Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Интересен въпрос свързан с лайсната на P8 Lite!
#1
Wink 

Някой знае ли дали в България (Пловдив) някой се занимават с оправяне на лайсните на телефона защото на моят телефон пада (със кейс съм пак се лющи) имах и такъв кейс кадето с картинките той ми одраска още повече телефона та се чудя лесно ли става ако се вземе тази част да се смени и какво точно се слага в часта Дисплея и Батерията ли. Благодара предварително Smile


Прикачени файлове Миниатюри
               

Huawei P8 Lite 16GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Да едното ти е LCD панел /рамка където се поставя дисплея , а другото е където лежи батерията и чаркалаците а дали е лесно има видеа в youtube как става, ама не се захващай даваш го на сервиз и готово .
Цитирай
#3

благодаря за бързия отговор поръчвам го !

Huawei P8 Lite 16GB
Цитирай
#4

Да се причисля вече към отбора с от самосебе си лющеща се лайсна. Тъкмо след година ползване явно започва да се лющи. Други има ли вече?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#5

Имам залющване само в единия от горните ъгли - носих го без калъф в една кожена чанта в хлабав джоб с капак, и като не е обездвижен плътно, и се "мандахерца" из джоба, от триенето в капака на чантата се е обелил...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#6

П8 лайта, който подарих на съпругата ми също се поолющи за около 6 месеца. То по-скоро се протърка.. И то не малко. Но не е проблем. Евтин телефон е. Нормално. А и не се пази особено.. Като погрознее съвсем - за рециклаж и тва е. Smile
Цитирай
#7

Ясно, значи и P8 Lite страда от популярната болест "лайснолюпене на Samsung S4" Big Grin Тя е доста коварна и веднъж тръгне ли няма спиране Smile Лекуването до колкото аз намерих изводи е следното - вариант 1: търкане с лакочистител за нокти, след което сребристия лак на лайсната става по-лесен за олюпване и така може да бъде умишлено отлюпен целия дори с нокът, за да се превърне цялостно лайсната в черна. Вариант 2: разглабяне на целия телефон, сваляне на рамката, изшкурването на лайсната и с фина шкурка и пръскането и със сребрист спрей, след който пръскане с фин слой лак.

Лошото е, че още ми важи гаранцията и не ща да подемам която и да е от процедурите, иначе вече да съм го опаткал Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#8

Неможе ли някаде да ги закараме и да ги сменят ?

Ако може да намерим някой който може да ги оправи тея лайсни да ги смени с нови.
Другият варянт е за рождения ден да ъпгрейдвам до P9 а много си харесвам сегашния ^^

Huawei P8 Lite 16GB
Цитирай
#9

^ То може, отиваш в сервиза, казваш искам да ми смените рамката, приготвяш си стотина лева и си готов. Иначе, по-приемливите опции ги описах по-горе Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#10

Или тъмен матов спрей за опушване на стопове, той е с лаково покритие. Ако го облепиш добре и опушиш лентата по от далече става се едно така си го купил, тествано от мене на SAMSUNG S.

Samsung Galaxy S III
Цитирай
#11

Моя има гръб силиконов най-обикновен и не се е обелела лайсната вече 9-ти месец веднъж падна и се обели само малко в горния ъгъл иначе не е мръднала.
Цитирай
#12

(2016-12-06, 22:52:11)ivoslavitrifonov1975 написа:  Или тъмен матов спрей за опушване на стопове, той е с лаково покритие. Ако го облепиш добре и опушиш лентата по от далече става се едно така си го купил, тествано от мене на SAMSUNG S.

Ама така не залепва ли спрея хардуерните бутони? Не влиза ли в процепите, на микрофоните и тн.т.?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#13

Не може ли просто да си купиш нов телефон ебаси глупостите
Цитирай
#14

Много Лошо

Huawei P8 Lite 16GB
Цитирай
#15

(2016-12-07, 11:38:16)Kurnasko написа:  Не може ли просто да си купиш нов телефон е*аси глупостите


Ако имаш едни излишни 500-600-700лв. може. Или ако някой ти ги даде даром Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#16

Може да се боядиса слагаш си хартиено тиксо на бутоните слотовете , микрофони и т.н и пръскаш вече спокойно а дали ще се получи и колко ше кара лака/боята незнам .
Цитирай
#17

https://www.aliexpress.com/store/product...57793.html Колеги аз си реших проблема заповядайте !

Huawei P8 Lite 16GB
Цитирай
#18

На който не му се е обелил още, ще му кажа да използва качествен силиконов протектор. Всички ли сте с обелени телефони? Въобще не е мръднал моя, ама аз съм го и пазил.
Цитирай
#19

Моя телефон от както съм го купил е със калъф тип тефтер,който е със силиконов кейс.Телефона след 1 година ползване е като че ли сега е излязъл от кутията.Два пъти му слагах стъклен протектор ,но и двата протектора след ден два започваха да се отлепят от към отвора за сензора за близост горния ляв ъгъл.

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#20

Да и аз сложех наскоро стъклен протектор и след 2- дена в левия горен ъгъл се отлепи ...
Цитирай
#21

Вече и 2-я ми е за смяна на мен (стъклен протектор). Казаха ми, че от топлината се отлепят, не съм сигурен дали е само от това.
Цитирай
#22

Аз пък си сложих стъклен протектор преди 1 година и не може да разбереш, че го има, така добре пасва. Много зависи какъв ще си вземете... Има някои на които влиза въздух и почва да дразни.
Цитирай
#23

Аз като отидах в магазина за gsm аксесоари и им казах че искам да ми сложат стъклен протектор,човека веднага взе телефона и звънна в някакъв сервиз да пита кой модел на Huawei бил проблемен за стъклените протектори.От там му казаха че модела бил P8 а не P8 lite.И така ,сложи ми протектора и още същата вечер видях че е започнал да влиза въздух в горния ляв ъгъл точно при сензорите.На следващия ден отидох за рекламация и ми сложи някакъв уж по добър и качествен от предния.Изкара точно два дни и пак на същото място горе в ляво започна да влиза въздух,а това много ме дразнеше и го махнах.Сега съм без протектор и се чудя какъв да му сложа защото ей така 10-15 лв. да дадеш и след ден два да го изхвърлиш е гадничко.С оригиналния изкарах доста но го махнах заради дразнещи балончета въздух които започнаха да се появяват по средата на екрана.

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#24

Моят стъклен протектор е от ибей за доларче - не е мръднал. Няма въздух, прашинки и каквото и да е.
С лющенето нещата стоят по същия начин - още откакто го имам е със силиконов кейс и не е мръднал.
По-скоро не "страда от популярната болест "лайснолюпене на Samsung S4"", а от потребителското нехайство.
Цитирай
#25

Aко ви е само за лайсната, поръчайте си нещо такова https://www.aliexpress.com/item/Huawei-p...453283f9f2
Има и стикери за гръб.

Motorola G5s XT1793
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)