Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nexus 5X WiFi hotspot проблем
#1

Здравейте,

В колата имам устройство с андроид (навигация така да речем), за което сътветно ми трябва интернет примерно заради Google Maps. 

Използвам Нексуса за WiFi хотспот, но проблема е че устройството в колата се свързва много трудно. Трябва да спирам и пускам хотспот-а и да пробвам примерно 30 пъти, докато накрая успее да се свърже. Свърже ли се веднъж, вече няма проблеми и интернета си работи. Същото важи примерно ако угася колата и ходя до някой магазин и после направо се свързва директно. Но ако минат няколко часа е пак същия проблем.

На нексуса използвам WPA2 PSK security и 2.4 GHz Band (мрежата изобщо не се показва на устройството ако избера 5GHz), но е същия проблем и ако ибера Security : None.

Принципно не съм 100% сигурен дали проблема е в Нексуса или в другото устройство, но вчера пробвах с един Samsung и се свърза веднага, докато с Нексуса не иска.

Някой да е имал подобен проблем или да има някакви идеи?

Мрежата се показва винаги на другото устройство и обхвата е пълен (все пак са едно до друго), като опитам да се свържа, само изписва Connecting за няколко секунди и после се променя на Saved. В последствие гледам, че устройството опитва само да се свърже, и след няколко опита изписва WiFi Connection Failure. Устройството е с Андроид 5.1.1, а нексуса ми е с последните ъпдейти.

Поздрави
Цитирай
Аксесоари
#2

Опитай да забравиш мрежата и пак да напишеш паролата пробвай  Нексуса да е на 3G , а не на 4G.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Добра идея, ще опитам с 3G и ще пиша пак.

Иначе пробвах с Нексуса да спирам и пускам мрежата, а също и да сменя името. На устройството в колата пробвах с Forget и после пак да се вържа, но без успех. Сега видях в нета, че някои въвеждат IP address, но при тях проблема е, че стига до момента в който им казва "Obtaining IP address" и забива, а при мен не е така, но ще го пробвам и този начин.
Цитирай
#4

Когато се опитваш да се свързваш гледай двете устройства да са на поне 2 метра и това пробвай.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Да ти предложа друг вариант. Просто си свали, офлайн картите на Google. Или просто ползвай навигация, която не изисква интернет. Има предостатъчно.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#6

Пробвах изброените неща, но без успех. Значи стигнах до извода, че явно има някакъв проблем с Нексуса ми. Сякаш, че понякога хотспота не е активен, въпреки че показва че е.

Вчера дори установих, че имам проблем и с Bluetooth-а. Понеже го бях свързал с колата и като се прибрах реших да го спра. Спрях го от менюто в Settings, защото от Quick менюто не ставаше, но иконката горе в статус лентата си стоеше. И така колкото пъти влизах в менюто в Settings показваше, че Bluetooth-a е включен, изключвах го и после пак същото.

Ще взема да направя един factory reset да видя дали няма да помогне...

Цитат:Да ти предложа друг вариант. Просто си свали, офлайн картите на Google. Или просто ползвай навигация, която не изисква интернет. Има предостатъчно.

Да, аз имам и офлайн навигация, но все пак за това взех устройство с андроид, за да мога да използвам Spotify, Google Maps и някои други приложения, за които е необходим интернет.
Цитирай
#7

Не знам, дали заради икономията на батерия, нещо не се ограничава. Всъщност, виж в Батерия-трите точки горе-оптимизиране на батерия. Избираш всички и спри оптимизирането, на конкретния процес или приложение. Ако го има там или знаеш кои процес е.

Google maps, също работят офлайн.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#8

Имаш ли представа кой може да е въпросния процес, защото не виждам нищо с WiFi, tethering или network в името?

Иначе знам за Google Maps, но някак ми се иска да я използвам онлайн.
Цитирай
#9

Ако имаш пуснат Икономия на батерията режим го махни.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#10

За две неща се сещам, при положение че си сигурен, че проблема е в Nexus-a. Ресет на : "Wireless & Settings" --> Network Settings reset.
Другото е да имаш /евентуално/ някакъв яд с APN: "Wireless & networks" --> Cellular networks --> Access Point Names. Обикновено са по два /поне при Мтел/ Internet и MMS. Ако имаш повече разкарай другите /разбира се е препоръчително да си ги бекъпнеш/.

Пробва ли дали hotspot-а на Нексуса има проблеми само с това устройство? Ако има проблем само с това устройство може да пробваш на устройството: Дай "Forget" на Hotspot-a, след това: "Settings" --> Apps --> All apps --> google services framework --> Clear data --> рестарт на устройството.

[Изображение: oneplus-logo-black-and-white.png]
Цитирай
#11

(2016-11-11, 22:59:20)Apostrofix написа:  Имаш ли представа кой може да е въпросния процес, защото не виждам нищо с WiFi, tethering или network в името?

Иначе знам за Google Maps, но някак ми се иска да я използвам онлайн.

Аз ако знаех, щях да ти кажа. Трябва да ги провериш, в Google. Аз се съмнявам за тези, дето имат блутут или qualcomm в името. Може да е и MTP Host или Android Shared Library. Не е задългително, да пише Wifi tethering или network. Просто конкретния процес, участва в повече от едно неща. Ако някой от тукашните програмисти се включи, ще стане по-лесно.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)