Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ELEPHONE M2, внезапно спря !
#1

Здравейте на всички,
като за начало бих казал, че разбирам от софтуерната част на нещата в голяма степен и съм сигурен, че не е софтуер в  ситуацията, така че да оставим софтуера на страна.

Ако трябва да съм откровен телефона е на много добро ниво, като качество на изработка, екран, звук и бързодействие, но явно в момента не е на никакво Smile

Преди два дена исках да кача софтуер на един HTC Desire 510, но бях в домашни условия и вече предполагам, няма да си качвам така софтуер от дивана. Използвах мемори картата на М2-ката да сваля фирмуер и да я сложа в HTC-то, защото нямах под ръка друга и ми се стори елементарно това, което правя, така и не успях да кача софтуера, но в последствие видях, че след като един два пъти с иглата съм извадил слота на сим картите и флаш картата, телефона е изгаснал. Беше с много малко батерия и помислих, че няма батерия, закачих го на зарядното, но индикацията за зареждане не светна и си помислих, че ще му трябва обичайното време за тотално източена батерия да зацепи и да покаже индикация.
Седя цяла нощ така, на следващия ден опитах други зарядни и нищо. Никаква лед индикация, никакъв проблясък от LCD-то, никакви клавишни комбинации за включване или рестартиране. Звук на долу и вкл. също не зацепи. Изглежда като тотално умрял, без никаква искрица.

Телефона е структуриран : power board > лентов кабел, който пренася сигнала от платката за зареждане на която има антена и микрофон и бъзер към дънната платка > mother board. 

На дъното има лед, който свети при зареждане, но вече по никакъв начин не светва. Като меря с мултицет, от усб-то идва 5.хх волта, в дъното на заготовка за power button ходи 4.26V, на гнездото за батерията стига 4,26V, в самата батерия имаше 2,85V, което е изключително малко, но може би се е източила след проблема.

Интересното е, че след като изключа лентовия кабел на батерията и телефона остане само на зарядно навсякъде по-дъното е 4,26 +- волта, а когато сложа батерията и на заготовката (крачетата) за power button-a, става 2,70 до към 2,80V.

В момента се колебая дали дъното е изгоряло или батерията е прецакана, но няколко неща ме притесняват. Понеже батерията е с лентов кабел няма как да я сложа да се зарежда на нищо друго, а не искам да и нарушавам търговския вид, за да имам опция евентуално ако продавача от али-то реши да ми сервизира телефона. Другото, което ме притеснява е следното, когато даден телефон се зарежда и има лед за индикация за зареждане, този лед не би ли трябвало да свети при зареждане независимо дали има батерия или няма. Също телефона е нов и не е давал никакви сигнали за скапана батерия, никакви мъртви клетки, рязко падане и т.н, предполагам, че не би трябвало батерията тотално да умре от раз, въпреки, че никога не се знае.

Пробвах да закача телефона на компютър с кабел, за да видя дали ще го идентифицира като устройство, но все едно нищо не съм закачил, дори не разбира, че има нещо. Дори и неидентифицирано устройство не намира, никакъв звук и стон никъде!

Единствения начин по-който може да съм изгорил дъното е при работещия телефон, като съм вадил гнездото за картите (гнездото е тип iphone), да съм допрял нещо на късо с картите в слотовете и така да е изгоряло, но то това би означавало, че така масово ще горят телефони, а на други телефони никога не ми се е случвало да вадя слот и да изгори телефон?

Надявам се добре да съм описал ситуацията, и да ме насочите малко технически за причината, което може да е ?!

Elephone M2 inside (Снимка на телефона вътре)


Имаше предположение, за дали на късо пинове при ваденето на слота за картите, но гледам и не виждам такова нещо, всичко си е на мястото!

Благодаря на всички отзовали се!
Цитирай
Аксесоари
#2

Когато вадеше картите,машината он-лайн ли беше?Ако да,тогава си прецакал нещата,по-високия клас апарати не случайно имат опция"отдели СД карта преди вадене",аз също съм патил от това,въпреки опцията!Затова винаги дърпам шалтера и свалям батерията на всичко,преди вадене на картата или сим,дори леновото ми сега е направено така,че трябва да свалиш и батерията,преди промяна на конфигурацията!А батерията ти и няма нищо,нещо в захранването е и това е нормалният разряд при незареждане.Колкото до индикатора,светлината му показва,че има входящо напрежение и батерията отговаря на машината,ако едно от 2 условия не е налице,не свети.
Цитирай
#3

Всичко ми клони към дъно за сега. Понеже съм разбирач от класа, когато вадих картите телефона беше включен и работеше нормално.
Цитирай
#4

На мен ми клони към дропнала батерия. Премери волтажа на батерията!
(Винаги първо се гледа захранването)

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#5

Последното мерене показваше стабилно 3V.
Ако батерията е прецакана индикатора/лед-а на дъното ще светне ли или няма да си помисли да направи каквото и да е ?
С две думи, кое казва на тоя пуст лед да светне или не ? Самото зарядно, като е пуснато или платката на батерията, когато се зарежда ?
Цитирай
#6

(2016-11-04, 11:49:19)vertexe написа:  Колкото до индикатора,светлината му показва,че има входящо напрежение и батерията отговаря на машината,ако едно от 2 условия не е налице,не свети.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)