Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S7/S7E Android 7.0

То по принцип всички трябва да са с еднакви, но на теория само. Също по принцип Один не трябва да трипва кнокса , но на практика по някой път го прави. Самсуняшка раута ко да прайш Big Grin

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
Аксесоари

А имало ли е случаи Smart Switch да трипне Knox? Защото обмислям него да ползвам, като дойде ъпдейта. Даже има една опция (Initialize device), която е аналогична на това да се изтрият данните и да се флашне автоматично (вземайки предвид оригиналния CSC и серийния номер на телефон) най-подходящият за устройството фърмуер.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Ами той SmartSwitch е нова програмка изскочи мисля заедно със S6 като не съм много сигурен. Предшественик е на Kies който чак брикваше устройствата по някой път и разликата не е в програмите според мен, а в това , че самсунг започнаха да пускат многофайлови, а не както преди еднофайлов в sammobile. Сега вече в oxa_CSC е вграден PIT който е много важна част при инсталиране на всеки Samsung. Ползвал съм го до сега само два пъти този SmartSwitch и не съм чул някой да се оплаква от него за кнокс, но има случаи на неправилно възстановяване на бакъп. Предлагам ти да си копираш вътрешната памет на компютъра за всеки случай щом си решил да е с него вместо Один.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Преди малко услугите на гугъл спря да работи!
Цитирай

Първият за S7 (SM-G930F) Smile
2017-01-23 United Arab Emirates 7 G930FXXU1DQAS G930FOJV1DQAT

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай

(2017-01-24, 16:35:56)Eras3r написа:  Първият за S7 (SM-G930F) Smile
2017-01-23 United Arab Emirates 7 G930FXXU1DQAS G930FOJV1DQAT

Даа и е направен на 15.01.2017 най -новият е. Оправил е сигурно двата бъга , които писаха че има софта.

"В един човек всичко трябва да бъде красиво:и лицето, и облеклото, и душата, и ума."
Антон Павлович Чехов
Цитирай

(2017-01-24, 22:35:46)Вечния написа:  Даа и е направен на 15.01.2017 най -новият е. Оправил е сигурно двата бъга , които писаха че има софта.

Колега, в последните си мнения в тази тема само говориш за някакви бъгове в 7 и как сме щели да ревем да върнем 6.0.1. Може ли да споделиш по-подробно за кои два бъга става въпрос?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Ами аз ще кажа два. Загуба на обхват и мобилни данни, оправя се след рестарт. Днес и услугите на гугъл спря да работи.
Цитирай

За загуба на обхват и мобилни данни, само ти и още 1/2ма човека се оплаквате. Аз такива проблеми не съм имал никога от както имам телефона, с която и да е е версия на Андроид.
Следователно има две заключения: проблема е при вас, или в оператора. Във всички случаи обаче не е от Андроида. Демек какви са проблемите със 7мцата?

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

(2017-01-24, 22:58:06)NikitoStefanov написа:  Ами аз ще кажа два.  Загуба на обхват и мобилни данни,  оправя се след рестарт. Днес и услугите на гугъл спря да работи.


wipe cache partition от рековъри направи.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2017-01-24, 23:00:37)smiley написа:  За загуба на обхват и мобилни данни, само ти и още 1/2ма човека се оплаквате. Аз такива проблеми не съм имал никога от както имам телефона, с която и да е е версия на Андроид.
Следователно има две заключения: проблема е при вас, или в оператора. Във всички случаи обаче не е от Андроида. Демек какви са проблемите със 7мцата?

Как разбра, че не са след като до свга с андроид 6 ги нямах тия проблеми?  2, 3,  5 важното е че има оплаквания.

(2017-01-24, 23:31:38)rado__8 написа:  wipe cache partition от рековъри направи.

Правих го 2 пъти.

(2017-01-24, 23:00:37)smiley написа:  За загуба на обхват и мобилни данни, само ти и още 1/2ма човека се оплаквате. Аз такива проблеми не съм имал никога от както имам телефона, с която и да е е версия на Андроид.
Следователно има две заключения: проблема е при вас, или в оператора. Във всички случаи обаче не е от Андроида. Демек какви са проблемите със 7мцата?

