Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

mi4 не иска да стартира след ъпдейт
#1

Моля помогнете   
 mi4 не иска да стартира след ъпдейт само премигва екрана. 
Неможе да влезне в recovery mode, влиза само в fastboot Sad
Цитирай
Аксесоари
#2

Свали целия ъпдейт за фастбуут и го сложи с ми флаш. Възможно е обаче да се наложи да ресетнеш фабричните настройки
Цитирай
#3

Колеги вдигам темата, защото имам почти същия проблем. Пробвах се да отключа bootloader-a на Mi4-ката (не знаех, че е отключен по default) и телефонът умря. Успях да му кача China Stable с MiPCsuite, но се рестартираше през час-два и не искаше да си зареди сам системата, а трябваше ръчно със задържане на копчето. Сега успях да му флашна fastboot rom global stable v8.1.6 с програмата MiFlash (пробвах и с XiaoMIflash, но не ставаха нещата, даваше грешка) и изписва, че се флашва всичко и, че е завършило(за около 150-200 секунди), рестартира се и стои само на логото MI и върти трите точки и до там. Започвам да се чудя вече дали не е някакъв хардуерен проблем. Ако имате идеи помайте, че съм на път да го ударя в стената вече. Опитах и през ъпдейтъра, но пак така става, не иска да тръгне. Също и през Recovery-то, но там изобщо не искаше да тръгне да инсталира.
П.П. Тегля ром-а en.miui.com и то точно за Xiaomi Mi4.
П.П. С Mi4 съм LTE 3GB ram.
Цитирай
#4

Опитай през едл
Цитирай
#5

Колега благодаря ти за съдействието, но се справих. Нали младото поколение хич не ни се чака и аз като ги въртеше точките и на 3-4 минута го рестартирах или флашвах наново. Та в крайна сметка в един клип чух, че зареждал към 10тина минути някъде, изчаках го и зареди... В момента се ъпдейтва до последната версия и сядам да си го нагласям наново. Благодаря отново!
П.П. Ето това е тръпката от андроида, да седнеш САМ да си прецакаш телефона, да четеш няколко дена, с часове да се мъчиш и накрая като го оправиш да се чувстваш голям хакер хахахаха
Цитирай
#6

Браво
Цитирай
#7

За съжаление, обаче радостта не беше голяма. Пак започна да се рестартира така, както и с китайския РОМ и вече започвам да се съмнявам в хардуерен проблем. Отделно на това не искаше да ми отчита и СИМ картата, но това видях, че с ново префлашване се оправя уж. Нещо хич не случих с тоя телефон аз, две петънца на камерата имам, още от началото дойде с лек фабричен дефект с една бяла точица на дисплея и все пак не съжалявам, че съм с него, просто май ще върви към кофата... Свързах се с Be6i4 да го види и да помогне, ако може, ако не живи и здрави. Ето тук за съжаление ми липсва гаранцията, но няма как всичко да е 6.
Цитирай
#8

Както казах - опитай през EDL

adb reboot edl е комадната, с която се влиза в този режим.
и телефонът трябва да се разпознава от Ми флаш като COM Порт.
По същия начин се слага ром, но е по-чиста инсталация от фастбуута.
Ако нещо се е омазало това трябва да го оправи или да затвърди твърдението че е хардуерен проблем
Цитирай
#9

Добре колега, ще пробвам да го направя така. Инача след като се рестартира ми бута батериятята с 15-20%, ама май е софтуерен проблем.
Цитирай
#10

Ами сложи му custom rom - също е вариант
Цитирай
#11

Кой custom би ми препоръчал и по същия начин ли се флашва?
Цитирай
#12

През twrp се флашват кчкъстъм ромовете. Виж за Мокее, lineage os
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)