Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за гаранционен сервиз и срок
#1

Здравейте, оставих си телефона в магазина, от който го купих, за да му оправят жълтите петна на дисплея. Вече 27 дни го чакам и телефона не ми го връщат. Междувременно ми обясниха, че магазина е сменил собственика си, но ме увериха, че телефона е в сервиза в Румъния и го чакат да дойде. Въпроса ми е какво мога да направя, ако не ми го върнат до 30тия ден, защото знам, че такъв е срока. Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

@smokie, според мен в случая - нищо, освен да се чака. А и в случая има форсмажорни обстоятелства. Трябвало е още в самото начало да се даде устройството директно в сервиза, а не в магазина откъдето е закупен.

 
Цитирай
#3

В кой сервиз да го нося. Гаранцията си е издадена на бланка на магазина. Никъде на нея не пише мищо за сервиз. Казаха, че ги пращат в Румъния, а и аз знам, че там е сервиза на HTC.
Цитирай
#4

(2016-11-07, 14:51:33)smokie написа:  В кой сервиз да го нося.
Булграм е официален сервиз за смартфоните на HTC. 
Адрес: гр.София 1303 , ул. „Чипровци“ 7,
Телефон: 088 210 0003
Работно време:  8:00 – 18:00 през работни дни

 
Цитирай
#5

Ами незнам. Тия от магазина ми казват, че е в Румъния телефона. Нещо май ме наиграха и накрая нема и да го видя тоя телефон, и ще им изпотроша грозния магазин. Друго не виждам какво може да стане.
Цитирай
#6

@smokie, така е. Сервизът е само пункт за оставяне на повредените телефони и те ще бъдат препращани към сервиза на HTC в Румъния. В магазина  при наличието на един телефон с гаранционо събитие никой на момента няма да ти го остави в сервиза, в повечето случаи изчаква се да се съберат 2-3 такива, това отнема време. Същата поцедура се повтаря и в самия сервиз. Събира се определено количество дефектирали устройства и тогава се изпращат в странство, това също отнема време. Ако беше го оставил директно в сервиза, щеше да спестиш доста време за чакане.

 
Цитирай
#7

Със сигурност. Просто не знаех, че вече има официален сервиз и в БГ. Между другото звъннах на телефона и ми казаха, че по имей могат да проверят докъде е стигнал телефона. Имам го имея на бележката от магазина, която ми дадоха като го оставих и утре ще им го кажа да видим къде е Smile Благодаря много, че ме светна за сервиза Wink
Цитирай
#8

@smokie, ще стискаме палци за благоприятния развой на нeщата.

 
Цитирай
#9

Е то няма как да не ми го върнат, надявам се. Все пак имам бележка с дата и печат, подпис на човека, който го е приел и т.н. Независимо, че собственика се е сменил, телефона трябва да си го получа. Все пак очаквам и изненади, като се има впредвид къде живеем. И моя късмет е един, да не казвам. Толкова време го гледах с петната и се мотах, преди да го оставя, че се смени собственика на магазина баш като го занесох Big Grin

Провериха по имея и ми казаха, че телефона е при тях и не е сервизиран, защото бил внесен от Германия. Сега какво да правя? Ясно е, че отивам на разправия в магазина. Четох в гаранционната карта, че ако не ми го върнат оправен в едномесечен срок, трябва да ми го сменят или да ми върнат парите. Въпроса е при положение, че се е сменил собствненика (уж, защото проверих в търговския регистър и никаква промяна няма във фирмата) това може ли е да е пречка да ми оправят телефона? Явно ще бера големи ядове. Не е истина просто.
Цитирай
#10

@smokie, ако откажат, снимаш цялата документация и пускаш сигнал в КЗП.

 
Цитирай
#11

Ами аз си го взех телефона от Булграм. Казаха, че те не могат да го ремонтират и да се оправям с магазина. Интересното е, че ми заявиха, че дори да искам да си го платя, пак не могат да го ремонтират, което вече ме озадачи. Тези в магазина ми предложиха да го ремонтират в техния сервиз. Стария собственик бил заминал за Испания и закрил всичко, и не могат да му направят нищо КЗП. Незнам сега да го давам ли на тия, защото не е ясно какъв дисплей ще ми сложат и как. Не ми харесва обаче и да го гледам така с жътите петна. Голяма греда ударих просто.
Цитирай
#12

Така и не разбрах, откъде си купил смартфона?

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk

Цитирай
#13

От магазин за телефони RV Mobile.
Цитирай
#14

Здравей, неприятен случай.
А защо реши че КЗП не може да ти помогне?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)