Спирането на услугите на гугъл, пак ли не е от 7цата? Щот с 6 и тва не ми се е случвало?
Цитирай

С коя версия на сървисите си. Също има бъг в последната версия на Play Store предлагам ти да деинсталираш последната актуализация да видим дали ще се оправи.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

И аз имам същите проблеми.

Версията на моя е 10.2.91

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2017-01-24, 23:53:14)NikitoStefanov написа:  спирането на услугите на гугъл, пак ли не е от 7цата? Щот с 6 и тва не ми се е случвало?

Услугите на гугъл се ъпдейтват на заден план без дори ти да разбереш. Често се случва при някой ъпдейт нещо да се омаже и да трябва да се трие кеш. ДА, не е от 7-цата, съжалявам че ще ти разбия надеждите. Няма да коментираме, че услугите на гугъл могат да направят мизерии на всеки телефон с всяка една версия на андроид.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

Има една добра екстра при андрид 7 - ръчно регулиране интензитета на светене на фенерчето. За да се появи менюто за регулиране, се плъзга надолу горната част на дисплея за да се появят иконите за основните настройки и се натиска не на иконата на фенерчето, а под нея където е текста Фенерче

[Изображение: e1dbfafc688d8b02.png] [Изображение: 2f828b2b23c510c9.png]
Цитирай

някой знае ли какво се случи със нотификацията със светкавица при входящо обаждане ?
Цитирай

(2017-01-26, 13:55:19)xXxtremeboy написа:  някой знае ли какво се случи със нотификацията със светкавица при входящо обаждане ?

Настройки/Достъпност/Слух/Присветващо уведомяване
Цитирай

(2017-01-26, 09:44:53)stensyto написа:  Има една добра екстра при андрид 7 - ръчно регулиране интензитета на светене на фенерчето. За да се появи менюто за регулиране, се плъзга надолу горната част на дисплея за да се появят иконите за основните настройки и се натиска не на иконата на фенерчето, а под нея където е текста Фенерче

[Изображение: e1dbfafc688d8b02.png] [Изображение: 2f828b2b23c510c9.png]

Има същата опция и в 6.0.1 от Edge инструментите.. Но така може би е по-хитро, да.

Samsung Galaxy S7 EDGE 32 GB Black Onyx 
V
Samsung Galaxy S10+ 128 GB Black
Цитирай

(2017-01-27, 04:38:40)StevieG написа:  Има същата опция и в 6.0.1 от Edge инструментите.. Но така може би е по-хитро, да.
Но на неръбатата версия за пръв път я има тази екстра която е доста полезна защото светкавицата работеше по слабо.

Samsung Galaxy S7 SM-G930F 32GB Black Onyx Android 7.0 Nougat

Samsung Galaxy S23 Ultra > SM-S918B > 256GB > Phantom Black > Android 13

Samsung Galaxy S4 > GT-I9507 > 16GB > Black Mist > Android 4.4.2 TGY

Samsung Galaxy S20+ SM-G985F
Samsung Galaxy S9+ > SM-G965F

Samsung Galaxy S7 > SM-G930F
Samsung Galaxy S4 > GT-I9515VE
Цитирай

Здравейте , искам да се върна на андроид 6. Какво трябва да направя? Имам 4 файловия софт. Зареждам в Один и чеквам на буутлоадера отметка? После искам да пробвам през смарт суич да върна бгл цсц. Къде трябва да дам? Благодаря.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2017-01-28, 12:54:50)Nikito82 написа:  Здравейте , искам да се върна на андроид 6. Какво трябва да направя? Имам 4 файловия софт. Зареждам в Один и чеквам на буутлоадера отметка? После искам да пробвам през смарт суич да върна бгл цсц. Къде трябва да дам? Благодаря.

BGL Не можеш да върнеш ромът е с мулти CSC и ще ти сложи по дефал за Полша.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

Кофти, а начина за връщане на 6.0 този ли е?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2017-01-28, 14:53:38)Nikito82 написа:  Кофти,  а начина за връщане на 6.0 този ли е?

От 7.0 не съм се връщал към 6 но мисля че няма да има проблем.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

(2017-01-28, 15:00:29)kali_74 написа:  От 7.0 не съм се връщал към 6 но мисля че няма да има проблем.

Между другото ти на BTU от какъв код флашна и на кой оператор си?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Никито ,защо искаш да се връщаш на 6.0.1?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)