Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Счупено стъкло
#1

Днес си натроших яко стъклото. Странното е, че стъкления протектор този път не го спаси. 
Дисплея е добре, тъча също. 
Ако не се ронеха малки парчета стъкла в ъгъла нямаше да ме дразни толкова. 
Въпроса ми е къде и как мога да сменя стъклото? Предполагам то върви с тъча.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
Аксесоари
#2

Два пъти съм го чупил моя. Последния път беше преди месец. Аз го пращам в един сервиз в Сливен. Там цената е 100 лв. Всички останали ми искаха от 140 до180 лева.

POCO F1
Цитирай
#3

И аз го видях този в Сливен, но нямам резервен смартфон а там ще отидат няколко дни. Същото ще е и в софийските сервизи.
Видях, че за 50-60лв може да се купи от ибей дисплей а в някои обяви сякаш е само дигитайзера и стъклото. 
Гледах клипчета и май няма как лесно да се смени само дигитайзера, защото дисплея е залепен. 
Това малко ме притеснява дали няма да взема някой грозен китайски дисплей.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#4

Ако вземаш дисплей, вземай, display, digitizer and frame иначе ще страдаш и няма да ти хареса след смяната.
Ето аз от тук си купих и е оригинален:
https://www.aliexpress.com/item/Black-LC...5c41376f71

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай
#5

да, докато разучавах видях, че най-лесно ще се смени целия комплект от дисплей, тъч, стъкло и рамка с тях. 
И без това моята рамка си е очукана. В олх българските търгаши го дават за 80-90лв.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#6

След тежка битка с гравитацията, накрая и моя екран замина.. @mita6ki9 случайно вече да си сменил екрана/панела, и ако си откъде и за колко го поръча?

ZTE BLADE with CyanogenMod 11.0(4.4.2)
Цитирай
#7

Поръчах го от ибей.ук за колко 50лв. Роднина там ми го препрати и този уикенд предполагам ще е при мен.
Поръчах целия панел(дисплей, дигитайзер, стъкло и рамка).

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#8

Да знаеш само, че при смяна се налага на някои места да се изполва горещ въздух за да се разлепи лепилото. 
В повечето клипчета заблуждаващо не показват използване на горещ въздух и човек си мисли, че е само развиване на болчета и откачане на кабели. 
Дори, че на мен ми го смени приятел работещ в сервиз и имаше нужното оборудване.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#9

Мерси за предупреждението.
А този горещ въздух за платката под батерията ли се налага само, или и ще се наложи да се ползва и на други компоненти? Също така при смяната трябва ли да се използва пак някакво лепило, за да се закрепат после компонентите?

ZTE BLADE with CyanogenMod 11.0(4.4.2)
Цитирай
#10

Не само. Под камерата също, под слушалката също. Имаше и още 1-2 други. Като под батерията беше най-тегаво. Трудно се извади, трябва много да се внимава с нея.

Лепило трябва да има на същите места по новия дисплей. Трябва само да се отплепи найлона преди да се сложи компонента на мястото му.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)