубя информацията ми ?
Цитирай
#8

Гледах видеото, някакъв MMS Messenger е приложението

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#9

(2016-10-25, 23:13:48)rado__8 написа:  Има хора даже няма и да разберат и някой ще си пуска камери и ще си гледа и ръководи както си поиска. Видеото гледа ли? Че си правят реклама на софтуера Да , въпроса е за лесното прескачане на защитата на андроид.

Това че си си инсталирал сам приложението (говоря общо за андроид потребителите), което има нежелан код и поведение, като при клипчето, което показа игра имаща достъп до смс, камери, гпс и т.н. не значи, че някой е прескочил защитата на андроид и това не е никакво хакване. Това си е чисто и просто доброволно даване на достъп до всичко в телефона след като си инасталираш съмнитални приложения или разни кракнати щото виждаш ли нямаш 2 лв за апп, ама телефона ти е 1к лв.

@petko_petrov86547 програмата се нарича задклавиатурно устройство. Ако гледаш какво сваляш и инсталираш на телефона си няма да имаш такива проблеми с такива приложения. Ако си с телефон с по-нова версия на андроид на всяко приложение което инсталираш си спирай пермишъните за които искаш да няма приложението. (пример аз на фб апа от от 8 пермишъна съм оставил само 2, не е нужно фб приложението да ми има достъп до календар, смс, телефон, контакти, локация и т.н.)
Цитирай
#10

ndsbg човека каза >>
(2016-10-25, 23:15:25)petko_petrov86547 написа:  не съм влизал в линка, просто отворих смс ...

petko_petrov86547 с какъв модел телефон си?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#11

(2016-10-25, 23:15:25)petko_petrov86547 написа:  не съм влизал в линка, просто отворих смс ... как да преинсталирам софтуера без да изгубя информацията ми ?

Не е необходимо, да отваряш линка. Ако настройката е, да изтегля автоматично мултимедията. И предполагам си получил MMS или нещо от сорта. Колкото до информацията ти, ако е на SD карта, просто не слагай отметка да се форматира. Но може би е по-добре да я запишеш на компютър и да зачистиш изцяло телефона.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#12

И аз се чудя.... телефони за 1000 лв. и слушалки за 1,99 лв. от китайския с 20-тина кракнати игри и приложения, дето като ги пуснеш ти излизат всевъзможни китайски извращения, рекламни, банери и т.н. Ама нали е кракнато, к'во ти пука...
Цитирай
#13

Съобщения >> Настройки >> Мултимедийни съобщения >> Автоматично извличане трябва да е изключено.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#14

Кво общо има това с телефона за 1000 лева и 1 апп за 2 лева ?

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#15

(2016-10-26, 11:51:17)rado__8 написа:  ndsbg човека каза >>

petko_petrov86547 с какъв модел телефон си?

с lenovo s1 lite съм. Смс го отворих защото имам мои познати в чужбина и се зачудих да не е някой от тях.. в подобни линкове никога не влизам ... 
Значи да прехвърлям всичко от сд картата на комп и да форматирам всичко така ли ?
Съобщения >> Настройки >> Мултимедийни съобщения >> Автоматично извличане трябва да е изключено.

Защо не мога да го изключа това :


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#16

Виж кой ти е администратор на устройството от Настройки >> Защита и изключи всичко от там. Трябва да си преинсталираш телефона , но не намирам софтуер за твоя модел Lenovo VIBE S1 Lite и не мога да те насоча. Не вярвам само с фабрични настройки да се оправят нещата.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)